مقالات, تعمیرات یخچال

همه چیز راجب عیب یابی یخچال حایر

همه چیز راجب عیب یابی یخچال حایر - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس -شماره تماس: 02691690551

ما در این مطلب به مبحث همه چیز راجب عیب یابی یخچال حایر میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال حایر ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی حایر و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

همه چیز درباره عیب یابی یخچال حایر

نگهداری یخچال در شرایط عالی به این معنی است که اندکی از وقت خود را به تعمیرات یخچال، تعمیرات تخصصی یخچال و نگهداری عادی آن اختصاص دهیم و مواظب مشکل های احتمالی پیش از بروز باشیم.

ولی وقتی که مشکل هایی به وجود می‌آیند، خیلی از مسئله ها را می‌توان به سادگی و بدون تماس با یک تکنسین تعمیرات رفع کرد و در وقت و هزینه هایتان صرفه‌ جویی می‌شود.

نخستین اقدام در عیب یابی یخچال به دفترچه راهنمای تولید کننده مراجعه نمایید.

اکثر کتابچه‌های راهنما فهرستی از مشکلات رایج و راه کار های بالقوه مانند: دلیل یخ نزدن فریزر، دلیل خنک نکردن یخچال، دلیل برفک زدن یخچال، دلیل یکسره کار کردن یخچال، دلیل صدا دادن یخچال، دلیل برفک زدن فریزر، علت اتومات نکردن یخچال حایر، علت سریع اتومات کردن یخچال حایر، دلیل برفک زدن یخچال بدون برفک، دلیل یکسره شدن یخچال و یا دلایل یخ نساختن یخچال حایر را توضیح می‌دهند.

بعضی از شایع ترین مشکل ها را می‌توان با اندکی تمیز کردن، جاروبرقی، سفت کردن یا تراز کردن رفع کرد.

به صورت کلی ایراد یابی تخصصی برای وسیله های خانگی اگر تجربه لازم نداشته باشید، به احتمال بسیاری ضرر خواهید کرد لذا موقع انجام این امر قبل از آن با شخص ماهری مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: علت بوی بد داخل یخچال سامسونگ

چک کردن کویل کندانسور

اغلب یخچال‌های مدرن بدون برفک با یک کویل کندانسور فن سرد شونده فعالیت می‌کنند که از راه حل های برفک نزدن یخچال حساب می‌شود و در نزدیکی کمپرسور، در بخش پشتی پایین یخچال قرار دارد.

البته شاید بعضی اوقات صدای تق تق یخچال را بشنویم که دلیل صدای یخچال به علت سیستم المنت برای برفک است ولی دلیل صدا دادن درب یخچال اغلب عدم نگهداری خوب است که با یک روغن فعالیت درست خواهد شد.

به شکل کلی برای چک کردن اینکه آیا فن به خوبی کار می کند یا خیر، نخست برق یخچال را قطع کنید و پانل دسترسی عقب را بردارید.

در کنار هر نوع مانع یا زباله ای باشید که می تواند مانع از حرکت راحت فن شود.

اگر هر کدام از پره های فن صدمه دیده باشد، یا اگر موتور سایش قابل دیدن نشان دهد، این قطعه ها باید عوض شوند.

همینطور، گیره های لاستیکی نصب را از لحاظ علائم سایش چک کنید و در مواقع لازم عوض کنید.

با این وجود، اگر به نظر می رسد صدا از فریزر می آید، موتور فن اواپراتور امکان دارد تقصیرکار باشد. اغلب دلیل یخ زدن درون یخچال و یا دلیل سرد نشدن بخش بالای یخچال مرتبط به این قسمت می‌باشد.

یخ ساز یخ تشکیل نمیدهد.

بررسی کنید که آیا سیم کنار مجموعه یخ ساز بلند شده است که نشان از خاموشی دستگاه دارد.

به شکل عادی، یک اهرم قرمز وجود دارد که سیم را در شرایط “روشن” پایین می آورد. (اگر اهرمی وجود ندارد، با ملایمت خود سیم را پایین بکشید تا یخچال روشن شود.)

بخری اوقات جمع شدن یخ (حاصل از واشرهای معیوب در) می تواند لوله پرکننده را دچار انسداد کند.

می توانید آن را با بهره از سشوار یخ زدایی نمایید. همینطور بایستی شیر ورودی و لوله تهیه آب را از لحاظ نشتی یا صدمه چک کنید.

در پایان، چک کنید که آیا یخ ساز شما مجهز به فیلتر است یا نه.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور یخچال جنرال الکتریک

رطوبت بیش از اندازه درون یخچال حایر

خیلی از یخچال ها دارای یک لوله خالی کننده هستند که رطوبت اضافه را به ظرف تخلیه زیر یخچال منتقل می‌کنند.

اگر لوله خالی کننده به واسطه نشت ماده های غذایی یا باقی مانده‌های دیگر دچار انسداد شود، این رطوبت به همه جایی که قرار است برود، می‌تواند به درون یخچال شما ختم شود که در اغلب مواقع دلیل بوی بد یخچال به علت رطوبت آن است.

رطوبت یخچال حایر می‌توان عواقب زیادی داشته باشد به عنوان مثال: دلیل بالا رفتن درجه یخچال، دلیل سخت باز شدن در یخچال، دلیل نچسبیدن لاستیک درب یخچال و یا علت های یخ زدن ماده های غذایی درون یخچال از این گروه موارد هستند که در ارتباط با رطوبت یخچال بایستی توجه بیشتری به آن داشته باشید.
در برخی از یخچال‌های ایرانی شاهد چشمک زدن یخچال هستیم که در برخی موارد در اثر دمای زیاد یا کم یخچال است که به طور مثال: دلیل چشمک زدن یخچال فریزر امرسان، دلیل روشن شدن چراغ قرمز یخچال اسنوا و یا دلیل روشن شدن چراغ قرمز یخچال اسنوا شاید به علت اتصال سیم کشی آن باشد.

عواقب بسته نشدن درب یخچال حایر

برای آنکه یخچال شما امر خود را انجام دهد و ماده های غذایی فاسد نشوند، بایستی درها بسته شوند.

هر دفعه که در یخچال را باز می‌کنید، دمای درونی بالا میرود و موتور را مجبور می‌کند تا برای افت دما به حد خوشایند، اضافه فعالیت کند.

یخچال فقط زمانی به خوبی کار می کند که درزگیر درب محکم باشد و با بدنه یخچال برخورد کامل داشته باشد.

ریخته شدن نوشیدنی، ذرات غذا، زباله ها یا گرد و خاک می تواند در چین و چروک های درزگیرها جمع شود که در اخر منجر به دلیل نچسبیدن لاستیک درب یخچال حایر می‌باشد.

که دلیل خنک نکردن یخچال در برخی مواقع در اثر بسته نشدن درب یخچال است.

همین کار موجب علت فعالیت نکردن فن یخچال خواهد بود که در طولانی مدت به علت فشار کاری معویب می‌شود.

یکی دیگر از دلیل هایی که امکان دارد درب ها به خوبی بسته نشوند این است که یخچال تراز نیست. بنابراین اطمنیان کامل را داشته باشید که ایراد بسته شدن درب را نداشته باشید که بیشترین علت خنک نکردن بخش بالای یخچال فریزر بسته نشدن درب آن هست.

بیشتر بخوانید: علت روشن نشدن یخچال ال جی

یخچال چطور سرما ایجاد میکند؟

کارکرد ایجاد سرما سیستم یا موتور یخچال به این صورت است که مبرد به همراه گردش درون آنها از مایع به گاز به تبدیل خواهد شد که این پروسه تبخیر نام دارد و در پایان ناحیه اطراف را سرد نگه می‌دارد.

به شکل کلی برای روشن نگه داشتن یخچال بایستی مبرد گازی را به شکل مایع برگردد.

بیشتر بخوانید: علت سرد نکردن یخچال ال جی

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال بلومبرگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بلومبرگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال بلومبرگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط