مقالات, تعمیرات ماشین لباسشویی

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی -نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اندیشه و کرج و فردیس و ملارد -تعمیرات سرویس - 02691690551

 ما در این مطلب به مبحث علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر،ساید بای ساید ال جی، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی ال جی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

علت خاموش شدن ناگهانی لباسشویی ال جی

ما در این مطلب تصمیم داریم به بررسی کردن علت های خاموش شدن یهویی ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم. اگر شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مسئله هستید همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: ۹ دلیل نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی

در موقع خاموش شدن ناگهانی لباسشویی چکار کنیم؟

  • بررسی منابع برق: اول اطمینان پیدا کنید که لباسشویی به منبع برق وصل باشد و سوکت برق کارکرده باشد. امکان دارد که برق قطع شده یا ایرادات دیگری داشته باشد.
  • استفاده از دکمه راه‌اندازی دوباره: در بعضی مدل‌ها، با فشار دادن دکمه راه‌اندازی دوباره (Restart) یا خاموش و روشن کردن دستگاه، ایرادات نرم‌افزاری امکان دارد رفع شوند.
  • مدیری ترموستات و محافظت حرارتی: اگر لباسشویی به خاطر گرمای زیاد خود خاموش شده باشد، امکان دارد ترموستات یا محافظت حرارتی آن فعال شده باشد. در این حالت، منتظر بمانید تا دستگاه خنک شود و بعد مجدد آن را راه بیندازید.
  • بررسی فیوزها: بعضی از لباسشویی‌ها فیوزهایی دارند که به طوری که سوخته باشند، امکان دارد دستگاه خاموش شود. فیوزهای خراب را چک کنید و در صورت لازم آن‌ها را عوض کنید.
  • تماس با تکنسین: اگر با انجام مرحله های بالا ایراد رفع نشود، بهتر است با تکنسین یا خدمات پس از فروش تماس بگیرید تا افزون بر تشخیص دلیل خاموش شدن یهویی لباسشویی ال جی ، تعمیر را هم انجام دهد.

شایع ترین علت های خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی

خرابی تایمر

تایمر قطعه ای می باشد که در مدل های قدیمی تر این ماشین های لباسشویی هست  تا برنامه های مرتبط با شستشو با ترتیب منظمیی انجام گیرند.اگر این قطعه خراب شده باشد مدیریت کلیه برنامه های دستگاه با اختلال مواجه میشود و امکان دارد در هنگام کار به صورت ناگهانی خاموش شود.

در بعضی مواقع امکان دارد توپی تایمر در روند چرخشی خود دچار صدمه شود. معمولا بعد از زمانی که از کار کردن این توپی ها گذر می کند زائده هایی در قسمت های کناری آن ها ایجاد می شوند که از کارکرد درست شان پیشگیری میکنند.

با یک مولتی متر میتوانید از سلامت تایمر اطمینان پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: علت نشتی دادن آب ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی شیر برقی

شیر برقی آب ورودی به جهت دیگر دستگاه را هدایت میکند تا روند شستشو شروع شود.

خرابی شیر برقی سبب میشود که ماشین لباسشویی در هنگام کار متوقف شود. برای آزمایش کردن این شیر هم میتوانید از یک مولتی متر استفاده کنید. به طوری که مولتی متر جریانی را نمایش ندهد به مفهوم خراب شدن شیر برقی است و باید آن را عوض کنید.

 صدمه دیدگی میکروسوئیچ درب

از دیگر علت های خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی میتوان به صدمه دیدگی میکروسوئیچ درب اشاره داشت. اگر این قطعه خراب شده باشد در هنگام روند شستشو از کار کردن دستگاه جلگیری میشود و کار شستشو متوقف می شود.

خرابی زبانه یا قفل درب

خرابی زبانه یا قفل درب هم میتواند از دیگر دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی باشد. صدمه دیدگی این قطعات موجب میشود که درب لباسشویی به صورت درستی بسته نشود. در هنگام شستشو به یکباره باز شود.

این موضوع سبب میشود که میکروسوئیچ در کوتاه ترین زمان فرمان خاموشی را صادر کند.

وجود ایراد در برد کنترل

برد کنترل را به عنوان مغز ماشین لباسشویی شنسایی میشود. این قطعه موظف به منتقل کردن دستورها به دیگر قطعات دستگاه را است. مشخص است که اگر این قطعه دچار ایراد شود برنامه های مرتبط با شستشو در هنگام کار متوقف می شوند. تعمیرات برد ماشین لباسشویی یک مسئله کاملا تخصصی است و برای انجام دادن آن باید از تکنسین های ماهر و متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

صدمه دیدن دو شاخه برق

ساده ترین دلیل خاموش شدن یهویی لباسشویی های ال جی را میتوان صدمه دیدن دو شاخه های برق دانست. اول نیاز است که از وصل بودن برق اطمینان پیدا کنید. بعد از آن اگر دو شاخه دچار خرابی شد آن را تعویض کنید.

خراب شدن خازن مخصوص پارازیت گیری

طراحی این قطعه برای زمان هایی است که برق نوسان دارد. نوسانات جریان برق برای ماشین های لباسشویی خیلی خطرناک است. اگر این قطعه دچار خرابی شود اماکن خاموش شدن ناگهانی دستگاه وجود دارد. در این موقعیت باید خازن عوض شود تا ایراد رفع شود.

سوختگی فیوز حرارتی

فیوز حرارتی به عنوان محافظت از موتور دستگاه استفاده می شود و دمای کلی آن را تنظیم میکند. اگر این فیوز دچار ایراد شود یا بیشتر از اندازه توانایی  که دارد مورد استفاده قرار بگیرد سبب داغ شدن موتور میشود.

به طوری که این امر ادامه پیدا کند نه فقط فیوز را میسوزاند بلکه اکان دارد به قطعه های دیگر ماشین لباسشویی هم صدمه وارد کند. در این زمان ها فیوز حرارتی دستگاه را خاموش میکند تا اتفاقاتی از این جمله رخ ندهد.

سوختگی فیوز شیشه‌ای برق

یکی از دلایل خاموش شدن یک دفعه ای ماشین لباسشویی ال جی میتواند سوختگی فیوز شیشه‌ای برق باشد.

وقتی که برق نوسان دارد این نوسان میتواند به اندازه ای برسد که برای دستگاه خطراتی را به وجود آورد. همینطور این نوسانات موجب سوختن فیوز شیشه ای هم میشوند. در آخر موجب خاموش شدن یهویی لباسشویی هم می شوند.

بیشتر بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی در کرج

بهترین راهکار در موقع خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی

بهتر است در موقع رخ دادن این ایراد از یک تعمیرکار حرفه ای در این زمینه برای عیب یابی و تعمیر دستگاه کمک بگیرید. اگر با این مشکل مواجه شدید میتوانید دستگاه خود را به تکنیسین های مجرب تعمیرات سرویس بسپارید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی بلومبرگ

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر ال جی ، تعمیر ساید بای ساید ال جی، تعمیر انواع ماشین لباسشویی اسنوا در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید ال جی، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط