تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیرات یخچال فریزر جنرال الکتریک در اندیشه

تعمیر یخچال جنرال الکتریک در اندیشه - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث تعمیر یخچال جنرال الکتریک در اندیشه میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

تعمیر یخچال جنرال الکتریک در اندیشه

یخچال شما به طور معمول سال ها بدون هیچ ایرادی کارایی دارند. ولی وقتی که ایرادی ایجاد می شود، لزوماً ناچار نیستید آن را عوض کنید حتی امکان دارد مجبور نباشید با یک تعمیرکار تماس بگیرید. در اینجا مخوارد مهم عیب یابی برای بعضی از متداول ترین مشکلات یخچال عنوان شده است.

به طور مختصر، تعمیر یخچال جنرال الکتریک یک کار حساس و مهم می باشد که باید با دقت بالا و توجه انجام شود. جهت تعمیر یخچال ساید جنرال الکتریک، شما می‌توانید خودتان با دانش و تجربه موردنیاز، اقدام کنید و یا به یک تکنسین متخصص و مجاز مراجعه کنید. هر یک از این شیوه ها مزیت ها و معایب خود را دارند که باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

بیشتر بخوانید: علت برفک زدن یخچال هیمالیا

چرا یخچال خنک نمی کند؟

اختلال سرد نشدن یخچال با ماهیت و نقش اصلی آن کاملا در تضاد می باشد. جهت مشاهده چنین اختلالی، موارد زیر را در نظر بگیرید:

کثیف بودن کویل‌های کندانسور

کویل یا سیم‌پیچ‌های کندانسور اغلب در زیر یخچال‌های جنرال الکتریک قرار دارند و با رد شدن گاز مبرد گرمای درون آن را از بین می‌برند.

چنانچه کویل‌های کندانسور کثیف باشند، قابلیت دفع گرما کاملا وجود ندارد. با تجمع آلودگی‌های متعدد روی کویل‌ها، کارایی یخچال کاهش یافته و دستگاه جهت خنک شدن به انرژی بیشتری احتیاج خواهد داشت. کویل‌ها را چک کنید تا معلوم شود که آیا کثیف هستند یا خیر. جهت نیاز، آن‌ها را به درستی تمیز کنید.

موتور فن کندانسور

موتور فن کندانسور، هوا را از سوی سیم‌پیچ‌ها منتقل می کند. جهت تشخیص خراب بودن موتور فن، تیغه آن را از نظر وجود هر نوع مانع چک کنید. بعد سعی کنید که تیغه موتور فن را با دست چرخانده و از احتمال حرکت آن اطمینان پیدا کنید. چنانچه هیچ مانعی وجود ندارد و تیغه هم می‌چرخد، از یک مولتی‌متر جهت بررسی جریان الکتریکی به کار ببرید.

موتور فن اوپراتور

موتور فن اوپراتور هوا را در بخش های مختلف بخچال به حرکت در میاید و جهت خرابی، یخچال سرد نمی شود. اجزاهای مختلف اوپراتور را با به کارگیری از مولتی‌متر جهت یافتن جریان الکتریکی بررسی کنید. جهت خرابی این قطعه، باید آن را عوض کنید.

بیشتر بخوانید: علت آب دادن یخچال دوو

علت فاسد شدن مواد غذایی

سطح رطوبت در یخچال عموما با استفاده از تنظیمات درست دما و کشوهای ذخیره سازی به آسانی قابل تنظیم است. ولی اگر هنوز مشکلات رطوبت را تجربه می‌کنید – و بعضی مواد غذایی در هر کجای یخچال سریعا فاسد می‌شوند امکان دارد علت زمینه‌ای دیگری وجود داشته باشد.
ترموستات معیوب می تواند سبب افزایش و کاهش یافتن دما شود که امکان دارد سطح رطوبت را تغییر دهد و در آخر موجب تولید باکتری و کپک شود. از سوی دیگر، درزگیر شکسته می‌تواند هوای گرم‌تری را وارد یخچال کند و سبب تولید تراکم روی غذا شود

چرا یخچال یخزدایی نمی کند؟

این ایراد در زمان تعمیر خیلی به چشم می خورد و دو مورد از دلایل اصلی آن بدین شکل هستند:

صفحه کنترل یخ‌زدایی

این صفحه کنترل میزان چرخه یخ‌زدایی را تعیین می‌کند و جهت خراب بودن آن، یخچال وارد چرخه معمول خود نمی شود. قبل از آنکه اقدام به تعویض کردن صفحه کنترل کنید، ابتدا المان‌ها و ترموستات یخ‌زدایی را امتحان کنید. چنانچه این قطعات درست کار می‌کنند، باید صفحه کنترل را عوض کنید.

تایمر یخ‌زدایی

تایمر یخ‌زدایی المان‌های گرمایی را چندین دفعه در طول روز روشن می‌کند تا یخ‌ها ذوب شوند. چنانچه تایمر معیوب باشد، چرخه یخ‌زدایی شروع نمی شود. چرخه را دوباره تنظیم نمایید و در این شرایط، کمپرسور باید خاموش و المان‌ها روشن شوند. عوض کردن این قطعه به سادگی و با هزینه‌ای پایین انجام پذیر است.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور یخچال ال جی

چرا یخچال صداهای عجیبی دارد؟

ماهیت دقیق ایراد به نوع صدای به وجود آمده وابسته است، در اینجا دو صدای معمول را بررسی میکنیم:
وزوز عموما به دو بخش مرتبط است: موتور فن کندانسور و موتور فن اواپراتور. هر دو جهت جریان هوا کار می کنند، به این منظور که صدای وزوز بلندتر از حد طبیعی می تواند علامتی از کارایی به خطر بیفتد. چنانچه یخچال شما هم پر سر و صدا است و هم گرمتر از آنچه که باید باشد، امکان دارد نیاز باشد یکی از این دو موتور را جارو برقی، تعمیر یا عوض کنید.

کلیک کردن به صورت کلی به این منظور است که یکی از سه بخش یخچال اختلال دارد: فن کندانسور، کمپرسور (کمپرسور بیش از اندازه گرم شده خاموش می‌شود، صدای کلیک به وجود میاید)، یا برد کنترل (در صورتی که صدای کلیک از پشت یخچال شما می‌آید)

کمپرسور یخچال

بخش های داخلی کمپرسور می‌توانند با گذر زمان فرسوده شوند و سروصدای زیادی ایجاد کنند. در صورتی که کمپرسور شما با چنین مشکلی مواجه شده است، امکان خراب شدن آن زیاد است. چک کردن این قطعه را باید به یک تعمیرکار معتبر بسپارید تا تعمیر یخچال جنرال الکتریک با بالاترین کیفیت انجام گرفته و با مشکل مواجه نشود.

بیشتر بخوانید: علت روشن نشدن یخچال ال جی

چرا یخساز یخ تولید نمیکنه؟

وقتی که با چنین ایرادی مواجه شدید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

شیر ورودی آب

شیر ورودی آب یک قطعه الکتریکی می باشد که جهت تامین آب دستگاه به کار گرفته میشود.

چنانچه شیر ورودی آب نقص داشته باشد یا فشار کافی نداشته باشد، دسترسی عبور آب را نخواهد داد و در نهایت هیچ یخی ساخته نمی‌شود. سوپاپ این شیر جهت کارکرد درست به کمترین فشار 20 PSI لازم دارد. اگر فشار آب کافی می باشد، از مولتی‌متر جهت چک کردن جریان شیر ورودی استفاده و در صورت هرنوع مشکل آن را عوض کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال جنرال الکتریک، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی جنرال الکتریک در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال جنرال الکتریک، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط