تعمیرات ساید بای ساید, مقالات

تعمیر خطای FF ساید بای ساید سامسونگ

تعمیر خطای FF ساید بای ساید سامسونگ

ما در این مطلب به مبحث تعمیر خطای FF ساید بای ساید سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریجیدر یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

تعمیر خطای FF ساید بای ساید سامسونگ

یخچال ساید بای ساید سامسونگ برای جلوگیری از خرابی های زیاد و پرهزینه اقدام به نمایش ارور و خطاها می کند. یکی از خطاهای زیاد در یخچال های سامسونگ مرتبط به خطای FF می باشد که وقتی دیدید این ارور را باید نسبت به رفع و تعمیر آن اقدام کنید تا از خرابی های بیشتر جلوگیری کنید.

در این مقاله از سری مقاله های آموزش تعمیرات لوازم خانگی اقدام به تشریح کامل ارور ff یخچال سامسونگ و نحوه رفع آن کرده ایم.

یخچال فریزر یکی از انواع لوازم خانگی است که در هر خانه‌ ای وجود دارد. مارک های مختلفی از این محصول را تولید می‌کنند. سامسونگ یکی از مطرح ترین مارک ها می‌ باشد.

وقتی این یخچال فریزر دچار مشکل یا خرابی بشوید، نشانه ‌هایی از خود نشان می دهد و یا ارورها و کدهای خطا از وجود مشکلی در دستگاه، آگاه می کند. یکی از این ارورهای زیاد ff است.

تعمیر کاران سرویس که سال ‌ها است در زمینه تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ کار کردند، توضیحات زیادی در مورد این کد خطا بهتون خواهند داد.

فراموش نکنید که هنگام به وجود آمدن هر نوع مشکل و ایرادهایی در یخچال با تعمیرات سرویس تماس بگیرید؛ متخصصین های این مجموعه سریع در محل حاضر خواهند شد و به تعمیر یخچال سامسونگ خواهند پرداخت.

بیشتربخوانید:عیب یابی فن یخچال اسنوا

ارور ff

وقتی ارور ff را روی یخچال دیدید، باید متوجه شوید که ایراد و مشکلی در سیستم فن به وجود آمده است. که باید این را هم در نظر بگیرید که این کد خطا فقط مرتبط به فن یخچال نمی شود و عوامل دیگری هم به وجود آمدن این مشکل و این ارور تاثیرگذار بوده اند.

وجود مشکلات PLC

وجود مشکل و خرابی در PLC یکی از دلایل به وجود آمدن خطای ff است. دستگاه هایی که دارای خنک کننده هستند، فرایندِ خنک کردن را برطبق برنامه و دستوارت انجام می دهند.

اگر برق قطع و وصلی داشته باشد و یا شبکه پخش دچار کم شدن ولتاژ شده باشد، برای جلوگیری از به وجود آمدن ایرادات و مشکلات بزرگ، برنامه از دسترس خارج خواهد شد. این برنامه معمولاً روی نمایشگرهای الکترونیکی قرار دارند.

وظیفه آن هم کنترل و بررسی دستگاه است. وقتی برنامه PLC توسط افراد دچار مشکل و خرابی شده باشد، هزینه بالایی خواهد داشت پس بهتر است از تعمیرات سرویس نمایشگر دستگاه کمک بخواهید.

وجود مشکل در الکتروموتور

دلیل دیگه ای که باعث به وجود آمدن کد خطای ff می‌شود، مشکلات و خرابی های مرتبط با الکتروموتور یخچال سامسونگ است. اگر ولتاژ ورودی به موتور در اندازه و حدِ استاندارد نباشد، حسگرهایی که وظیفه کنترل کردن دمای سیم پیچ الکتروموتور دستگاه را بر عهده دارند، سیگنال قطع را ارسال می کنند تا موتور خاموش شود.

در واقع این حسگر ها برای جلوگیری از داغ شدن سیم پیچ و سوختن موتور وظیفه خود را انجام می دهند. این اتفاق فقط موقع به حد استاندارد نرسیدن به ولتاژ ورودی به موتور نمی‌ افتد بلکه در هر وقتی که کارکرد موتور یخچال طولانی شده باشد مانند طولانی باز ماندن درب دستگاه، این حسگرها این طور عمل خواهند کرد.

اگر متوجه شدید که دمای سیم پیچ ها بالا رفته است حتماً باید با تعمیرات سرویس کارشناس حرفه ای یخچال فریزر سامسونگ است تماس بگیرید تا مشکل را رفع کند.

وجود مشکل در شبکه مبرد دستگاه

دلیل دیگر نمایش کد خطای ff در یخچال ساید سامسونگ، ایراداتی در شبکه مبرد است. می‌ دانید که خنک کردن فضای داخلی یعنی محفظه یخچال به وسیله گاز داخل لوله ها صورت می گیرد. حالا تصور کنید که این شبکه آسیب دیده باشد.

این آسیب ممکن است مکانیکی باشد یعنی این قسمت از یخچال فریزر دچار نشتی شده باشد. در این صورت، خنک کردن به فضای داخلی یخچال با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهد بود.

موتور، لوله های کندانسور و فن‌ های دستگاه در این شبکه وظیفه خود را انجام می‌ دهند تا دستگاه خنک شود و در کل خنک سازی صورت گیرد. وقتی که کد خطای ff را دیدید و متوجه خنک نبودن یخچال می‌ شوید، امکان وجود ایراد در شبکه مبرد است. با ایرادات زیاد یخچال سامسونگ بیشتر آشنا می شوید.

بیشتربخوانید:نحوه تعمیر یخچال کلور

محل قرار گرفتن یخچال

یکی دیگر از دلیل به وجود آمدن ارور ff می تواند سطح دستگاه و تابش مستقیم نور خورشید به یخچال باشد.

اگر وجود یک وسیله گرمایشی کنار یخچال هم می تواند باعث به وجود آمدن این کد خطا شود. در این چنین مواقعی امکان اختلال در عملکرد موتور وجود دارد. پس دقت کنید که یخچال سامسونگ هم سطح باشد و اتاقی که دستگاه در آن قرار دارد، دارای تهویه مناسبی باشد.

رطوبت داخلی دستگاه

برای بهبود عملکرد یخچال، مقدار رطوبت فضای داخلی اندازه گرفته می‌ شود. این اندازه گیری توسط حسگرهای دقیقی صورت می گیرد. در صورت بالا رفتن رطوبت محفظه، این حسگرها برای کنترل راندمان موتور، ارور ff را صادر خواهند کرد و این طور دستگاه متوقف می شود.

تراز نبودن و لرزش

گفتیم که ممکن است هم سطح نبودن یخچال سامسونگ باعث به وجود آمدن این ارور شده باشد. باز و بسته کردن درب دستگاه با شدت زیاد هم موجب نمایش کد خطای ff می شود. این را بدانید که لرزش و صدای موتور باعث به وجود آمدن مشکلات مکانیکی و الکترونیکی خواهد شد و از عمر آن هم کم می شود.

بیشتربخوانید:نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید دوو

ترموکوبل

وظیفه ترموکوبل ها در یخچال فریزرهای سامسونگ، اندازه گیری دما و حرارت است. برای مثال غذای داغی را داخل محفظه دستگاه قرار داده اید، یا درب یخچال به هر دلیلی باز مانده است و یا وسیله گرمایشی در کنار دستگاه وجود دارد. در این شرایط در عملکرد ترموکوبل‌ ها اختلال به وجود می آید و ارور ff را خواهید دید.

فشار سنج

 به عنوان کاربر یخچال های سامسونگ، عددی را برای فشار داخل محفظه نخواهید دید. در واقعیت این پارامتر با سیگنالی الکتریکی به برنامه ارسال خواهد شد.

هدف از این کنترل فشار، بیشتر شدن عمر مواد غذایی داخل محفظه و حفظ ویتامین ها و مواد مغذی غذای داخل یخچال است. در هر صورت هر نوع شوک الکتریکی که به قطعات الکترونیکی دستگاه وارد شود، ممکن است باعث به وجود آمدن ارور ff شود.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


  • نمایندگی ساید بای ساید در ملارد
  • تعمیرات سرویس
  • تعمیر ساید بای ساید سامسونگ در اندیشه
  • تعمیر ساید بای ساید سامسونگ در فردیس

مطالب مرتبط