تعمیرات یخچال, مقالات

علت صدای زیاد یخچال اسنوا 

تعمیر یخچال اسنوا - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت صدای زیاد یخچال اسنوا  میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی اسنوا و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا 

یکی از ایرادات رایج یخچال فریزر اسنوا که به علت آن درصد بالایی از مصرف‌کنندگان به نمایندگی‌های اسنوا و تکنسین های حرفه ای مراجعه می‌کنند، صدای خیلی زیاد یخچال است. خیلی از مصرف‌کنندگان گمان میکنند که صدای بالای یخچال فریزر قابل حل نیست، به طوری که شما می‌توانید به راحتی با مطالعه درمورد دلیل صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا به تشخیص و برطرف کردن ایراد بپردازید؛ به همین خاطر در ادامه این متن که به وسیله نمایندگی تعمیرات اسنوا پشتیبان تهیه شده است ما توضیحات جامعی را در این زمینه بیان کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر جنرال استیل در کرج

دلیل صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا چیست؟ 

دلیل صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا به دلایل خیلی زیادی وابسته است که تشخیص آن فقط با بررسی کردن قدم به قدم انجام پذیر است. از این دلایل می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

 • صدای ایراد فنی در یخساز یخچال فریزر اسنوا
 • بودن نقص ساختاری در فن‌های یخچال فریزر اسنوا
 • شکسته شدن پروانه‌های فن یخچال
 • بالا رفتن صدای کارکرد موتور یخچال
 • صدای غیر طبیعی به خاطر فرسوده شدن یخچال
 • صدای زیاد به خاطر خراب شدن در لولای درب یخچال
 • خرابی کمپرسور یخچال
 • به حداقل رسیدن گاز یا محدودسازی راه گردش آن
 • ایراد در ساختار فنی دیفراست

در ادامه به توضیح جامعی درمورد هر یک از موارد گفته شده و روش حل ایراد آنها خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

1. به حداقل رسیدن گاز یا محدود بودن راه گردش آن 

دلیل صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا در بعضی از مواقع می‌تواند تاثیرگذار از علت های مرتبط با گاز یخچال باشد، برای مثال اگر لوله‌های منتقل کردن گاز مسدود شده یا با گذشت زمان بر اثر فرسوده شدن از حرکت گاز پیشگیری کنند؛

به طوری که یخچال فریزر اسنوا شما عمر طولانی دارد اول باید لوله‌های گاز را چک کنید چون ممکن است به خاطر فرسوده شدن مسدود‌کننده راه گردش بوده و گاز با فاصله به کندانسور وارد شود؛ به همین علت موتور و کندانسور جهت دریافت گاز با فاصله زمانی تولید کننده صدای غیر طبیعی هستند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر دیپوینت در ملارد

2.افزایش یافتن صدای کارکرد موتور یخچال و کمپرسور 

اگر به دنبال یافتن دلیل صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا هستید، ولی ایراد یخچال تاثیر‌پذیر از گاز یخچال نیست حتما موتور و کمپرسور را چک کنید، چون در اکثر مواقع صدای بالای کارکرد یخچال از قسمت موتور می شود. از علت های ایجاد شدن صدا در این قسمت می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

 • شل شدگی پیچ‌های نگهدارنده موتور که می‌تواند تولید کننده صدای برخورد موتور با بدنه یخچال در طی روز باشد.
 • شکسته شدن پایه نگهدارنده موتور یخچال و ایجاد شدن صدای برخورد قطعه ها با لرزش موتور به هم
 • رله استارت موتور با ایراد رو به رو شده است و ایجاد کننده صدای دائمی و بدون وقفه و با صدای تق تق خواهد بود.

رله استارت به قسمتی می گویند که باید سیم‌پیچ‌ها را با هم وصل کند، اغلب در این روند با ایراد مواجه شود صدای بسیار زیادی از یخچال به گوش می رسد و فقط با عوض کردن قطعه می توانید آن را تمام کنید.

 • صدا از ساختار فنی و داخلی خود موتور است، البته این گزینه برای یخچال‌های فرسوده و عمر بالاست و اگر یخچال شما زیر 10 سال عمر دارند به هیچ وجه این مورد را چک نکنید.

جهت برخورد با تولید صدا از ساختار اصلی موتور شما ناچار به عوض کردن موتور یخچال خواهید بود که بعد از 10 سال برای برند اسنوا معمول است.

3. مشکل در ساختار فنی دیفراست

همانگونه که می‌دانید حتی بدون بودن هیچ نوع ایراد ساختاری وقتی که یخچال فریزر اسنوا روی حالت دیفراست تنظیم شود ما شونده صدای شکسته شدن یخ یا شرشر آب از یخچال فریزر خود میشویم که با استفاده از کارکرد المنت و هیتر انجام می‌شود.

به همین خاطر به اولین دلیل صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا منطقی حالت دیفراست گفته شده و لازمی به نگرانی ندارد؛ ولی در بعضی به علت بودن ایراد ساختاری در هیتر یا المنت سروصدای یخچال افزایش پیدا می کند که شما با مقایسه آن نسبت به قبل کاملا متوجه فرق خواهید شد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر اسنوا در کرج

 4. بودن نقص ساختاری در فن‌های یخچال فریزر اسنوا

نه فقط در برند اسنوا بلکه در کلیه یخچال فریزرهای موجود ما مشاهده‌کننده کارگرد سه مدل فن برای موتور و کمپرسور، کندانسور، اوپراتور برخوردار هستیم؛ جهت بودن مشکل ساختاری در هر یک از این موردها به خاطر حرکت فن ما شونده صدای خیلی شدید از یخچال هستیم که تا موقع تعویض کردن یا تعمیر رفع نخواهد شد.

جهت برخورد با این ایراد اول فن موتور را چک کنید، بعد جهت سالم بودن دمای یخچال را بررسی کنید، اگر دما گرم بود به بررسی کردن فن‌های کندانسور و اپراتور بپردازید چون جهت ایراد ساختاری در این دو فن دمای یخچال گرم‌ می‌شود.

5. صدای ایراد فنی در یخساز یخچال فریزر اسنوا

دلیل صدای زیاد یخچال فریزر اسنوا در بعضی از مواقع می‌تواند ایراد ساختاری در یخچال اسنوا یخسازی یخ باشد، جهت بررسی کردن آن شما باید یخساز را خاموش کنید، به طوری که صدا قطع شود یعنی ایجاد صدا از یخساز است.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال فریزر کلور

 6. ایجاد شدن صدای خیلی زیاد به خاطر خرابی در لولای درب

بر عکس باور خیلی از اشخاص ایجاد شدن صدای خیلی زیاد یخچال به خاطر ایراد در ساختار فنی نبوده و فقط ما شنونده صدای خراب شدن در لولای درب یخچال هستیم. لولای درب بخشی از یخچال است که به بدنه وصل شده تا میان درب یخچال و بدنه آن اتصال به وجود آورد، به طوری که ساختار این متصل‌کننده  ترک و فرسودگی داشته باشد، شما موقع باز و بسته کردن درب یخچال با صدای ناهنجاری مواجه می شوید.

جهت برطرف کردن این صدا شما می‌توانید به تعمیر یا تعویض کردن لوله‌های درب بپردازید، البته این کار نباید به وسیله یک فرد نابلد و بی تجربه انجام شود و توصیه می‌کنیم حتما از کمک یک تکنسین متخصص بهره ببرید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال اسنوا در مارلیک

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی اسنوا در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط