تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیر نشتی آب یخچال دوو

تعمیر نشتی آب یخچال دوو

ما در این مطلب به مبحث تعمیر نشتی آب یخچال دوو می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

تعمیر نشتی آب یخچال دوو

البته بعد از چندین سال استفاده از لوازم برقی خانگی، وجود مشکلات و نیاز به تعمیرات اجتناب ناپذیر است. از جمله مشکلات رایجی که افراد را مجبور به تعمیر یخچال فریزر و مراجعه به تعمیرگاه ها می کند، نشت آب از یخچال است.

قبل از انجام هر کاری برای غلبه بر این مشکل، باید علت نشتی یخچال را پیدا کنید. نشت آب یخچال یکی از مشکلات رایجی است که ممکن است بارها با آن مواجه شده باشید، علت این اتفاق و راه حل آن با توجه به شرایط متفاوت است.

در اینجا سعی داریم با بررسی عوامل متعددی به بررسی پیدایش این معضل بپردازیم و برای هر یک راه حل ارائه دهیم. در نتیجه در کمترین زمان ممکن از تجمع آب در زیر یخچال و داخل محفظه آن جلوگیری می شود. باید در نظر داشته باشیم که دلیل سرازیر شدن آب از یخچال های دوو و سایر برندها اغلب موارد زیر را شامل می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر انواع یخچال حایر

دلایل آبریزی یا نشتی آب یخچال دوو

می توانید با رعایت دقیق مراحل ارائه شده در این مقاله، عوامل ساده و بی خطری که باعث آبگیری یخچال شما شده اند را برطرف کنید. بهتر است توجه داشته باشید که رفع علل پیچیده نشت آب از یخچال بدون گذراندن دوره های تخصصی و دانش لازم در زمینه تعمیر یخچال می تواند باعث آسیب به قطعات و همچنین خسارت مالی و حتی ایجاد خطر شود.

این مبحث به درستی اهمیت تعمیر یخچال دوو را توسط فردی متخصص و ماهر در این زمینه نشان می دهد. در ادامه این مقاله می خواهیم با بررسی علل آنها به شما کمک کنیم تا در صورت مشاهده این مشکل بتوانید به راحتی از بروز این مشکل جلوگیری کرده یا آن را حل کنید.

لاستیک درب یخچال:

یکی از دلایل تجمع آب در زیر یخچال دوو می تواند مربوط به لاستیک درب یخچال باشد. برخی از مواد غذایی یا گرد و غبار می توانند از جمله عواملی باشند که مانع از محکم بسته شدن درب و افزایش متراکم می شوند.

بیشتر بخوانید: نحوه تعمیرات یخچال اسنوا

در نتیجه این موارد، آب یخچال نشتی دارد. موقع خراب بودن یا پوسیدگی درزگیرهای درب یخچال هوا از بیرون داخل یخچال می شود که سبب رطوبت زیاد یخچال می شود و در نهایت آب اضافی درون سینی تخلیه و بعد به محیط بیرون یخچال می ریزد. افتادن روی زمین برای اطمینان از این موضوع آیا علت ریختن آب از یخچال لاستیک درب یخچال است یا خیر؟

شما باید موارد زیر را بررسی کنید:

  1. لاستیک کاملاً به درب یخچال وصل شده است. پوسیدگی و سایش ممکن است باعث شود که لاستیک به درب یخچال وصل نشود.
  2. یخچال باید تراز باشد یعنی صاف باشد و وزن آن به طرفین متمایل نشود زیرا کج شدن یخچال باعث بسته نشدن درب یخچال می شود. برای رفع این مشکل، پایه های یخچال را به صورت تراز تنظیم کنید.

انسداد لوله تخلیه یخچال:

یکی از دلایل تجمع آب در داخل یخچال ممکن است به دلیل بسته شدن لوله تخلیه آب باشد. همه یخچال های بدون یخ زدگی دارای چرخه یخ زدایی هستند که یخ زدگی را که ممکن است روی کویل های اپراتور ایجاد شده باشد ذوب می کند.

این یخ های ذوب شده داخل سینی خارج از یخچال فریزر که در نزدیکی موتور قرار دارد می روند. بعضی وقت ها گرفتگی لوله تخلیه آب یخچال امکان دارد در اثر عواملی مانند ذرات غذا یا کیسه های پلاستیکی ایجاد بشود.

سینی تخلیه یخچال:

یخچال ها دارای سینی تخلیه هستند که در نزدیکی موتور یا کمپرسور زیر یخچال قرار می گیرد تا آب ایجاد شده توسط چرخه یخ زدایی در آن جمع شود. در طول چرخه یخ زدایی، یخچال آب را به داخل سینی تخلیه هدایت می کند، سپس این آب با حرارت موتور یخچال تبخیر می شود، عواملی مانند گذشت زمان و حرکت باعث ایجاد ترک در سینه می شود و در نتیجه آب به زیر آن جریان می یابد.

بیشتر بخوانید: تعمیر انواع یخچال دیپوینت

پوشیده شدن سطح گرداننده از برفک یا یخ:

اگر یخچال در حین کار صدا و وزوز کند و داخل آن داغ باشد، ممکن است یخ زیادی داخل آن جمع شده باشد. یکی از دلایل افزایش دمای یخچال این است که ممکن است یخ و یخ زدگی اواپراتور را احاطه کند. این با فرآیند یخ زدایی تمیز نمی شود، بنابراین هوا نمی تواند از فن عبور کند و داخل یخچال را خنک کند، که باعث آب شدن یخچال می شود.

یخ ساز یا آبسردکن یخچال:

شل بودن پیچ و مهره و همچنین اتصالات بست و لوله های فرسوده به یخ ساز یخچال ممکن است منجر به نشت آب از زیر یخچال شود. همچنین شیلنگ های پلاستیکی ممکن است ترک بخورند و سوراخ شوند که باعث نشت آب در یخچال می شود.

اگر مشکل از شلنگ کولر آبی باشد، آب به صورت قطره ای از آن جاری شده و روی زمین جاری می شود. اگر آبی که از یخچال می آید از پایین قسمت جلویی یخچال یا پشت آن می آید، لوله آب را به یخ ساز چک کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ارور یخچال های الکترواستیل

شیر ورودی آب یخچال:

اگر آب از پشت یخچال نشت کند، معمولاً به این معنی است که شیر آب شکسته و نشتی دارد. برای حل این مشکل ابتدا یخچال را از برق بکشید سپس لوله آبی که از دیوار به یخچال و لوله آب می آید.

که از زیر یخچال می گذرد و به پشت یخچال می رسد تا مطمئن شود که هیچ یک از لوله های آب سوراخ نشده است. تمام لوله های آب را بررسی کنید و همچنین مطمئن شوید که لوله آب از محل اتصال آن جدا شده است. نشده است

تجمع آب زیر جامیوه ای:

یکی از رایج ترین خرابی های یخچال دوو، مشکل جمع شدن آب در کف یخچال است. هنگامی که آب در زیر محفظه یخچال جمع می شود، احتمالا یکی از اجزای سیستم یخ زدایی مشکل دارد.

یکی از دلایل اصلی ایجاد آب گرم در یخچال می تواند مواردی مانند خرابی سنسور یخ زدایی یخچال دوو، خرابی المنت، خرابی فیوز ترمو، یخ زدن خروجی آب و گرفتگی لوله باشد. آب اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: نحوه تعمیر یخچال هیمالیا

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر ، تعمیر ساید بای ساید امرسان ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


  • تعمیر یخچال دوو در اندیشه
  • تعمیرات سرویس
  • تعمیر یخچال دوو در ملارد
  • تعمیر یخچال دوو در فردیس

مطالب مرتبط