مقالات, تعمیرات ساید بای ساید

علت نساختن یخ در ساید بای ساید دوو

علت نساختن یخ در ساید بای ساید دوو - نمایندگی تعمیر ساید بای ساید در اندیشه - کرج - فردیس و مارلیک - تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث علت نساختن یخ در ساید بای ساید دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر،ساید بای ساید دوو ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

علت نساختن یخ در ساید بای ساید دوو

علت نساختن یخ در ساید دوو مرتبط با قفل بودن یخساز، خراب شدن سنسور یخساز، مسدود شدن مسیر عبور آب در فیلتر و … است.

در این مقاله به بررسی هر یک از علت های و ارائه راه حل های آن می پردازیم.

برند دوو از آن دسته از برندهایی است که محصولات خود به خصوص یخچال ساید بای ساید را مطابق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا ایجاد می کند.

چنانچه این محصول باکیفیت را در خانه دارید و دچار ایراداتی مانند یخ نساختن آن شده اید توصیه می کنیم مشکل خود را با نمایندگی تعمیرات سرویس در کرج به اشتراک بگذارید و راهکارهای موردنیاز را در باره علت نساختن یخ در ساید دوو دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: علت داغ کردن بدنه ساید بای ساید دوو

چرا یخچال دوو یخ نمی سازد؟

برخی اوقات علت نساختن یخ در ساید دوو خیلی ابتدایی و راحت است و با کمی اطلاعات می توانید ایراد آن را رفع کنید. ولی بعضی اوقات ایرادات فنی می باشند. برای مثال وقتی که سنسور یخساز دچار خرابی می شود شما به عنوان یک شخص عادی نمی توانید آن را تعمیر یا عوض کنید و لازم به کمک تعمیرکارها خواهید بود.

در این مقاله به علت نساختن یخ در ساید دوو می پردازیم و هر وقت که احساس کردید از عهده حل ایراد بر نمی آیید تکسین های ما در کنار شما هستند تا راهکارهای مورد نیاز را به شما ارائه دهند.

 قفل بودن یخساز

قفل بودن یخساز مهم ترین علت یخ نساختن آن به شمار می آید. بررسی این موقعیت از روش صفحه نمایشگر انجام پذیر است. کافی است به این صفحه دسترسی یابید و مطلع شوید که آیا یخساز قفل شده است یا خیر؟

راه حل: جهت غیرفعال کردن حالت قفل، دکمه ای به اسم ICE MAKER LOCK بر روی نمایشگر نمایش داده می شود و فقط باید تا آن را فشار داده یا لمس کنید. اگر یخساز قفل نیست و هنوز هم ایراد پابرجا می باشد باید به تعمیرکاران مجموعه تعمیرات سرویس اطلاع دهید تا با مراجعه کردن به محل اقدام به عیب یابی کنند.

ایراد منبع تامین آب

اگر لوله آبی که به یخچال وصل است دچار ایراد شده باشد و یخچال نتواند آب لازم برای تامین یخ فراهم کند، اختلال یخ سازی نکردن ایجاد میشود. همینطور تا شدن لوله یا در آمدن آن از جای اصلی خود می تواند این ایراد را به وجود آورد. در این موقعیت باید دیسپنسر را بررسی کنید و از میزان آب مطلع شوید. چنانچه آب با شدت طبیعی از لوله خارج می شود به این منظور است که لوله ایرادی ندارد. ولی  اگر فشار آب است و خروج آن با کندی پیش می رود احتمالا لوله تا خورده و بایستی آن را باز کنید. چنانچه هیچ آبی از لوله خارج نمی شود به این منظور است که لوله به آب شهری متصل نیست.

راه‌ حل: عموما باز کردن تا خورده شدن یا اتصال لوله در جای درست از عهده اشخاص عادی بر می آید. ولی چنانچه لوله خراب شده باشد و احتیاج به تعویض دارد بهتر است آن را به اشخاص ماهر وا گذار کنید.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور ساید بای ساید دوو

خراب شدن سنسور یخساز

دیگر دلیل نساختن یخ در ساید دوو مرتبط با خراب شدن سنسور یخساز است. این سنسورها وقتی مورد استفاده قرار می گیرند که حضور یا حضور نداشتن یخ را تشخیص دهند. در صورتی که خراب باشند سیستم یخساز کارکرد درست خود را از دست می دهد.

راه‌ حل: ساید بای ساید ها اغلب دارای دیاگنوزیس هستند که به صورت اتومات ایرادات سیستم یخساز را به کاربر نمایش می دهند. توصیه می کنیم پیغام های نشان داده شده به وسیله این سیستم را چک کنید تا از خراب بودن سنسور یخساز مطمئن شوید.

مسدود شدن مسیر عبور آب در فیلتر

در بعضی از اوقات تولید نکردن یخ در یخساز به علت مسدود شدن فیلتر آب است. چون عبور کردن آب را با ایراد جدی رو به رو می کند و یخساز نمیتواند آب مورد نیاز را برای تشکیل یخ تامین کند.

راه ‌حل: بهترین راهکار این است که فیلتر یخچال را عوض کنید. در مجموع فیلتر هر چندماه یک مرتبه باید عوض شود تا آلودگی هایی که در آن جمع شده اند در کارکرد طبیعی یخچال اختلالی وارد نکند.

نداشتن سرمای کافی در قسمت فریزر

سیستم یخساز در یخچال های ساید بای ساید، از سرمای فریزر به کار می برند. جنانچه سرما به حد کافی در قسمت فریزر وجود نداشته باشد تاثیر بسزایی بر سیستم یخساز می گذارد و تونایی تولید یخ را نخواهد داشت.

راه ‌حل: برودت فریزر را چک کنید و دمای آن را میان منفی 14 الی 16 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. اگر دما به آسانی تنظیم نمی شود امکان خراب شدن ترموستات، کمبود گاز مبرد و … وجود دارد که باید به وسیله تعمیرکارها مورد بررسی و ایراد یابی قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ساید بای ساید اسنوا در اندیشه

خراب شدن فن فریزر

دلیل نساختن یخ در ساید دوو به خراب شدن فن فریزر هم مرتبط است. فن یکی از قطعات ضروری در فریزر است که توانایی گردش هوای خیلی سرد در محیط داخلی را دارد.

راه‌ حل: شرایط فن و موتور آن را چک کنید و جهت خرابی، اقدام به تعمیر یا عوض کردن آن کنید. بعضی اوقات پیش می آید که دستگاه الکترونیکی کنترل فن دچار خرابی شده و این امر موجب می شود که فن به درستی کار نکند. در این حالت باید دستگاه الکترونیکی را تعمیر یا عوض کرد.

از دیگر موردهایی که موجب یخ نساختن یخچال ساید دوو می شوند دارای خرابی میکروسوئیچ درب، قطع شدن سیم اتصال بین یخساز و برد، خراب شدن برد الکترونیکی، خراب شدن موتور یخساز و مشکل در پارویی یخساز است. قطعا باید عیب یابی هر یک از این قطعات را به اشخاص حرفه ای و به هیچ وجه اقدام به تعمیر خودسرانه نکنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ساید بای ساید جنرال الکتریک در فردیس

مطالب مرتبط