تعمیرات یخچال, مقالات

علت روشن نشدن یخچال ال جی

علت روشن نشدن یخچال ال جی -تعمیر یخچال در کرج - نمایندگی یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت روشن نشدن یخچال ال جی میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت روشن نشدن یخچال ال جی

بررسی دلایل روشن نشدن یخچال ال جی و روش رفع آن

روشن نشدن یخچال فریزر ال جی می‌تواند بر اثر دلایل متعددی باشد. این روزها یخچال‌ها از مهمات زندگی ما محسوب میشوند که موظف به نگهداری از مواد غذایی را بر عهده دارند. سیستم داخلی یخچال‌ها به علت قطعات مختلفی که داخل آن‌ها استفاده شده است، خیلی پیچیده است. به همین خاطر برای یافتن علت روشن نشدن یخچال فریزر ال جی لازم به دانش و تجربه تعمیرکاران در این زمینه داریم.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال ال جی در مارلیک

وجود نداشتن جریان برق

نبودن جریان برق می‌تواند یکی از دلایل روشن نشدن یخچال فریزر ال جی شما باشد. برخی اوقات وجود نداشتن برق در سیم‌پیچی یخچال فریزر ال جی و یا بیرون دو شاخه از پریز، می‌تواند منجر به‌ ایجاد شدن ایراداتی از این سری بشود. جهت رفع کردن این ایراد اول باید جریان برق داخل سیم‌ها و پریز را به خوبی چک کنید تا متوجه شوید اتصال برق برقرار است یا خیر.

ایراد فنی قطعه ترموستات؛ علت روشن نشدن یخچال ال جی

جهت یافتن علت روشن نشدن یخچال ال جی باید قطعه کلیدی و ضروری ترموستات را به خوبی چک کنید. به طوری که خراب شدن کلید ترموستات و هدایت نکردن فاز ورودی به موتور محرک، کمپرسور هیچ گونه فعالیتی را انجام نخواهد داد. لازم به ذکر است که اگر علت روشن نشدن یخچال فریزر ال جی شما مرتبط با قطعه ترموستات باشد، حتما باید با یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیرات یخچال فریزر ال جی تماس بگیرید.

در بعضی از موارد نیاز است تا ترموستات را کاملا از بدنه یخچال جدا کنید. در چنین شرایطی مورد مهمی که باید به یاد  داشته باشید این است که جهت وارد کردن هر نوع فشار به این قطعه، گاز ترموستات تخلیه می شود و دیگر هیچ چاره ای جهت تعمیر و رفع کردن این مسئله وجود نخواهد داشت.

چک کردن نقش اورلود در روشن نشدن یخچال ال جی

در بررسی کردن دلیل روشن نشدن یخچال فریزر ال جی نباید به هیچ وجه نباید نسبت به نقش قطعه‌ای مثل اورلود بی توجه باشید. خراب شن اورلود می‌تواند موجب روشن نشدن کمپرسور یخچال ال جی شما بشود. اگر پلاتین‌هایی درونی که در این قطعه قرار گرفته اند وصل نشده باشند، ولتاژ برق به کمپرسور نمی‌رسد.

در این موقعیت راه حل شما، تعویض کردن قطعه است. همیشه به خاطر داشته باشید که کد ثبت شده بر روی اورلود نشانگر جریان برق این قطعه است. چون به طوری که اورلود جریان برق اورلود قبلی را نداشته باشد در صورت وصل شدن برق به کمپرسور کار کرده و بعد مدار الکتریکی مرتبط با موتور را قطع می‌کند.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال دیپوینت در مارلیک

بررسی رله استارت جهت یافتن علت روشن نشدن یخچال

یکی دیگر از موردهایی که باید در بررسی دیل روشن نشدن یخچال فریزر ال جی به آن توجه داشت، استارت نزدن موتور و یا نرسیدن جریان لازم برق به موتور یا کمپرسور است. در صورت چنین شرایطی باید در اولین وقت قطعاتی مثل رله استارت و خازن را به خوبی چک کنید.

اگر در هنگام روشن شدن و استارت موتور، صدایی شبیه به کلیک به گوشتان رسید، علت روشن نشدن یخچال فریزر ال جی را باید در مشکل فنی رله استارت و یا خازن بیابید. در صورت لازم باید این قطعات را تعویض کنید. به طوری که استارت زده می‌شود ولی کمپرسور فورا خاموش می‌شود، این مسئله بیان از خراب شدن موتور یخچال است.

روشن نشدن یخچال ال جی به دلیل خراب شدن برد الکتریکی

در خیلی از یخچال‌هایی که اینروزها مثل یخچال فریزر ال جی طراحی و تولید می‌شوند، برد الکتریکی نقش خیلی مهمی را ایفا می کنند. این قطعه موظف به کنترل کلیه قطعات و قسمتها را دارد. برد الکترونیکی می‌تواند بر اثر علت های مختلفی مثل نفوذ کرندن رطوبت و آب، فشار و نیرو بر اثر ضربه، افزایش حرارت و همینطور نوسانات برق موجب روشن نشدن یخچال فریزر ال جی بشود.

در چنین موقعیتی امکان دارد که فقط آی سی، فیوز یا خازن صدمه دیده باشد که می‌توانید با تعویض کردن این قطعات و یا فقط تعمیر برد این ایراد الکترونیکی را در اولین فرصت رفع کنید. نیاز به ذکر است که در بعضی اوقات برد شما قابلیت تعمیر ندارد و فقط می‌توانید با عوض کردن آن ایراد را رفع کنید.

مشکل در سیم‌کشی داخلی یخچال ال جی

یکی از اساسی ترین علت های روشن نشدن ییخچال فریزر ال جی، ایراد داشتن در سیم‌کشی‌های داخلی دستگاه است. در این موارد امکان دارد که اتصالات قطعه های مهمی مثل کمپرسور شل شده و یا اینکه دچار قطعی شده باشد. در مجموع امکان رخ دادن چنین ایرادی خیلی کم است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر امرسان در مارلیک

خراب شدن تایمر دیفراست؛ علت روشن نشدن یخچال ال جی

بعد از اینکه یخچال فریزر ال جی شما برای مدت زمانی کار می‌کند و بعد محیط داخلی را خنک می‌کند، به معنای ذوب کردن برفک‌هایی که بر روی کویل‌های اواپراتور قرار گرفته اند، به طور اتومات شده و در نتیجه خاموش می‌شود. در طول این مدت زمانی هیتر دیفراست فعال می‌شود. تایمر دیفراست وظیفه مشخص کردن زمان دقیق روشن و خاموش شدن یخچال ال جی را بر عهده دارد.

به طوری که به این قطعه رسیدگی لازم انجام نگیرد، این قطعه هم به طور کامل خاموش شده و در مجموع کارکرد یخچال فریزر شما دچار اختلال می شود. در چنین موقعیت توصیه ای که ما برای شما داریم این است که حتما با تکنسین با تجربه مشورت بگیرید.

خراب شدنن قطعه‌ مهمی مثل سنسور یخچال ال جی

یکی از قطعه های خیلی مهم و حساس در یخچال فریزرهای امروزی مثل ال جی، سنسور است. خراب شدن این قطعه می‌تواند در بررسی علت روشن نشدن یخچال فریزر ال جی خیلی بررسی شود. وجود ایراد در این قطعه به همراه نشانه هایی است که بر روی صفحه نمایشگر نمایش داده می‌شود. توصیه ما به شما این است که جهت رفع کردن این مسئله حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور یخچال بلومبرگ

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط