تعمیرات ساید بای ساید, مقالات

علت صدای ساید بای ساید دوو

علت صدای ساید بای ساید دوو -نمایندگی تعمیر ساید بای ساید در اندیشه - کرج - فردیس و مارلیک - تعمیرات سرویس: 02191692115 - 02191692114

ما در این مطلب به مبحث علت صدای ساید بای ساید دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر،ساید بای ساید دوو ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

علت صدای یخچال ساید دوو

جهت بررسی دلیل صدای یخچال ساید دوو باید به مدل صدا توجه داشته باشیم.

بی شک علتی که موجب ایجاد شدن صدای نویز، تق تق و … می شود متفاوت از هم می باشند.

اگر از محصولات با کیفیت دوو به خصوص یخچال ساید بای ساید در خانه استفاده می کنید و اخیرا متوجه شده اید که صدای غیر عادی از آن به گوش می رسد توصیه می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

چون تصمیم داریم دلیل صدای یخچال ساید دوو را از جنبه های متفاوت مورد بررسی قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: تعمیر ساید بای ساید دوو در مارلیک

صدای طبیعی یخچال

پیش از آنکه به دلیل صدای یخچال ساید دوو بپردازیم باید به این مورد اشاره کنیم که بیشتر صداهای به گوش رسیده از آن عادی هستند و به طور معمول این صدا از کمپرسور شنیده می شود که به خاطر جریان مایع مبرد در لوله هاست. ولی بعضی اوقات صداهایی می شنویم که حدودا غیرطبیعی می باشند و سبب نگرانی ما می شوند.

اول صداهای طبیعی و بعد صداهای غیرطبیعی را بررسی می کنیم.

  • صدای کمپرسور یخچال: یکی از عادی ترین صداهایی که از یخچال به گوش می رسد صدای کمپرسور است که مشابه نویز است. مشخص است که این صداها در زمان قطع و وصل شدن شنیده می شود. اگر صدای دیگری از کمپرسور شنیدید توصیه می کنیم پیچ های اطراف کمپرسور را چک کنید تا اگر شل شده هستند آن ها را سفت کنید و ایراد را رفع کنید.
  • صدای تیک تیک: صدای تق تق مرتبط با رله ها یا شیر برقی است و از صداهای طبیعی به شمار می آید.
  • صدای بدنه یخچال: حتما تا الان صدایی مثل شکسته شدن قولنج را از یخچال شنیده اید که مرتبط با تراز نبودن سطح پایینی آن است. در این حالت جای نگرانی نیست و می توانید با متعادل کردن دستگاه، ایراد را رفع کنید. وقتی که یخچال تراز نباشد فوم های درون بدنه دستگاه با انقباض و انبساط این صدا را ایجاد می کنند.
  • صدای یخساز: دیگر دلیل صدای یخچال ساید دوو مرتبط با یخساز است. به صورت کلی یخ سازی کار پر سروصدایی است و از صداهای طبیعی به شمار می آید.

صداهای غیرطبیعی یخچال دوو

یخچال از آن دسته از دیتگاه هایی است که طول عمر بالایی دارد. ولی امکان دارد با گذشت زمان دچار فرسودگی شده و صداهای غیر عادی و ناهنجاری از خود ایجاد کند. در این قسمت به بررسی دلیل صدای یخچال ساید دوو از مدل غیرطبیعی اشاره می کنیم:

بیشتر بخوانید: تعمیرات ساید بای ساید اسنوا در اندیشه

صدای سیستم نوفراست

نوفراست به عنوان سیستم برفک زدا شناخته شده است و کمک می کند تا المنت راه اندازی شود و برفک ها را از بدنه درونی یخچال فریزر پاک کند.

فرایندی که برای گرم شدن المنت دنبال می شود موجب بروز صدا در دستگاه می شود. اگر صدایی که به گوش شما می رسد از صداهای همیشگی و عادی است جای نگرانی نیست. ولی اگر نوع صدا تغییر یافته باید از تعمیرکاران فعال در تعمیرات سرویس یا دیگر نمایندگی ها کمک بگیرید.

صدای لوله ‌های داخلی

لوله هایی که داخل بدنه یخچال نصب شده اند با تزریق کردن نوعی فوم تولید می شوند. اگر کیفیت فوم ها خوب نباشد بر اثر تغییر دما دچار انبساط و انقباض می شوند و صدایی مثل شکستن قولنج از آن به گوش می رسد.

صدای گاز داخل یخچال

اول مقاله عنوان کردیم که جریان گاز مبرد در کمپرسور دلیل برای ایجاد صدا به حساب می آید. ولی گاهی اوقات این صدا به صورت غیر طبیعی به گوش می رسد و علت آن هم متریال بد لوله ها و فرسوده شدن آن هاست. گاز مبرد رسوبات را به جریان در می آورد و از گردش درست خود جلوگیری می شود. به همین خاطر صدایی مشابه زوزه گرگ از آن ایجاد می شود. در این موقعیت گاز تخلیه می شود، لوله ها شسته می شوند و گازگیری به صورت دوباره انجام می گیرد.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور ساید بای ساید دوو

صدای (قل قل) از کمپرسور یخچال

اگر جابجایی یخچال به صورت غلطی انجام گیرد روغن کمپرسور به کندانسور نفوذ پیدا کرده و به آن وارد میشود.

به همین خاطر صدایی مشابه جوشیدن یا قل قل از یخچال به گوش می رسد. در این موقعیت باید برای حل دلیل صدای یخچال ساید دوو گاز قبلی خالی شود و پس از شستشوی مدار گاز، شارژ دوباره آن انجام شود. قابل ذکر است که گاهی ناچار به تعویض کردن روغن کمپرسور هم می شویم.

صدای موتور فن یخچال

اگر موتور فن یخچال دچار فرسودگی شده باشد این امکان وجود دارد که صدای غیر عادی از خود تولید کند. ولی پیش از تعویض کردن باید به خشکی یا نرمی آن توجه داشت.

به عنوان مثال اگر یخچال به صورت دوره ای سرویس و فن آن روغن کاری نمی شود دچار ایراداتی اعم از خشکی و فرسوده شدن بیش از اندازه می شود و با بدنه خود درگیر می شود.

چنانچه با روغن کاری ایراد رفع نشد باید به فکر عوض کردن آن باشید.

بیشتر بخوانید: علت داغ کردن بدنه ساید بای ساید دوو

پروانه فن یخچال

پروانه فن میتواند هوای خنک را به محیط داخلی یخچال هدایت کند. اگر یخچال سیستم نوفراست ندارد و برفک می زند و مقدار برفک به حدی زیاد باشد که به پروانه فن نزدیک شود، این امکان وجود دارد که در هنگام چرخیدن به برفک ها برخورد کرده و صدا ایجاد کند. بهتر است تعمیرکاران ماهر اواپراتور و فن را بررسی کنند و در صورت لازم آن ها را تعمیر یا عوض کنند.

توجه کنید که علت صدای یخچال ساید دوو مربوط به موتور فن کندانسور و شل شدن اتصالات موتور یخچال هم مربوط است و جهت رفع کردن کلیه موردهای عنوان شده در این مطلب باید به دنبال تکنسین های متخصص بروید. بی شک با استفاده کردن از خدمات نمایندگی های معتبر از جمله ” تعمیرات سرویس” از گارانتی تعمیر یا تعویض کردن قطعات برخوردار می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ساید بای ساید جنرال الکتریک در فردیس

مطالب مرتبط