تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیرات یخچال فریزر مابه

تعمیر یخچال مابه -تعمیر و نمایندگی یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس -شماره تماس: 02691690551

ما در این مطلب به مبحث تعمیرات یخچال فریزر مابه میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال مابه،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی مابه و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

تعمیرات یخچال فریزر مابه

یخچال مابه همانند هر لوازم‌خانگی از هر برند دیگری امکان دارد با مشکلاتی مواجه شود و درست کار نکند، در این زمان ها نیاز است که با انجام تعمیرات دقیق ایرادات را رفع کنیم تا یخچال بتواند به درستی کار کند.

در ادامه به بعضی از ایراداتی که امکان دارد برای یخچال مابه پیش بیاید اشاره می‌کنیم. همچنین در اینجا تنها این ایرادات را به شکل تیتر وار عنوان می‌کنیم و به صورت تخصصی یکی از ایرادات یعنی روشن نشدن یخچال مابه را بررسی می کنیم.

بیشتر بخوانید: علت ارور دادن یخچال دوو

هزینه تعمیر یخچال مابه

هزینه تعمیر یخچال و ساید مابه به دلایل متعددی از جمله مدل یخچال و ساید، مدل خرابی، شدت خرابی، قطعات تعویضی و… وابسته است، به هر حال نگران هزینه های تعمیرات نباشید چون که همه هزینه ها در این مجموعه بر اساس نرخ اتحادیه محاسبه شده و کاملا منصفانه هستند.

خصوصیات یخچال های مابه

این محصول یک دستگاه ایده آل است که سیستم پخش کننده چندگانه هوا، تنظیم کننده میزان آب خروجی، لامپ های ال ای دی کم مصرف دارد در آن استفاده شده است، اینورتر هوشمند دارد و یخساز سریع و … از خصوصیات یخچال مابه است.

شایع ترین مشکلات یخچال مابه

در این قسمت شما را با بعضی ایرادات و خرابی های یخچال آشنا میکنیم:

یخچال فریزر مابه خنک نمیکند

در این حالت اول باید تنظیمات دما را چک کنید که ببینید آیا دما به درستی انتخاب شده است یا خیر، ترمودیسک باید بررسی شود، کمپرسور باید چک شود؛ فن اواپراتور را بررسی کنید، امکان دارد لاستیک دور درب خراب شده باشد، یخچال مابه را از برق به مدت یک الی دو ساعت بکشید شاید کمپرسور خیلی گرم شده است.

درون یخچال مواد غذایی یخ میزند

شاید دمای یخچال دچار اختلال شده باشد، کویل کندانسور جرم گرفته اند، مواد غذایی رو به روی دریچه هوای سر هستند.

از زیر یخچال مابه آب می آید

لوله آب ایراد پیدا کرده است، یخساز خراب شده است و احتمال دارد ورودی آب پشت یخچال به درستی بسته نشده است.

بیشتر بخوانید: علت آب دادن یخچال صنام

دلیل روشن نشدن یخچال مابه

روشن نشدن کامل یخچال به این منظور است که هیچ یک از بخش های یخچال کار نکنند. اما به صورت کلی وقتی که موتور کاملا از کار بیافتد و همینطور لامپ‌های یخچال روشن نشود می‌توان با قاطعیت گفت که یخچال روشن نمی‌شود.

روشن نشدن یخچال مابه عوامل متعددی دارد ولی اصلی‌ترین عوامل می‌تواند موارد زیر باشد.

  • ایراد داشتن در موتور یا کمپرسور یخچال
  • مشکل داشتن در بردهای یخچال
  • ایراد داشتن در سنسورها
  • خرابی اورلود یخچال
  • ایراد داشتن در سیم‌ها و اتصالات یخچال

خرابی موتور یا کمپرسور یخچال مابه

موتور یخچال که در گفتار عامیانه به آن کمپرسور هم می گویند، قلب تپنده یخچال است و خیلی از ایرادات یخچال‌ها به خرابی آن‌ باز می گردد.

در بعضی موارد جهت برطرف کردن ایردات یخچال، امکان دارد ناچار شوید موتور آن را عوض کنید. برای این‌که اطمینان پیدا کنید دلیل روشن نشدن یخچال مابه به خراب شدن موتور یا کمپرسور است می‌توانید یخچال را به طول دو ساعت از برق خارج کنید و بعد دوباره آن را به برق متصل کنید.

در این حین و بعد از اتصال یخچال به برق، در حالت عادی موتور یخچال باید شروع به کار کند و صدای آن به گوش برسد. به طوری که این اتفاق رخ نداد و حتی با گذاشتن دستتان بر روی موتور هیچ لرزشی را احساس نکردید می‌توانید اطمینان پیدا کنید که موتور از کار افتاده است و دلیل روشن نشدن یخچالتان، خراب شدن موتور است.

بیشتر بخوانید: تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک  

خرابی بردهای الکترونیکی مابه

در نزدیکی کمپرسور، برد الکترونیکی یخچال هم از بخش های اصلی و مهم یخچال است. البته باید به این نکته هم توجه کنید که بردهای الکترونیکی یخچال مابه، یک فناوری تقریبا نوین است و در مدل‌های قدیمی‌تر یخچال مابه از ترموستات جهت تنظیمات دما به کار برده شده است.

برد یخچال حکم مغز یخچال را دارد و جهت پردازش عملیات برنامه‌ریزی‌شده به عنوان یخچال طراحی‌شده است. برد از تعداد بسیاری قطعه کوچک الکترونیکی ساخته‌شده است که جهت ایجاد شدن ایراد در هر کدام از این قطعات، سبب می‌شود که برد الکترونیکی نقش خود را به‌خوبی ایفا نکند.

به طوری که برد الکترونیکی دچار ایراد شده باشد، در بیشتر مواقع احتیاج به تعویض کردن کامل آن نیست و با انجام تعمیرات می‌توان ایرادات آن را رفع کرد. به صورت کلی در بیشتر مواقع می‌توان با انجام تعمیرات بر روی برد الکترونیکی، ایرادات آن را رفع کرد. فقط در وقتی که که برد الکترونیکی دچار صدمه فیزیکی شده باشد و یا AC اصلی آن سوخته باشد، نیاز است که برد الکترونیکی یخچال مابه عوض شود.

بیشتر بخوانید: علت گرم شدن بخش فریزر در یخچال دوو

خراب بودن سنسورهای یخچال مابه

یکی دیگر از موردهایی که امکان دارد از روشن شدن یخچال مابه مانع شود، خراب شدن سنسورها است. در خصوص خرابی سنسورها باید توجه کرد که در این زمان عموما چراغ‌های یخچال روشن است. سنسورها یا حسگرها قطعاتی می باشند که بر اساس وظیفه‌ای که برای آن‌ها تعریف‌شده است، می‌توانند تغییرات متعددی را به صورت خودکار در دستگاه‌های مختلف از جمله یخچال‌ها به وجود آورد. سنسورهای یخچال از قطعات خیلی حساس می باشند که بودن کوچک‌ترین ایراد در آن‌ها امکان دارد سبب شود ایرادات بسیاری در کارکرد یخچال به وجود آید؛ پس نیاز است که به سنسورهای یخچال توجه بسیاری داشته باشید و تعمیرات آن‌ها را جدی بگیرید.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال بلومبرگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بلومبرگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال بلومبرگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط