مقالات, تعمیرات یخچال

علت سرما نداشتن یخچال فریجیدر

علت سرما نداشتن یخچال فریجیدر - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115 - 02191692114

ما در این مطلب به مبحث علت سرما نداشتن یخچال فریجیدر میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریجیدر یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

علت سرما نداشتن یخچال فریجیدر

از بزرگ ترین ایراداتی که اغلب افراد در خانه با دستگاه‌های یخچال فریزر خود خواهند داشت، نوسان بیش از حد دمای آن‌ها و گرم و سرد گشتن  پیوسته آن‌ها است.

این عارضه گذشته از گرم نمودن ویا یخ زدن بی مورد مواد غذایی، اگر به موقع حل نگردد، می تواند به قطعات دیگر یخچال و فریزر نیز صدمه وارد خواهد کرد. ما در این مطالب قصد داریم تا شما را با اساسی ترین علل ایجاد نموده این ایراد و چگونگی حل نمودن آن آشنا نماییم.

بیشتر بخوانید:نمایندگی یخچال جنرال الکتریک

دلایل نوسان دمای یخچال و فریزر

در ادامه مطالب عللی به سبب نوسان دمای یخچال شما می گردند را به طور کامل و کاربردی به شما آموزش داده ایم:

1- درست عمل نکردن ترموستات یخچال

 ترموستات یخچال یکی از قطعات حائز اهمیت و مهم در هر یخچال و فریزر است که کار آن اندازه گیری نمودن دمای داخلی یخچال می باشد.

عملکرد ترموستات به این شکل می باشد که در هنگام گرم شدن درون یخچال، فرمان تولید کردن سرما را می دهد و هنگامی که یخچال به درجۀ بالایی از سرما که از پیش توسط ما تنظیم گشته است، می رسد دستور متوقف شدن تولید گشتن سرما را به کمپرسور یخچال خواهد رساند.

حال اگر که ترموستات بنا به هر علتی در اندازه گیری دما اشتباه نماید و یا اصلا میزان دما را اشتباه گزارش کند، در نهایت سبب نوسان دمای یخچال می گردد. در مواجهه با نوسان های موجود دمای یخچال، قبل از هر اقدامی ترموستات آن را مورد بررسی قرار نمایید و از کارکرد درست و تنظیم آن اطمینان حاصل نمایید.

اگر مشکلات ترموستات بر شما محرز گردد، در اسرع وقت جهت تعمیرات و یا تعویض نمودن آن اقدام کنید.

2- خراب شدن کمپرسور یخچال فریزر

قسمت بعد که از ارتباط بسیار زیادی با موتور یخچال و ترموستات آن برخوردار می باشد، کمپرسور یخچال فریزر به حساب می آید. زمانی که خیالتان از سمت ترموستات یخچال راحت گردد، در گام بعدی به سراغ کمپرسور یخچال بروید.

کمپرسور بعد از دریافت نمودن دستور از ترموستات کار تولید سرما را برعهده خواهخد گرفت. ولی اگر کمپرسور دچار اختلال گردد، دستور دریافت شده را انجام نداده و در فواصل زمانی نامنظم و بدون توجه به فرمان دریافت شده از سمت ترموستات، اقدام به تولید نمودن سرما یا توقف آن می نماید.

به همین علت هم شما متوجه نوسان در دمای یخچال خواهید گشت؛ که اگر در این مراحل اول آن را رفع ننمایید، این مشکل ممکن است با گذر زمان به ترموستات و سایر قطعات وابسته هم سرایت نماید. لذا توصیه می گردد هر چه سریع تر نسبت به رفع نمودن آن اقدام کنید.

بیشتر بخوانید:تعمیرات یخچال فریزر دیپوینت

3- روشن و خاموش شدن ناخودآگاه موتور یخچال

اساسی ترین بخش هر یخچال فریزری، موتور آن می باشد؛ که عملکرد ناصحیح آن ممکن است بر سایر قطعات تاثیر به سزایی بگذارد. کمپرسور یخچال فریزر جهت تولید نمودن سرما نیازمند پشتیبانی موتور یخچال می باشد.

ولی اگر موتور یخچال شما به طور بی‌ برنامه و ناخودآگاه خاموش یا روشن گردد، وظیفه قطعات دیگر مانند کمپرسور را هم با اختلال مواجه می سازد و شما متوجه اختلالات موجود در دمای یخچال خواهید گشت.

در این مرحله به شما توصیه می گردد به علت پیچیدگی و حساسیتی که موتور یخچال دارا می باشد و امکان هزینه گزافی که امکان دارد برای شما به همراه داشته باشد، از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا موتور یخچال را با کیفیت بالایی تعمیر نماید.

4- بروز نمودن اختلال در اتصالات برقی

کلیه قطعاتی که در بالا به آنها اشاره گشت، صرف نظر از حساسیت و پیچیدگی که دارا هستند، جهت عملکرد صحیح خود نیازمند دریافت میزان ثابتی ولتاژ و برقرار نمودن ارتباط به وسیله سیم های سالم مخی باشند.

پس اگر جریان ورودی دارای اختلال باشد و از جریان لازم و استاندارد برخوردار نباشد، یا سیم ها دچار قطع شدگی یا آسیب شده باشد، با گذشت زمان این ایراد به سایر قطعات هم سرایت خواهد نمود و قطعه به طور صحیح وظیفه خود را اجرا نخ9واهد کرد. لذا سبب ایجاد نوسان در یخچال خواهد گشت.

از سمتی دیگر به این نکته هم توجه نمایید که اگر اتصالات برقی دارای اختلال گردند  و شما نسبت به حل نمودن و تعمیرات آنها اهمیت ندهید، به مرور زمان امکان دارد بدنه یخچال هم حاوی جریان برق گردد که این موضوع قادر است سبب خطرات مالی بیشتر و یا حتی خطرات جانی برای اهل خانه گردد.

در نهایت یک اختلال کوچک در سیم کشی داخلی دستگاه را با جدیت مورد پیگیری قرار نمایید و جهت استفاده کردن از سیم با مشخصات استاندارد و فابریک، می بایست با تعمیرکار ماهر در میان گذاشته و شخصا نسبت به آن اقدام ننمایید.

 5- اختلال در سیستم سنسور یخچال

از دیگر قطعات حساس در یخچال که قادر است منجر به نوسانات دمای درونی آن گردد، سنسور یخچال می باشد. چرا که عدم کارکرد صحیح سنسور داخلی آن، سبب گرم شدن یخچال و سرد گشتن  بی موقع آن خواهد گشت.

لذا جهت اجرای این موضوع هم حتما مراتب را با سرویسکار حرفه ای و متخصص در میان قرار دهید.

6- خراب شدن لاستیک دور درب بخچال

از دیگر مواردی که سبب نوسان دمای یخچال می گردد از بین رفتگی چسبندگی لاستیک دور درب یخچال می باشد.

بیشتر بخوانید:نمایندگی یخچال امرسان

7- باز و بسته شدن بیش از حد یخچال

در حالت باز و بسته شدن بیش از حد یخچال هوای بیرون به داخل و هوای درونی به بیرون نفوذ می نماید و سبب جمع نشدن هوای خنک داخل یخچال می گردد. حتی این مورد ممکن است سبب مصرف بالا برق و خرابی لاستیک گردد.

پس در صورت امکان یخچال خود را تنها برای موارد لازم باز نمایید و اگز قصد دارید چیزی بردارید یک بار درب را باز نموده و هرچه نیاز دارید را برداشته و برای هر وسیله درب آن را باز ننمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریجیدر، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بلومبرگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریجیدر، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط