تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

علت خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

علت خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ - نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه و کرج و فردیس و ملارد -تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر،ساید بای ساید سامسونگ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

خراب بودن شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

ما در این مطلب قصد داریم به خراب بودن شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم. اگر قصد تعمیرات شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ را دارید با ما که تحت عنوان تعمیرات سرویس تماس حاصل فرمایید و یا برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: نحوه ریست لباسشویی بوش

شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

حدودا هر ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی حاوی شیر برقی است که برای کسب و خالی کردن آب از آن بهره گیری می شود. شیر برقی یک شیر مهار شده الکتریکی است که وظیفه مهار کردن، قطع و وصل جریان آب ورودی به داخل ماشین لباسشویی را دارد.

در شیر برقی جریان الکتریکی به واسطه سیم پیچ یک میدان مغناطیسی تولید می کند. میدان مغناطیسی یک نیروی به سمت بالا به پیستون وارد می کند و باعث باز شدن دریچه می شود. بعد از از اینکه سطح آب در ماشین لباسشویی به اندازه معلوم و استاندارد رسید دریچه بسته می شود.

به اصطلاحی دیگر شیر برقی جریان ورودی آب و یا آبگیری ماشین لباسشویی را با کمک دیگر بخش ها بر عهده دارد.

نشانه های خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از سوال هایی که در زمان خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ با آن مواجه می شویم این است که از کجا متوجه شویم که علت خرابی از کجا است؟

در این شرایط بایستی در این عرصه اطلاعات و آگاهی داشته باشید و یا از یک متخصص که اطلاعات کلی در جهت تعمیرات لباسشویی سامسونگ دارد ارتباط برقرار نمایید.

نشانه های خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ به صورت زیر است:

جریان آب در ماشین لباسشویی سامسونگ تمام نمیشود.

در حالت عادی، مقدار آب ورودی به ماشین لباسشویی ثابت است، پس زمانی که ماشین لباسشویی هنوز پر از آب می شود، به این معنا است که ماشین لباسشویی دچار ایرادی شده است و فرد بایستی سر موقع چک کند.

به گفته متخصصین، متوقف نشدن آب موجود در ماشین لباسشویی امکان دارد به علت گیرکردن یا خرابی شیربرقی باشد. در این موقعیت ها آبگیری به شکل دائمی و عدم تخلیه آب از دستگاه رخ میدهد.

اگر شیربرقی دچار خرابی شده باشد ماشین لباسشویی پس از اتمام کار خالی کردن را شروع نمی کند و آب داخل ماشین لباسشویی جمع می گردد.

بیشتر بخوانید: تعمیر برد ماشین لباسشویی سامسونگ

وارد نشدن آب در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از نشانه های شایع خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ آبگیری نکردن است. به صورت کلی دو شرایط اصلی وجود دارد که در ماشین لباسشویی آب ورود نمیکند، شرایط اول این است که شیربرقی یا دریچه ورودی آب بعد از فعال شدن صدا تولید می کند که  این به احتمال بسیار خرابی در شیربرقی و یا به علت اسنداد فیلتر است.

شرایط دوم این است که بعد از روشن شدن، شیر ورودی آب صدایی ایجاد نمی کند، این شرایط معمولا به علت خرابی برد کامپیوتر بروز میدهد. به صورت کلی اگر مشکل و عیب ماشین لباسشویی از شیربرقی و یا برد باشد فرد می بایست به یک متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ مراجعه نماید.

نشتی آب از ماشین لباسشویی سامسونگ

بعضی اوقات علت نشتی آب امکان دارد از خرابی شیربرقی در ماشین لباسشویی سامسونگ باشد. در این موقعیت ها در بخش های پشتی و زیرین ماشین در زمان آبگیری نشتی آب دیده می شود.

آب گیری با افت فشار آب و زیاد شدن سر و صدا

در برخی از موارد از نشانه های خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ می توان به صدای بسیار در زمان آبگیری اشاره نمود. این روند با سروصدای بسیار و افت فشار آب همراه می باشد.

ایراد یابی شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

در قسمت قبل با نشانه های خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا شدیم. در این قسمت متوجه خواهیم شد که شیربرقی امکان دارد چه ایرادی داشته باشد و آیا بایستی آن را تعمیر و یا عوض کنیم؟ برای این هدف بایستی به چه فردی مراجعه شود؟

ایراد یابی شیربرقی در  وارد نشدن آب و افت فشار آب

در موقعیت هایی که جریان آب در ماشین لباسشویی سامسونگ از حرکت می ایستد و یا فشار آب ورودی اندک است احتمال دارد سیم پیچ شیربرقی دچار ایرادی شده باشد امکان دارد اتصال کوتاه یا شکسته شود، همینطور ممکن است که  فیلتر به واسطه ناخالصی مسدود شده و یا فنر شیر ورودی آب صدمه دیده باشد.

اگر فیلتر دچار رسوب شده باشد خیلی آسان می توان آن را پاک کرد. ولی برای سایر مواد بایستی به تعمیرکار ماشین لباسشویی ساسونگ مراجعه کرد. اگر در کرج هستید می توانید با تعمیرات سرویس در کرج تماس حاصل نمایید.

بیشتر بخوانید: علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی

ایراد یابی شیر برقی در وارد شدن بیشتر آب و نشتی

در موقعیت هایی که جریان آب در ماشین لباسشویی سامسونگ نمی ایست و نشتی رخ داده باشد امکان دارد  که زباله ها هسته آهنی را دچار انسداد کرده و هسته آهنی را در شرایط برگشت انعطاف ناپذیر نمایند. همینطور امکان دارد که هسته آهنی و فنرها زنگ زده شوند.

در این حالت در هنگام بازرسی، اول برق را خاموش نمایید، دهان خود را به جهت ورودی آب شیر برقی ورودی آب بگیرید و هوا را فشار دهید تا ببینید صاف است یا خیر؛ اگر صاف است، می توانید مشاهده کنید که شیر برقی ورودی آب صدمه دیده است.

همینطور شما می توانید آن را جدا کرده تا دلیل خرابی را چک کنید، آن را تعمیرات کنید یا آن را به صورت کلی عوض کنید. اگر خودتان نمی توانید این امر را انجام دهید پیشنهاد می کنیم که برای حفظ ایمنی برق را قطع نمایید و بعد با تعمیرات سرویس در کرج تماس بگیرید.

تعمیرات شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ

شیر برقی در هر ماشین لباسشویی عمر مفید و معینی دارد. در شرایط خراب شدن شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ تعمیرکار به شما ذکر خواهد کرد که اگر عمر قطعه به پایان رسیده باشد بهتر است قطعه را عوض کنید و اگر قابل تعمیر کردن باشد این امر اجرا می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر سامسونگ، تعمیر ساید بای ساید سامسونگ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید سامسونگ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط