تعمیرات یخچال, مقالات

علت نشتی دادن آب از یخچال کلور

تعمیر یخچال کلور -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث علت نشتی دادن آب از یخچال کلور میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال کلور ،ساید بای ساید کلور، تعمیر انواع ماشین لباسشویی کلور و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت نشتی دادن آب از یخچال کلور

یکی از ایراداتی که امکان دارد بارها در طول عمر یک یخچال رخ بدهد و تقریبا در بیشتر برندهای یخچال هم رخ میدهد و امری غیر عادی نست، نشتی دادن آب و یا جمع شدن آب زیر یخچال است که معمولا موجب اذیت و آزار می شود و حس بدی به ما می دهد و برخی اوقات امکان دارد سبب خسارت های شدیدی شود.

از سری اساسی ترین عوامل جمع شدن آب در زیر یخچال ها جمع شدن آب زیر جا میوه ای ، خرابی فیلتر آب یخچال، نشتی دادن آب از زیر یخچال و آب ریختن زیر درب یخچال است که به بررسی راهکارهای آنها می پردازیم.

بیشتر بخوانید: ارور یخچال فریزر ال جی

تجمع آب زیر جا میوه ای

از سری عوامل اصلی نشتی دادن آب زیر یخچال ها جمع شدن آب زیر جا میوه ها است که یکی از رایج ترین ایرادات است و به احتمال زیاد یکی از قطعه های سیستم دیفراست دچار ایراد شده است. برای آنکه زیر جا میوه ای آب جمع شود عواملی وجود دارد که شامل:

  • خرابی ترموفیوز
  • خرابی یا ایراد سنسور دیفراست یخچال
  • المنت یا هیتر یخچال دچار ایراد شده و دچار خرابی شده است
  • مجرای خارجی آب دچار ایراشده
  •  مسیر خروجی آب دچار یخ زدگی شده باشد
  • چنانچه مسیر خروجی آب یخ زده شود آب به دست آمده از دیفراست در زیر جا میوه ای تجمع می کند که برای برطرف کردن آن باید کاور یخچال باز شود و تمامی قطعات آن مانند سنسور، المنت،
  • ترمودیسک و ترموفیوز بررسی شوند و در صورت داشتن مشکل رفع شوند

گرفتگی لوله تخلیه آب

گرفته شدن تخلیه آب یخچال از ایرادات رایجی است که سبب جمع شدن آب زیر یخچال ها می شود. کلیه یخچال هایی که بدون برفک هستند، یک چرخه و سیستم یخ زدایی دارند که امکان دارد موجب شود برفک های ذوب شده به خارج از یخچال و یا به سمت کمپرسور انتقال داده شوند.

همینطور تخلیه یخچال ها امکان دارد که گاهی اوقات با ذرات غذا و یا وسایل دیگری گرفته شود که باید به طور مرتب چک شود و تمیز شود. به طوری که که تخلیه را چک و تمیز کردید اما باز هم شاهد جمع شدن آب بودید باید به طور اساسی تر یخچال را چک کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال ال جی در مارلیک

خراب شدن و نشتی دادن فیلتر آب یخچال کلور

یکی دیگر از رایج ترین ایراداتی که سبب جمع شدن آب زیر یخچال ها می شود احتمال خراب شدن و یا نشتی دادن فیلتر آب است. فیلتر یخچال از قطعات مصرفی است و پس از مدتی لازم هست که عوض شوند تا دچار رسوب گرفتگی نشوند و دچار خرابی نشوند.

رسوب هایی که در فیلتر آب یخچال تجمع می کنند باعث می شوند با گذر زمان شلنگ فیلتر ترک خورده و خراب شود و به طوری که فورا ایراد شلنگ رفع نشود می تواند ایرادات جدی تری افزون بر جمع شدن آب برای یخچال ایجاد کند. پس باید به طور مرتب و مستمر فیلتر آب بررسی شود و در صورت لازم تعویض و جایگزین شود. فیلترهای آب به طور معمول عمری بیشتر از 6 ماه ندارند و باید عوض شوند.

آب دادن از زیر یخچال کلور

یکی دیگری از ایراداتی که سبب جمع شدن آب زیر یخچال ها می شود نشتی دادن زیر یخچال است چون که به طور معمول کلیه لوله های خروجی از شیر برقی که در کناره های کندانسور قرار دارند دچار نشتی می شوند و سبب بروز این ایراد می شوند.

گرمایی که کندانسور به وجود می آورد می تواند در طولانی مدت سبب پوسیده شدن لوله ها و شلنگ های آب شود که باید به طور منظم چک شود و در صورت نیاز عوض شوند.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال دیپوینت در مارلیک

نشتی کردن آب از زیر فریزر

امکان دارد که جمع شدن آب به خاطر نشتی دادن آب از زیر فریزر باشد که علت های متعددی دارد؛ از سری علت های رایج آن می تواند رطوبت بالای محیط، نزدیکی یخچال به سینک ظرفشویی، خراب شدن هیتر و یا المنت و در آخر نصب غلط شلنگ تصفیه آب باشد. در این حالت باید با دقت کلیه موارد بالا چک شوند و مسیر لوله ها بررسی شود.

باوجود چک کردن کلیه موارد بالا و به طوری که نشتی دادن آب زیر یخچال زیاد و غیر عادی باشد باید درزگیرهای درب را چک کنید چون که در صورت خراب شدن این قطعه، هوای موجود در بیرون می تواند به درون یخچال وارد شود و رطوبت نامتعادلی را در آن به وجود آورد و سبب منتقل شدن آب اضافی به درون سینی خالی شود و از آنجا به زیر یخچال راه پیدا کند.

آب دادن زیر درب یخچال هم می تواند از علت های جمع شدن آب در زیر یخچال باشد که در اثر پوسیده شدن شلنگ های آب است. پوسیده شدن این شلنگ ها موجب می شود که نشتی دادن اسجاد شود و در آخر منبع آب داخل یخچال که با نام تانک واتر هم شناخته می شود سوراخ شود. پس بررسی کردن مداوم شلنگ ها می تواند از این ایراد پیشگیری کند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر امرسان در مارلیک

نشتی دادن آب زیر یخچال به خاطر جابه جا شدن

به طوری که یخچال را اخیرا به محل جدیدی انتقال داده اید امکان دارد که جابه جایی ها موجب شل شدن و یا حرکت قطعه ها و شلنگ هایی شود که به نشت کردن آب منجر شود. پس جهت منتقل کردن یخچال به محل جدید همیشه کلیه موارد را چک کنید تا ایرادی پیش نیاید.

نشتی دادن آب به خاطر خراب شدن یخ ساز یخچال

خرابی یخسازها هم یکی از رایج ترین ایرادات در نشتی آب در زیر یخچال ها است. یخساز از سوی یک رابط به پشت یخچال وصل می شود. امکان دارد که یخساز یخچال از نقط های مختلفی دچار نشتی شود و رابط شیر آب به درستی نصب نشده باشد و یا لوله آب که آب را به یخساز انتقال میدهد شل شده باشد و امکان دارد خود یخساز خراب شده باشد، پس تلاش کنید این قطعه را به طور کامل چک کنید و جهت نیاز تعمیر و عوض کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال کلور، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی کلور در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال کلور، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط