تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیرات یخچال فریزر کلور در فردیس

تعمیر یخچال کلور در فردیس -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث تعمیرات یخچال فریزر کلور در فردیس میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال کلور ،ساید بای ساید کلور، تعمیر انواع ماشین لباسشویی کلور و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

تعمیرات یخچال فریزر کلور در فردیس

یخچال و فریزر کلور از محصولات با کیفیت و قابل اعتماد می باشند که در خانه‌ها و محیط های تجاری مورد استفاده قرار میگیرند. با این وجود، امکان دارد یخچال کلور شما به خاطر نقص های فنی یا ایرادات دیگر، احتیاج به تعمیر و خدمات پس از فروش یخچال کلور داشته باشد.

به طوری که یخچال یا فریزر کلور شما با ایراد مواجه شده است، تیم تعمیرات یخچال کلور در فردیس آماده است تا به شما کمک رسانی کند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال بوش در کرج

رایج ترین مشکلات یخچال و شیوه های رفع آن

یخچال و فریزر هم مانند تمامی وسایل برقی خانه هر چند کدت یکبار در برابر خرابی و ایراد قرار می گیرد و بعضی از آنها به خاطر استفاده اشتباه و بعضی دیگر به خاطر نقص در بخش های داخلی آن است.

در زیر فهرستی از شایع ترین مشکلات یخچال همراه با دلیل و شیوه های تعمیر آنها آورده شده است، با آگاهی اینکه می توان با یک شرکت تعمیر یخچال در فردیس تماس گرفت.

آب از یخچال نشت می کند

این مشکل به عوامل متعددی مربوط می شود.مثل گرفتگی سوراخ تخلیه است که وظیفه اجازه دادن به مایع خروجی از اواپراتور از کمپرسور می باشد و مسدود شدن به خاطر باقی مانده مواد غذایی یا رسوب در درون آن حفره است.

نشتی آب هم امکان دارد به خاطر صدمه به سینی اواپراتور باشد.

مثل وجود ترک خوردگی در آن یا مسدودیت آن که سبب نشتی دادن آب از آن شود. یکی دیگر از عوامل این ایراد صدمه دیدن لاستیک بیرونی درب یخچال یا ایراد در مدار ورودی آب است.

پیش از برطرف کردن ایراد نشتی آب از یخچال باید اول با بررسی کردن بخش های عنوان شده دلیل عیب را تایید و بعد آنها را تعویض و یا مسدودیت در آنها را برطرف کنید.

جمع شدن و تولید برفک در فریزر

بیشتر یخچال های خانگی فریزر دارند که برای منجمد شدن و نگهداری مواد غذایی به مدت طولانی به کار برده می شود.

در بالای آن گوشت، ماهی و سبزیجات فصل قرار دارند، ولی جمع شدن بسیاری یخ در درون بیان کننده ایرادی است که موجب دمای بالاتر از انداز کافی در داخل فریزر شده است، این به خاطر باز شدن درب فریزر یا سفت نبستن آن، یا صدمه به لاستیک بیرونی، که امکان دارد سبب صدمه به یکی از قطعات داخلی شود.

ترموستات یخ زدایی، تایمر یخ زدایی، بخاری یخ زدایی و غیره. این خرابی یکی از ایرادات یخچال است و جهت رفع کردن آن باید از سفت بسته شدن درب فریزر مطمئن شوید و سلامت لاستیک را بررسی کنید و جهت سلامت آن به شما پیشنهاد می کنیم از تکنسین ها کمک بگیرید. قطعات داخلی را چک کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر مابه

درب یخچال به خوبی بسته نمی شود

نیاز است درب یخچال محکم بسته شود. جهت پیشگیری از وارد شدن هوا از بیرون که سبب کم شدن دمای یخچال و فاسد شدن غذاها با گذشت زمان می شود، ولی بعضی اوقات به دلایل مختلفی درب آن محکم بسته نمی شود:

 • گذاشتن  غذایی در یخچال به طوری که از بسته شدن درب آن مانع شود
 • گذاشتن قفسه های داخلی به شیوه نادرست نزدیک در لاستیک داخلی یخچال از محل خود خارج شده است صدمه به لولای درب یخچال وارد میشود
 • شما باید مواردی را برای چیدمان یخچال، پخش درست غذا و ظروف و بررسی یکسان بودن لاستیک به صورت مداوم رعایت کنید.

یخچال خنک نمی شود

این به خاطر ایراد در مدار خنک کننده است که پیش تر به آن اشاره کردیم و ارتباطی به دمای بیرونی خانه ندارد.

این عیب امکان دارد به دلیل تخلیه گاز مبرد در نهایت باز ماندن طولانی مدت درب یخچال یا بودن سوراخ در بدنه یخچال باشد و همینطور قطع شدن برق از رایج ترین عوامل توقف خنک شدن یخچال است.

به ایراد در مدار یخ زدایی یا حتی دریچه تهویه، بدون عنوان قطع شدن ترموستات و خنک کننده ضعیف کندانسور و علتهای دیگر. راهکار ایراد سرد نکردن یخچال از پایین این است که از رسیدن گردش الکتریکی به آن و ایمنی سیم ها و اکستنشن ها مطمئن شوید و بعد قطعات داخلی را چک کنید که امکان دارد جهت تعویض یا تعمیر قطعات صدمه دیده به کمک متخصصان احتیاج داشته باشد. 

یخچال صدای غیرطبیعی می دهد

صدای یخچال به چند علت است. به خصوص فن کندانسور که باید آن را بررسی چک کنید و چند مدت با برس نرم پره های آن را از گرد و غبار پاک کنید و در این حالت صدا از پشت یخچال می آید و امکان دارد به فن خنک کننده یا شیر آب صدمه وارد شود. 

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر اسنوا در فردیس

10 علت فنی سرد نکردن یخچال

دلایلی هم هستند که امکان دارد به خاطر استفاده زیاد یخچال ، فرسوده شدن و یا خرابی به هر دلیلی دستور خنک کنندگی به یخچال را ندهند.

این دلایل بسیار هستند و تقریبا می توان گفت به خاطر اینکه نقش یخچال خنک کردن است و تمامی قطعات به کار برده شده در یخچال به شکل همپوشانی کار می کنند، خراب شدن هر قطعه حتی ناچیز در یخچال می تواند در کارکرد و کم شدن خنک کنندگی یخچال موثر باشد ولی اصلی ترین دلایل گرم شدن دمای یخچال را می توان علت های زیر دانست:

 1. دفرمه، پاره شدن یا پوسیدگی لاستیک دور درب یخچال
 2. خراب شدن کمپرسور یا رله اورلود موتور یخچال
 3. کاهش یا نشتی گاز
 4. گرفتگی لوله های کندانسور
 5. ایراد در فن کندانسور (فن کنار کمپرسور)
 6. نقص در فن اواپراتور (فن یخچال یا فریزر)
 7. مشکل در دریچه دمپر هوا (انتقال دهنده برودت)
 8. خراب شدن ترموستات یا سنسور محیطی (در یخچال های مکانیکی یا الکترونیکی)
 9. دیفراست نکردن یا همان یخزدایی (سیستم های الکترونیکی که ضد برفک هستند)
 10. چنانچه جریان تخلیه (فاضلاب) گرفته باشد، در روند سرما سازی و کارکرد فن اختلال ایجاد می‌شود و در آخر یخچال سرد نمیکند.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال کلور، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی کلور در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال کلور، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط