تعمیرات یخچال, مقالات

علت خرابی سنسورهای یخچال سامسونگ

علت خرابی سنسورهای یخچال سامسونگ - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث علت خرابی سنسورهای یخچال سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

دلیل خرابی سنسورهای یخچال سامسونگ

سنسور یکی از قطعه های مهم یخچال فریزر محسوب می شود و به وسیله آن می توان کارکرد غلط یخچال را شناسایی کرد. خراب شدن سنسور یخچال فریزر سامسونگ می تواند کارکرد یخچال را با مشکل مواجه کند.

بیشتر بخوانید: همه چیز راجب عیب یابی یخچال حایر

سنسور ها و انواع آن ها

سنسورها دستگاهی با سازه ای مشابه برای معین سازی عیب یابی بخچال طراحی شده اند. این قطعه مشکل های داخلی را در قالب خطاهایی به بهره گیرندگان معرفی میکند. در مواقعی که یکی از سنسورهای یخچال به خوبی عمل نکند خسارت جبران نشدنی به دستگاه زده می شود. سنسورهای یخچال سامسونگ شامل موارد ذیل می باشند:

 • سنسورهای دیفراست
 • سنسورهای یخساز
 • سنسورهای محیطی
 • سنسورهای محفظه جادویی
 • سنسورهای درب یخچال

با توجه به نوع و سال طراحی یخچال امکان دارد بدون هر کدام از سنسورهای بالا باشد. ولی یخچال های مدرن همگی حاوی این حسگر ها می باشند. اگر یخچال شما دیرینه و حاوی ترموستات است هیچ یک از این سنسور ها در آن قرار داده نشده است.

در ادامه کوشش می شود دلیل ها و نشانه های خرابی سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ چک شود.

خراب  بودن انواع سنسور های یخچال فریزر سامسونگ

پیش از عوض کردن تکنسین بایستی بفهمد کدام سنسور از عمل افتاده است و در کجا قرار گرفته این عمل در تمام مدل های یخچال راحت نیست. یخچال های نوین حاوی نمایشگر الکترونیکی هستند که با نشان دادن کد ارور به روی صفحه نمایش به شما ذکر میکنند کدام سنسور خراب است. مدل های دیرینه این کارکرد را ندارند.

در مرحله بعد بایستی درون یخچال را جدا نموده تا به محل نصب سنسور برسید و این همیشه راحت نیست. بعضی اوقات سازندگان یخچال سنسور را در درون کیس قرار می دهند. جایی که عوض کردن امکان دارد احتیاج به تعمیرات پیچیده و وقت بر داشته است.

در این موقعیت ها بهتر است به تعمیرات سرویس مراجعه نمایید. این مجموعه با از برترین تکنسین ها برای تعمیرات یخچال فریزر بهره گیر می کند.

بیشتر بخوانید: بررسی علت خنک نکردن یخچال سامسونگ

نشانه های خرابی سنسورهای یخچال سامسونگ

نشانه های خرابی سنسورهای یخچال فریزر را می توان به طور زیر شمرد:

 1. دمای درون یخچال پایدار نیست.

وقتی که سنسور یخچال از عمل بیفتد، موجب می شود دمای درون یخچال پایدار نباشد و نتواند در محدوده دمای تنظیم شده بماند. بیشتر دمای درون یخچال بسیار کم یا زیاد می شود و موجب فاسد شدن یا منجمد شدن غذا می شود.

 1. چراغ درون یخچال روشن نمی شود.

اگر سنسور یخچال ایراد دار شده باشد امکان دارد موجب روشن نشدن چراغ های درون یخچال شود چون سنسور نمی تواند بسته بودن درب یخچال را شناسایی کند و نمی تواند کلید چراغ را مهار کند.

 1. خنک نشدن کافی یخچال سامسونگ

وقتی که سنسور یخچال از فعالیت بیفتد، امکان دارد منجر به سرد کننده ناکافی و ناتوانی در حفظ حرارت تنظیم شده شود. در این هنگام احتمال دارد ماده های غذایی موجود در یخچال سامسونگ فاسد شوند.

 1. یخچال سامسونگ اکثرا خاموش می شود.

وقتی که سنسور یخچال از فعالیت بیفتد، احتمال دارد موجب شود یخچال به صورت پی در پی خاموش شود و به خوبی کار نکند. این به این علت است که سنسور نمی تواند تغییر های دمای درون یخچال را شناسایی کند و لذا نمی تواند فعالیت کندانسور را مهار کند.

نشان دادن کد ارور مرتبط به سنسور یخچال

همانگونه که می دانیم در یخچال های مدرن در صورت خراب شدن یخچال سامسونگ کد ارور نشان داده می شود. نشانه های خرابی سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ به طور زیر می باشد:

 • 6E و1E: ارور سنسور محیطی فریزر سامسونگ
 • 2E: ارور سنسور محیطی یخچال سامسونگ
 • 4Eو 24E: ارور سنسور دیفراست فریزر سامسونگ
 •  25E و 5E: ارور سنسور دیفراست یخچال سامسونگ
 • 7E: ارور سنسور کشوی مجزا درون یخچال سامسونگ
 • 13E: ارور سنسور رطوبتی

دلیل خرابی سنسور یخچال سامسونگ چیست؟

باز بودن درب یخچال در مدت طولانی و بیش از اندازه استاندارد یکی از علت های خرابی سنسور های یخچال فریزر می باشد. پس بهتر است وقت را تنظیم کنید که بیش از اندازه درب یخچال باز نماند. سرمایش نامناسب در یخچال هم بعضی وقت ها موجب مشکل هایی در سنسور یخچال می شود و آنها را از فعالیت می اندازد.

از فعالیت افتادن المنت در دیفراست هم از سایر دلایل خراب شدن سنسورهای یخچال فریزر سامسونگ محسوب می شوند.

بیشتر بخوانید: علت یخ نساختن یخچال اسنوا

طرز امتحان سنسور یخچال سامسونگ

راه های گوناگونی برای امتحان خرابی یخچال فریزر سامسونگ تحت نظر گرفته می شود:

 • برای گرفتن اندازه از دماسنج بهره گیری کنید.

اگر به نقص داشتن سنسور یخچال شک دارید، می توانید از دماسنج برای گرفتن اندازه دمای درون یخچال بهره گیری کنید. اگر دمای نشان داده شده روی دماسنج با دمای نشان داده شده در یخچال تطابق نداشته باشد، ممکن است سنسور ایراد داشته باشد.

 • نور درون یخچال را چک کنید.

اگر چراغ های درون یخچال شما روشن نمی شوند، امکان دارد به علت معیوب بودن سنسور باشد. می توانید در یخچال را باز نمایید و مشاهده کنید که آیا چراغ درون یخچال روشن می شود یا نه. اگر چراغ روشن نشد، به احتمال بسیار سنسور ایراد دارد.

 • شرایط کار یخچال را مشاهده نمایید.

اگر یخچال شما هنوز خاموش می شود یا به مقدار کافی سرد نمی شود، ممکن است سنسور مشکل داشته باشد. شما می توانید شرایط فعالیت یخچال را ببینید، اگر فهمیدید که یخچال به خوبی فعالیت نمی کند، باید چک کنید که آیا سنسور عیب دارد یا خیر؟

تعمیرات سنسورهای یخچال سامسونگ

راه کار های گوناگونی برای تعمیرات سنسورهای یخچال سامسونگ وجود دارد که شما می توانید یکی از آنها را برگزینید.

 1. سنسور را عوض نمایید.

اگر فهمیدید که سنسور یخچال شما نقص دارد، برترین راه کار عوض کردن سنسور است. می توانید با تعمیرکار یخچال تماس حاصل نمایید و از آنها درخواست کنید که سنسور را عوض کنند.

 1. سنسور را پاک نمایید.

بعضی اوقات، سنسورهای یخچال امکان دارد به علت گرد و خاک یا آلودگی عمل نکنند. در این مرحله، می توانید از یک پارچه لطیف یا سواب پنبه ای برای پاک کردن سنسور بهره گیری کنید تا آن را به شکل معمول خود بازگردانید.

بیشتر بخوانید: علت صدای تق تق یخچال ال جی

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط