مقالات, تعمیرات ماشین لباسشویی

صدای ماشین لباسشویی ال جی هنگام خشک کن

صدای ماشین لباسشویی ال جی هنگام خشک کن - نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه و کرج و فردیس و ملارد -تعمیرات سرویس - 02691690551

 ما در این مطلب به مبحث صدای ماشین لباسشویی ال جی هنگام خشک کن میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر،ساید بای ساید ال جی، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی ال جی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

صدای ماشین لباسشویی ال جی موقع خشک کن

علت کوشش شرکت‌ها برای تولید چنین کالاهایی، حفظ آرامش محیط منزل در این دنیای شلوغ و پر سر و صدا است. از این سو، خیلی از ما ترجیح ‌می‌دهیم وقتی از ماشین لباسشویی بهره گیری کنیم که خودمان در منزل هستیم. هر یک از ما هم علت های متفاوتی برای این امر داریم.

از دغدغه بابت کار یک کالای برقی در نبود ما تا ایمنی فرزندانمان و هم تمایل به دقت در پروسه کار دستگاه برای مطلع شدن به موقع از مشکل های احتمالی در کارکرد آن هنگام فعالیت و احتمال زیادی دارد که در ساعت های استراحت خود فعالیت شستن لباس‌‌ها را به عهده ماشین لباسشویی داریم و اصلا دلمان نمی‌خواهد آرامش‌مان با صدای این دستگاه از بین برود.

ولی ماشین لباسشویی هم مثل هر وسیله دیگری امکان دارد خراب شود و یکی از علائم های خرابی آن به جز لرزش و شستن نامناسب و ناکامل لباس‌ها، ایجاد صداهای مختلف است. اگر موقع کار ماشین لباسشویی ال جی خود و به خصوص وقتی که خشک کن آن شروع به فعالیت کرد متوجه صداهای غیر عادی از آن شدید، بایستی احتمال دهید که لباسشویی شما دچار ایراداتی شده است.

بیشتر بخوانید: علت خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

انواع صدا های ماشین لباسشویی ال جی

به صورت کلی صداهایی که از ماشین لباسشویی به گوش ‌می‌رسد را ‌می‌توان در دو گروه صداهای نرمال و معمولی و صداهای غیرعادی و ناهنجار دسته بندی کرد. در هر برنامه و هر مرحله از فعالیت دستگاه صدایی هر چند اندک به گوش ‌می‌رسد که مسئله ای کاملا نرمال است.

ولی گاهی متوجه ‌می‌شویم که صداها متفاوت شده اند و در این بخش است که متوجه مشکلی در ماشین لباسشویی ‌می‌شویم.

عموما اولین واکنشی که تمام ما به صداهای ماشین لباسشویی نشان ‌‌می‌دهیم چک کردن چرخیدن مخزن و مشاهده داخل آن است.

کیفیت وسیله های خانگی ال جی خیلی بالاست و امکان دارد صدای لباسشویی آن حاصل از مشکل جدی نباشد ولی به هر جهتی، برخی صداهایی که از دستگاه به گوش می‌رسند غریب و غیرعادی هستند و علت ایجاد آنها برای خیلی از ما نامعلوم است.

صداهای غیرمعمول ماشین لباسشویی انواع مختلفی دارند؛ فرضا امکان دارد موقع آبگیری دستگاه صدایی شبیه خر خر به گوش شما برسد. یا در مرحله هایی دیگر، صدای وز وز یا زوزه، جیر جیر و یا تق تق بشنوید. هر کدام از این صداهای مزاحم به احتمال بالایی خبر از وجود یک نقص می‌دهد.

بسته به گونه صدا ‌می‌توان مشکل و بخش معیوب دستگاه را پیدا کرد و برای برطرف کردن مشکل و تعمیرات قطعات لباسشویی تلاش کرد. در ادامه، هر کدام از این صداها و علت های بروز آن‌ها را چک می‌کنیم تا شما بتوانید در چنین شرایطی تا حدی پیرزو به ایراد یابی ماشین لباسشویی‌تان شوید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی حایر در فردیس

صدای تق تق به علت های مختلفی تولید می‌شود. گاه تنها حاصل از برخورد یک شئی سخت به جا مانده در جیب‌‌ها و لابه‌لای لباس‌‌ها با مخزن ماشین لباسشویی است. برخی اوقات هم حاصل از خوردن شیلنگ تخلیه دستگاه با بدنه آن باشد که چندان مهم نیست ولی مسئله این است که صدای تق تق می‌تواند به علت مشکلات جدی مانند خراب بودن موتور هم باشد. بنابراین نباید به آسانی از کنار این صدا گذر کرد.

اصلی‌ترین علت چنین صدایی، سست شدن واشرهای ماشین لباسشویی و برخورد آن ها با قطعه های دیگر دستگاه است. واشرهایی که سست شده‌اند، موقع فعالیت و چرخیدن مخزن به اطراف پرتاب شده و به دیواره‌های ماشین میخورند.

برای آنکه اطمینان حاصل نمایید که سرچشمه این صدا از کجاست لازم است دستگاه را بدون لباس روشن نمایید. اگر هنوز صدا به گوش می‌رسد علت آن به احتمال زیاد، سست شدن واشر است؛ ولی اگر صدا قطع شده بود شاید شئی ای بین لباس‌‌ها بوده که به دیواره مخزن برخورد میکرده است.

سست شدن واشر ماشین لباسشویی مشکل جدی ای نیست و با محکم کردن گیره‌های نگه‌دارنده آن، واشرها به محل اصلی خود برمیگردند و صدا هم قطع ‌‌می‌شود. اگر هم صدا حاصل از خراب بودن یا ساییده شدن بلبرینگ‌ها و موتور دستگاه باشد، با اجرای تعمیرات لازم، از بین می‌رود.

مشکل های سطحی را خودتان می‌توانید رفع کنید ولی برای ایراد های مهم حتما بایستی از متخصصان و تکنسین‌‌های تعمیرات ماشین لباسشویی کمک بگیرید. از سایر علت های تق تق ماشین لباسشویی ‌‌می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • مشکل های پولی یا قرقره
  • وجود شئ خارجی در موتور تخلیه
  • پر بودن بیش از حد مخزن لباسشویی ال جی

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

صدای خر خر از ماشین لباسشویی ال جی

علت تولید این صدا گرفتگی قسمتی از لوله تخلیه با یک جسم خارجی است. این گرفتگی کامل نیست ولی نبایستی به این علت به آن بی‌توجه بود زیرا که گرفتگی لوله کم و سطحی، احتمال دارد سبب شود لوله تخلیه ماشین لباسشویی‌تان بترکد.

صدای وز وز از ماشین لباسشویی ال جی

این صدا به شما اعلام میکند که احتمالا چیزی وارد پمپ ماشین شده و در آن گیر افتاده است. بعضی وقت ها یک جسم خارجی به پمپ راه می یابد و موجب صدمه های جدی به آن می‌شود در نتیجه بایستی پمپ را تعمیر نمود. البته گاه این لطمه به قدری است که تعمیرات امکان پذیر نیست و تنها راه کار عوض کردن این قطعه است.

صدای جیر جیر از ماشین لباسشویی ال جی

  • وجود نقص در تسمه
  • عیب در بلبرینگ یا یاتاقان‌ها
  • مشکل در شیر ورودی آب
  • بسیار و سنگین بودن بار لباسشویی
  • وجود ایرادی در لاستیک دور درب

بیشتر بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی امرسان در مارلیک

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر ال جی ، تعمیر ساید بای ساید ال جی، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید ال جی، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط