تعمیرات یخچال, مقالات

علت آب دادن یخچال دوو

علت آب دادن یخچال دوو - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115 - شماره تماس: 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت آب دادن یخچال دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت آب دادن یخچال دوو

دلیل آب دادن یخچال دوو مرتبط با یخ زدگی یا برفک زدن لوله اواپراتور، گرفتگی فیلتر یخچال، مسدود شدن لوله خروجی آب و … است.

بی شحک لوازم خانگی مخصوصا یخچال پس از گذشت چندین سال، فرسوده می شوند و به سرویس و تعمیر نیازمند می شوند. ولی بعضی اوقات استفاده غلط از این دستگاه ها موجب خراب شدن زودرس آن ها می شود.

شما مخاطبان می توانید از تعمیرات سرویس در کرج کمک بگیرید و در باره ایرادات ایجاد شده با آن ها مشورت کنید. اگر در استان البرز ساکن هستید قابلیت ارائه خدمات در محل هم وجود دارد.

بیشتر بخوانید: علت سرد نکردن یخچال ال جی

دلیل نشتی آب از یخچال دوو چیست؟

برخی اوقات دلیل آب دادن یخچال دوو به قدری مهم و ضروری است که به عقب انداختن ایراد یابی و تعمیر آن می تواند ایراد را شدیدتر کند و به قطعه های سالم دستگاه هم صدمه برساند. توجه کنید که عیب یابی دستگاه های حساس مثل یخچال به تخصص نیازمند است و تعمیرکاران حرفه ای از ابزارهای مرتبط استفاده می کنند. برای مثال شما به عنوان اشخاص مبتدی نمی توانید خراب شدن الکترونیکی یا کاهش گاز کمپرسور را تشخیص دهید و برای این کار به تجربه، تخصص و ابزارهای دقیق نیازمندید. به همین علت پیشنهاد می کنیم بررسی کردن علت آب دادن یخچال دوو را به اشخاص متخصص بسپارید.

لاستیک درب یخچال

یکی از موردهایی که به نشتی و جمع شدن آب در زیر یخچال موجب می شود، خراب شدن لاستیک دور درب است. در حالت عادی باید لاستیک چسبندگی خیلی خوبی به بدنه داشته باشد تا هیچ نوع هوای مضافی به محیط داخلی یخچال وارد نشود.

ولی بعضی اوقات آلودگی هایی مثل چربی، گرد و غبار و … لاستیک را کثیف می کنند و مقدار چسبندگی آن با بدنه را کم می کند.

مسدویدت لوله تخلیه یخچال

دیگر دلیل آب دادن یخچال دوو ، مسدودیت لوله تخلیه است. برند دوو یکی از برندهای پیشگام در بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا است. این برند یخچال های خود را فاقد برفک تولید می کند و از سیستم به اسم دیفراست جهت برفک زدایی آن ها به کار برده است.

این سیستم کمک می کند تا برفکی که بر روی سیم پیچ های اواپراتور جای گذاری شده ذوب شوند و از سوی لوله تخلیه به داخل یک سینی که نزدیک موتور نصب شده سرازیر شوند.

بعد با گرمای موتور شاهد ذوب شدن آن ها می شویم.

بعضی اوقات لوله تخلیه به علت هایی مثل یخ زدگی، وارد شدن ذرات غذا و … گرفته می شود و برفک های ذوب شده مسیری برای خارج و سرازیر شدن به طرف سینی پیدا نمی کنند. به همین خاطر باید به دنبال رفع مسدودیت این لوله رفت.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور یخچال جنرال الکتریک

خرابی و شکسته شدن سینی تخلیه یخچال

در قسمت قبل روند ریختن آب داخل سینی یخچال را شرح دادیم. سینی با گذشت زمان یا در اثر فشار و ضربه دچار خرابی و شکسته شدن می شود. به همین خاطر نمی تواند آب را داخل خود نگه دارد و شاهد ریخته شدن آب به بیرون هستیم.

یخ زدگی یا برفک زدن سطح اواپراتور

برای آنکه هوا از فن رد شود و محیط داخل یخچال را خنک کند لازم به این دارد که سطح اواپراتور بدون برفک یا یخ باشد. یخی که بر روی سطح اواپراتور به وجود میاید به وسیله سیستم دیفراست از بین نمی رود.

خراب شدن یخساز یا آبسردکن یخچال

قسمت مهمی از نشتی دادن آب در یخچال دوو مرتبط با خراب شدن آبسردکن یا یخساز است. مواردی مثل شل شدن پیچ و مهره ها، اتصالات و … موجب نشتی و جمع شدن آب در زیر یخچال میشود. امکان دارد با گذشت زمان شلنگ های پلاستیکی دچار ترک خوردگی یا سوراخ شوند و آب به صورت چکه چکه از آن نشتی کرده و بر روی زمین سرریز شود. بهترین چاره این است که پیچ و مهره ها و اتصالات را به صورت چشمی چک کنید و به طوری که شل هستند آن ها را محکم کنید. اگر نتوانستید مشکل را تشخیص دهید از تعمیرکاران مجموعه ” عمیرات سرویس” کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: علت بوی بد داخل یخچال سامسونگ

مسدودیت فیلتر آب یخچال

اگر پس از بررسی کردن موارد بالا نتوانستید به علت آب دادن یخچال دوو پی ببرید باید فیلتر یخچال را چک کنید.

فیلتر با گذشت زمان آلودگی های متعددی را به خود جذب می کند و کثیف می شود و نمی تواند آب تازه را از خود رد کند. به همین خاطر شاهد ترک خوردن شلنگ و نشت آب خواهیم بود. بهترین موقع برای تعویض کردن فیلتر در دفترچه راهنمای یخچال عنوان شده و باید به آن پایبند باشید. در غیر این حالت صدمه جدی به سلامت دستگاه وارد می شود.

جمع بندی

در این مقاله به دلیل آب دادن یخچال دوو پرداختیم و موارد متعددی را بررسی کردیم.

بی شک بررسی کردن هر سک از این موردها به صورت جداگانه پیشنهاد می شود. بعضی از موضوعات مثل سفت کردن بست ها و اتصالات به وسیله افراد عادی هم انجام پذیر است. ولی اگر ایراد به طوری است که شما نمی توانید از عهده آن برآیید باید به تکنسین های متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط