تعمیرات یخچال, مقالات

علت برق داشتن بدنه یخچال اسنوا

علت برق داشتن بدنه یخچال اسنوا - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت برق داشتن بدنه یخچال اسنوا  میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی اسنوا و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت برق داشتن بدنه یخچال اسنوا

علت برق داشتن بدنه یخچال اسنوا مرتبط با بودن ایراد در کابل برق، اتصالی ترموستات، سوختن یا نیم سوز شدن موتور، خراب شدن برد الکتریکی و … می باشد. اگر تا حالا برای شما رخ داده که همزمان با باز کردن درب یخچال، برق گرفتگی خفیف ایجاد شده باشد باید فورا دستگاه را از برق بکشید و با تعمیرات سرویس در کرج تماس بگیرید.

این نمایندگی با اسم” تعمیرات سرویس” خدمات مختلفی عرضه می دهد و هموطنان در استان البرز می توانند از خدماتی مثل تعمیرات در محل برخوردار شوند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریجیدر در ملارد

چرا بدنه یخچال اسنوا برق دارد؟

یکی از پرسش هایی که در ذهن بعضی از اشخاص به وجود میاید این است که دلیل برق داشتن بدنه یخچال اسنوا چیست؟ چه علت هایی موجب می شود که در موقع باز و بسته کردن درب یخچال، با ایراداتی مثل برق گرفتگی خفیف برخورد کنیم؟ پیش از آنکه به بررسی دلیل این ایراد بپردازیم باید به این نکته اشاره داشته باشیم که اول دستگاه را از برق بکشید تا آسیب های احتمالی شما را تهدید نکند. بعد می توانید از تکنسین های متخصص بخواهید تا به محل شما مراجعه کنند و با بهره گیری از امکانات تخصصی، ایراد یابی و تعمیر را انجام دهند.

خراب شدن دوشاخه یا کابل برق

اولین دلیل برق داشتن بدنه یخچال اسنوا خراب شدن دوشاخه یا کابل برق است. برای مثال اگر عایق کابل برق مستهلک شده باشد موجب ایجاد شدن برق در بدنه یخچال می شود. بهتر است برای تشخیص این ایراد، خودسرانه اقدام نکنید و از تعمیرکارهای متخصص بخواهید که از دستگاه های مدرن برای عیب یابی و خراب شدن کابل و دوشاخه به کار ببرند.

اتصالی داشتن ترموستات یخچال

ترموستات قطعه ای از یخچال است که نقش تنظیم و حفظ دما را بر عهده دارد. این قطعه از سیم های متعددی در ساختار خود دارد که اگر دچار اتصالی شوند برق را به بدنه یخچال انتقال میدهند.

اگر اطمینان دارید که مشکل از ترموستات است باید از تکنسین ها بخواهید تا آن را برای شما تعمیر یا عوض کنند. یکی از هدف های مهم نمایندگی “تعمیرات سرویس” کم کردن هزینه مشتریان با تعمیر قطعات است. چون عوض کردن هزینه بیشتری به شما می بخشد.

سوختن یا نیم‌ سوز شدن موتور یخچال

همان گونه که می دانید موتور یخچال به بدنه وصل است. اتصالی دادن در سیم پیچ های موتور موجب سوختگی یا نیم سوز شدن آن می شود و در نتیجه شاهد منتقل شدن برق به بدنه یخچال خواهیم بود. موتور از ضروری ترین و همچنین گران قیمت ترین قطعات یخچال محسوب می شود که نقش برق رسانی به تمام دستگاه را دارد. ایرادات جزئی یا بزرگ در آن موجب اختلال در کارکرد یخچال می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا

خراب شدن برد الکترونیک

اگر به دنبال دلیل برق داشتن بدنه یخچال اسنوا هستید بهتر است به برد الکترونیکی دستگاه مراجعه کنید و از سلامت آن اطمینان پیدا کنید.

مورد مهمی که باید به آن توجه کنید سیم ارت به بدنه یخچال است. اگر برد الکترونیکی دچار ایراد شود نمیتواند انتقال درست برق به سیم ارت را انجام دهد.

توجه داشته باشید که برد الکترونیکی یخچال اسنوا قابل تعمیر است. اما فقط تکنسین های حرفه ای از عهده تعمیر آن برمی آیند.

بیشتر تعمیرکاران تازه کار ترجیح می دهند در ازای تعمیر، به دنبال تعویض کردن این قطعه بروند و برای ساده تر کردن کار خود، هزینه مشتریان را افزایش دهند. به همین خاطر همواره پیشنهاد می کنیم از خدمات نمایندگی های معتبر بهره ببرید.

از بین رفتن عایق سیم‌ کشی

دلایل متعددی موجب می شود که سیم کشی یخچال فرسوده شود. برای مثال جابجایی مکرر و بیش از اندازه، شدت جریان حرارت بسیار و … موجب از بین رفتن سیم کشی و عایق آن می شود. در این حالت سیم ها به صورت مستقیم با بدنه یخچال تماس پیدا می کنند و جریان الکترونیکی را به بدنه آن انتقال می دهند. برق دار شدن بدنه یخچال به همین خاطر رخ می دهد و این ایراد با تعویض یا تعمیر کابل ها رفع خواهد شد.

بالا بودن رطوبت یخچال

جالب است بدانید که دلیل برق داشتن بدنه یخچال اسنوا مرتبط با بالا بودن رطوبت در یخچال است. برای برطرف کردن این ایراد می توانید از مرطوب کننده های آشپزخانه استفاده کنید. این کار موجب می شود که هوای مرطوب در محیط آشپزخانه افزایش یابد و میزان الکتریسیته ساکن کاهش یابد. این موقعیت موجب کم شدن میزان شوک به یخچال می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر کلور در کرج

متصل نبودن ارت در پریز برق

به طور معمول پریزهایی که در آشپزخانه نصب می شوند سه رشته سیم فاز، نول و ارت دارند. اگر در پریز، سیم ارت نباشد برق یخچال به زمین انتقال داده نمیشود و در نتیجه بدنه آن دارای برق می شود. جهت پیشگیری از این ایراد باید از وجود سیم ارت در پریز آشپزخانه اطمینان پیدا کنید. خوشبختانه این مسئله در بیشتر خانه ها رعایت می شود و به ندرت می بینیم که پریز آشپزخانه سیم ارت نداشته باشد. ولی اگر این ایراد وجود داشت می توانید از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

سیم ارت چیست؟

بعد از آنکه با دلیل برق داشتن بدنه یخچال اسنوا آشنا شدیم نوبت به این می رسد که به تعریف خلاصه ای از سیم ارت بپردازیم. برای آنکه برق انتقال از بدنه یخچال داخل آن نماند باید آن را به زمین هدایت و انتقال دهیم.

به همین علت در سیم کشی بعضی از وسایل برقی مثل یخچال سیم ارت نصب می شود تا برق را به زمین انتقال دهد و اتصالی، برق گرفتگی بدنه و … پیش نیاید. اگر این سیم وجود نداشته باشد و یا وصل نباشد با ایراداتی مثل برق گرفتگی بدنه یخچال برخورد خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال اسنوا در مارلیک

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی اسنوا در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط