تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی دوو

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی دوو -نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی دوو

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی دوو مرتبط با خراب شدن شیر ورودی، رسوب گرفتن جاپودری، پیچ خوردگی شلنگ و … است.

ایراد یابی و تشخیص عیب های دستگاه در نمایندگی های معتبر از جمله “تعمیرات سرویس” انجام پذیر است. تعمیرات سرویس به عنوان معتبرترین نمایندگی تعمیرات در کرج شناخته شده است که تشکیل شده از تیمی حرفه ای و متخصص است. برطرف کردن بعضی از مشکلات ذکر شده در این مطلب توسط افراد غیرحرفه ای انجام پذیر است. اگر به هر علتی نتوانستید عیب یابی کنید می توانید از تکنسین های حرفه ای کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

دلیل پر نشدن آب در لباسشویی

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی دوو مختلف است ولی متداول ترین آن ها مرتبط با خراب شدن شیر ورودی و خراب بودن پمپ است. بعضی از ایرادات مثل پیچ خوردن شلنگ به سادگی حل می شوند ولی هر چه مشکل فنی تر باشد جهت تعمیر آن به تکنسین های مختصص نیازمند میشویم. چنانچه در این زمینه تخصص و تجربه ندارید و یا دستگاه در دوره گارانتی قرار دارد توصیه می کنیم به هیچ وجه تعمیر لباسشویی را به صورت خودسرانه انجام ندهید. چون هر نوع صدمه ای که به آن وارد کنید موجب خارج شدن آن از حالت گارانتی می شود و در آخر ناچار به پرداخت هزینه تعمیر لباسشویی می شوید.

خرابی شیر ورودی

برخی اوقات یک ایراد ساده مشابه بسته بودن شیر آب ورودی موجب آبگیری نکردن دستگاه می شود. ولی در بعضی از شرایط ها، ایراد جدی تر است. به این منظور که امکان دارد با خراب شدن شیر ورودی رو به رو شوید. به طور معمول تعویض کردن شیر مشکل را رفع می کند. ولی تکنسین های متخصص تعمیرات سرویس، سعی می کنند تا با تعمیرات قطعات، هزینه مشتریان را کم کنند.

پیچ خوردن یا مسدود شدن شلنگ

دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی دوو مرتبط با مسدودیت یا پیچ خوردگی شلنگ هم است. به همین خاطر است که در دفترچه راهنمای دستگاه عنوان شده که از شلنگ هایی با طول بسیار زیاد استفاده نکنید تا در برابر خم شدگی و پیچ خوردگی قرار گرفته نشود. پس از باز کردن پیچ ها باید مسدودیت و گرفتگی آن ها را هم چک کنید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی بلومبرگ در مارلیک

 خراب شدن شیر برقی

وقتی که آب از شلنگ خارج می شود به سوی شیربرقی هدایت می شود و بعد وارد لباسشویی می شود.

اگر شیر برقی با خرابی برخورد کند و نتواند کارکرد درستی از خود نشان دهد، دستگاه نمیتواند آبگیری را انجام دهد. در این موقعیت می توانید از تکنسین  های مجموعه تعمیرات سرویس بخواهید تا با اعزام شدن به محل، ایراد یابی را انجام دهند. جهت استفاده از خدمات این مجموعه لازم به حمل فیزیکی ماشین لباسشویی تا محل نمایندگی نیست.

مسدودیت و گرفتگی فیلتر ورودی لباسشویی

همان گونه که می دانید نصب فیلتر در ماشین لباسشویی به علت پیشگیری از وارد شدن اشیای خارجی و آلودگی های این چنینی است. اگر به هر علتی وسایل خارجی وارد فیلتر شوند موجب گرفتگی آن شده و در آخر شاهد آبگیری نکردن دستگاه می شویم. توجه کنید که فیلتر در شیر برقی قرار دارد و برای چک کردن آن باید فیلتر را دربیاورید.

جمع شدن رسوب در جاپودری

دیگر دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی دوو مرتبط با جمع شدن رسوب در جاپودری است. آب پس از رد شدن از شلنگ و شیربرقی، به سوی جاپودری هدایت می شود. در این قسمت سوراخ هایی هست که آب از سوی آن به پودر یا مایع لباسشویی می رسد. مسدودیت این سوراخ ها هم علت دیگری در آبگیری نکردن به شمار می آید. بهتر است جاپودری را دربیاورید و آن را با برس یا فرچه تمیز کنید. پس از برطرف شدن رسوب و مسدود شدن سوراخ ها شاهد بهبود کارکرد آن خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی در کرج

کم شدن فشار آب

از رایج ترین علت های آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، کم شدن فشار آب است. در این صورت باید لوله های آب را چک کنید تا دچار گرفتگی یا مسدودیت نشده باشند. اگر هیچ نوع مسدودیتی پیدا نشد ولی هنوز هم فشار آب کم بود می توانید از یک لوله کش حرفه ای بخواهید تا اقدام به برطرف کردن مشکل کند.

خراب شدن سنسور سطح آب

قطعات حساس و ضروری در ساخت ماشین لباسشویی به کار گرفته می شوند که یکی از آن ها سنسور سطح آب می باشد.

این سنسور می تواند میزان آب ورودی به مخزن را ارزیابی کند. پس از آنکه مخزن پر شد دستور قطع شدن آب را ارسال می کند. مشخص است که با خراب شدن سنسور شاهد آبگیری نکردن کامل مخزن می شویم. حتی در بعضی از مواقع شاهد نشتی دادن آن هستیم. تعمیر یا تعویض کردن سنسور سطح آب یکی از مهم ترین خدمات مجموعه تعمیرات سرویس است.

بیشتر بخوانید: علت نشتی دادن آب ماشین لباسشویی سامسونگ

خراب شدن برد الکترونیکی

خراب شدن برد شایع ترین دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی دوو به حساب می آید. برد الکترونیکی قطعه ای است که نقش کنترل کلیه بخش های دستگاه را بر عهده دارد و خراب شدن آن ایرادات زیادی در کارکرد ماشین لباسشویی به وجود میارد که یکی از آن ها آبگیری نکردن است. ایراد یابی برد با ابزارهای دقیق و پیشرفته انجام می گیرد و تعمیر یا تعویض کردن آن هم یک موضوع تخصصی است.

قفل نشدن درب

ماشین لباسشویی زمانی که آبگیری خود را آغاز می کند که درب دستگاه به درستی قفل شده باشد و سنسورهای مربوطه فعال شده باشند. این مسئله از لحاظ امنیت خیلی قابل است. چنانچه درب به درستی قفل نشده باشد و یا میکروسوئیچ آن خراب شده باشد بی شک دستگاه کار خود را شروع نمی کند و آبگیری آن انجام نمی شود.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط