K5H2j08

پشتیبانی 24 ساعته

551  690  91 - 026 

K5H2j08

پشتیبانی 24 ساعته

552  690  91 - 026 

تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

نحوه ریست لباسشویی بوش

نحوه ریست لباسشویی بوش - نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه - کرج - فردیس و ملارد -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث نحوه ریست لباسشویی بوش میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بوش و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

نحوه ریست لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش به خاطر دوام و مقاومت بسیار خود و قابل اطمینان بودن، مورد و انتخابی پرطرفدار برای خیلی از مردم می باشد. این دستگاه ها ویژگی های پیشرفته ای دارند که شستشوی لباس ها را آسان تر و ساده تر می‌کند.

با این حال مشابه هر دستگاه الکترونیکی دیگری ماشین لباسشویی بوش بعضی اوقات امکان دارد با ایراداتی رو به رو شود که جهت بازگرداندن کارکرد آن ها احتیاج به ریست کردن یا تنظیم دوباره دارد.

در این مقاله راهنمای نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی بوش و بعضی ایرادات شایعی که امکان دارد احتیاج به ریست کردن داشته باشند را به شما ارائه می دهیم.

بیشتر بخوانید: علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی ال جی

چه موقعی لباسشویی بوش را ریست کنیم؟

پیش از اینکه درباره شیوه ریست کردن لباسشویی بوش توضیحاتی داشته باشیم بهتر است اول به چند علت رایج که امکان دارد سبب شود به این نیاز داشته باشید، نگاهی بیندازیم.

۱. قطع شدگی برق

قطع شدن برق موجب می‌ شود کارکرد ماشین لباسشویی شما دچار اختلال شود، یا حتی به صورت کلی کار نکند. زمانی که برق مجدد متصل می‌ شود، امکان دارد دستگاه جهت از سرگیری کارکرد معمول خود با ایراداتی رو به رو شود. در چنین موردهایی، جهت بازگرداندن کارکرد معمول دستگاه، احتمال داشته باشد احتیاجی به ریست کردن آن باشد.

۲. اضافه بار ماشین لباسشویی

بارگیری بیش از اندازه ماشین لباسشویی می‌تواند سبب نداشتن  توازن آن شود. به همین علت احتمال دارد دستگاه شما در میانه چرخه متوقف شده یا به هیچ وجه روشن نشود. با متعادل کردن بار دستگاه و ریست کردن لباسشویی، می‌توانید این ایراد را رفع کنید.

۳. گرفتگی فیلترها

گرفتگی فیلترها سبب می‌شود ماشین لباسشویی بوش شما به صورت درستی کار نکند. با ریست کردن دستگاه، کارکرد دستگاه به روند عادی خود بازمیگردد.

۴. کد خطا یا ارور لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی های بوش جهت رو به رو  شدن با ایراد می‌توانند پیام های خطا را به نمایش بگذارند. جهت ریست کردن یا راه اندازی دستگاه، کد خطا پاک شده و کارکرد لباسشویی تازه سازی می‌شود.

بیشتر بخوانید: علت باز نشدن درب لباسشویی بوش

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی بوش

ریست کردن ماشین لباسشویی بوش یک شیوه ساده جهت رهایی از ایراداتی است که در بخش های بالا آن را عنوان کردیم. ریست کردن لباسشویی بوش، دنبال کردن چندین مرحله ساده می باشد. دو مورد از راهکار های  ریست کردن این دستگاه را با هم بررسی می‌کنیم:

روش اول ریست کردن ماشین لباسشویی

در این روش جهت ریست کردن لباسشویی مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. ماشین لباسشویی را خاموش کنید

اولین گام جهت تنظیم دوباره ماشین لباسشویی بوش، خاموش کردن آن می باشد. جهت خاموش کردن دستگاه، دکمه start/pause را برای پنج ثانیه بفشارید و نگه دارید. صفحه نمایش خاموش شده و در حقیقت، ماشین لباسشویی خاموش می گردد.

۲. دستگاه را از برق بکشید

وقتی که لباسشویی در حالت خاموش قرار دارد، آن را از منبع برق جدا کنید. در کمترین زمان پنج دقیقه آن را از برق جدا کنید تا بخش های داخلی دستگاه دوباره تنظیم شوند.

۳. لباسشویی را مجدد به برق اتصال دهید

پس از پنج دقیقه، ماشین لباسشویی را دوباره به منبع برق وصل کنید. مطمئن شوید که به درستی وصل شده و پریز برق به درستی کار می کند.

۴. ماشین لباسشویی را روشن کنید

زمانی که ماشین لباسشویی مجدد به برق متصل شد، آن را با فشار دادن دکمه start/pause روشن کنید. روشن شدن صفحه نمایش به منظور روشن شدن ماشین لباسشویی می باشد.

۵. یک چرخه شستشو را تعیین کنید

بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی، یک روند شستشو را انتخاب کنید و دکمه start/pause را فشار دهید تا چرخه شستشو شروع به کار کردن کند. حالا ماشین لباسشویی باید به طور درستی کار کند و هر نوع کد خطایی از بین برود.

بیشتر بخوانید: علت قفل شدن درب لباسشویی بوش

شیوه دوم ریست لباسشویی بوش توسط دکمه

برخی از ماشین لباسشویی های بوش، جهت ریست شدن دکمه مختص به خود را دارند. ریست کردن لباسشویی بوش به این شیوه را شرح خواهیم داد:

 1. ماشین لباسشویی بوش خود را خاموش نمایید.
 2. دکمه cotton را چند ثانیه فشار دهید.
 3. دستگاه را روشن کنید.
 4. بعد از روشن شدن دستگاه، فورا دکمه temp یا speed spin را بزنید.
 5. بعد دکمه function یا level water را بزنید تا مورد T01 را روی صفحه نمایش مشاهده کنید.
 6. بعد از آن، سریعا T02 را روی صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد. در این حالت دکمه start را فشار دهید.
 7. با فشردن دکمه start، کلمه ELT را مشاهده می کنید. در این حالت دکمه Reset را بزنید.
 8. بعد دکمه Temp را فشار داده و به طول مدت ۵ ثانیه نگه دارید تا ایراد برطرف شود.
 9. در آخر کد EOD را روی صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد.

ریست لباسشویی بوش در انوع امکان برنامه ریزی و بدون دکمه spin

ماشین‌ لباسشویی بوش، انواع متنوعی دارد. در بعضی مدل‌ها نه دکمه ریستی هست و نه قابلیت ریست کردن به راهکارهای بالا وجود دارد.

شیوه دیگری جهت انجام این کار وجود دارد. این شیوه اختصاصی ماشین‌ لباسشویی‌های بوش بدون دکمه Reset می باشد. راهکار انجام این کار هم خیلی ساده می باشد و تنها باید دستورکار های زیر را اعمال کنید:

 • اول، درب لباسشویی را ببندید و ولوم را در وضعیت خاموش (off) بگذارید.
 • دکمه شروع یا همان استارت را فشار دهید و چندین ثانیه نگه دارید.
 • همزمان که دکمه استارت را فشرده اید، دکمه ولوم را بر عکس عقربه‌های ساعت بچرخانید و روی برنامه express 15 یا شستشوی سریع قرار دهید.
 • دکمه استارات را بعد از ۱۰ ثانیه رها کنید و ولوم را در حالت off یا خاموش بگذارید.
 • ماشین لباسشویی را روشن کنید و ببینید که ایراد رفع شده است یا خیر.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی هیمالیا

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بوش در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

سوالاتتان را ارسال نمایید تا به آنها پاسخ دهیم

سوالاتتان را در مورد فروش آنلاین ارسال نمایید تا در سریع ترین  زمان ممکن به شما پاسخ دهیم 
ستون کناری