تعمیرات یخچال, مقالات

کد خطاهای یخچال سامسونگ

کد خطاهای یخچال سامسونگ - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث کد خطاهای یخچال سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

کد خطاهای یخچال سامسونگ

در این مطلب افزون بر ایراد یابی یخچال سامسونگ ، به بررسی کدهای خطای آن هم اشاره داشته باشیم. برخی اوقات کد خطا به علت اشتباهات کوچک رخ می دهد و معمولا به علت خرابی قطعات و ایراد در سیستم برودتی! در ادامه به شما کمک می کنیم تا افزون بر پی بردن به دلیل خطای یخچال سامسونگ ، به شیوه های برطرف کردن آن هم بپردازید.

بیشتر بخوانید: علت روشن نشدن یخچال بلومبرگ

عیب یابی یخچال سامسونگ

علت بروز خطای یخچال سامسونگ چیست ؟ در یخچال‌ها و دستگاه‌های خنک‌کننده، نمایش کد خطا یک مزیت است که به وسیله تولیدکننده برای اطلاع رسانی به مخاطب درباره ایرادات یا اختلالات سیستمی عرضه می شود. این کدها کمک می‌کنند تا مخاطبان بتوانند سریعا ایرادات را تشخیص داده و به تکنسین یا تیم پشتیبانی اطلاع دهند. برخی اوقات به ایراد یابی و تعمیر یخچال سامسونگ احتیاج داریم و باید بعضی از قطعات را عوض کنیم. به صورت کلی، علت نمایش کد خطاهای یخچال سامسونگ عبارتند از:

 • ایراد در سیستم سرمایش: این ایرادات امکان دارد به خاطر خرابی در کمپرسور، سیستم مداری یا دیگر قطعات باشد.
 • ایراد در سیستم برودتی: نقص در بخش مربوط با برودت مثل فن‌ها، سنسورها یا مکانیسم‌های تنظیم دما امکان دارد سبب نمایش کد خطا شود. چنانچه تصمیم به تعمیر و تعویض فن یخچال سامسونگ را دارید باید از تعمیرکاران ماهر و متخصص بهره ببرید.
 • ایرادات برق و الکتریکی: ایرادات در سیستم برقی مثل قطعی یا اختلالات ولتاژ هم امکان دارد سبب نمایش کد خطا شود. این امر تحت عنوان علت چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ هم مطرح می شود.
 • ایراد در سنسورها: سنسورهای دما، رطوبت یا دیگر پارامترها امکان دارد دچار خرابی شوند و به نمایش کد خطا منتهی شود.
 • ایراد در سیستم مدیریت الکترونیکی: قطعات مربط با مدیریت و کنترل الکترونیکی یخچال هم امکان دارد سبب نمایش کد خطا شوند.

بیشتر بخوانید: علت یخ زدن لوله پشت یخچال امرسان

علت بوق زدن یخچال سامسونگ

علت بوق زدن یخچال سامسونگ به موارد زیر وابسته است:

 • دماهای بالا یا پایین: چنانچه دمای داخل یخچال یا فریزر به اندازه غیر عادی بالا یا پایین رفته باشد، بوق امکان دارد برای هشدار به مخاطب در مورد این وضعیت فعال شود. در این حالت، چک کنید که تنظیمات دما درست باشند.
 • درب باز: امکان دارد بوق به عنوان یک هشدار جهت اینکه درب یخچال باز است استفاده شود. این موضوع جهت پیشگیری از افت دما در داخل یخچال یا فریزر اهمیت دارد.
 • ایراد در کارکرد: جهت بودن ایرادات فنی یا مشکل در کارکرد یخچال، بوق امکان دارد جهت جلب توجه به این ایرادات فعال شود. عیب یابی یخچال ب وسیله تعمیرکاران ماهر به حل ایراد کمک می کند.
 • پاورفیلتر آب: اگر یخچال سیستم آب داشته باشد، بوق امکان دارد به خاطر احتیاج به تعویض پاورفیلتر آب یا ایرادات مرتبط با آب باشد.

جهت رفع مشکل، می‌توانید اول دفترچه راهنمای استفاده از یخچال سامسونگ خود را مطالعه کرده و شیوه رفع ایرادات معمول را چک کنید. چنانچه ایراد ادامه دارد یا شما نمیتوانید آن را رفع کنید، پیشنهاد می‌شود با تکنسین حرفه ای تماس بگیرید یا از خدمات تعمیرات سرویس بهره‌مند شوید.

بیشتر بخوانید: علت یخ زدن لوله پشت یخچال هیمالیا

علت خاموش شدن یخچال سامسونگ

در این قسمت اشاره ای به ایراد یابی جهت خاموش شدن یخچال سامسونگ خواهیم داشت. خاموش شدن یخچال امکان دارد به عوامل متعددی باشد:

 • ایراد در پاور ساپلای: اگر یخچال به علت قطع شدن برق یا ایراد در سیستم پاور خاموش شده باشد، باید اول از این مورد اطمینان پیدا کنید. چک کنید که آیا دیگر دستگاه‌های برقی در همان پریز کار می‌کنند یا خیر.
 • تنظیمات دما: اطمینان پیدا کنید که تنظیمات دمای یخچال درست باشد. امکان دارد به صورت اتفاقی تنظیمات دما تغییر کرده باشد و این سبب اختلال در کارکرد یخچال شود.
 • ایراد در ترموستات یا سنسورهای دما: چنانچه ترموستات یا سنسورهای دما دچار ایراد شوند، احتمال دارد یخچال خود را خاموش کند یا دما را به صورت غلط تنظیم کند. عموما در این شرایط شاهد خطای یخچال سامسونگ خواهید بود. برخی اوقات خطای چشمک زن ساید سامسونگ را هم شاهد هستیم.
 • مسدودیت یا خرابی در سیستم خنک‌کننده: چنانچه بخش های خنک‌کننده یخچال از لحاظ گرد و غبار یا دیگر مواد کثیف شده باشند، امکان دارد این امر سبب افت کارایی و خاموش شدن یخچال شود.
 • ایرادات برقراری ارتباط با کنترل‌های الکترونیکی: در بعضی مدل‌های یخچال‌ها، امکان دارد ایرادات در رابطه با کنترل‌های الکترونیکی وجود داشته باشد که سبب خاموش شدن یخچال می‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال بوش

معرفی کد خطاهای یخچال سامسونگ

 • خطای rd یخچال فریزر سامسونگ : این خطا ارتباط مستقیمی به یخ زدن دمپر هوا دارد. دمپر وظیفه منتقل کردن سرما از فریزر به یخچال است که چنانچه دچار یخ زدگی شود شاهد این خطا بر روی نمایشگر یخچال هستیم.
 • خطای fd در یخچال فریزر سامسونگ : این خطا مرتط با خراب شدن فن یخچال است. اگر نسبت به تعمیر آن اقدام ننمایید در طول زمان کوتاهی ناچار به عوض کردن کل آن خواهید بود و موتور دستگاه هم صدمه می بیند.
 • خطای e3 فریزر سامسونگ : عوما این خطا مرتبط با خراب شدن کندانسور است. پیشنهاد می کنیم در زمان مشاهده کد خطاهای یخچال سامسونگ اقدام به تعمیرات خودسرانه دستگاه نکنید. در بیشتر اوقات رفع کردن خطای یخچال سامسونگ احتیاج به حضور تعمیرکار دارد.
 • خطای برد اینورتر یخچال سامسونگ : در همه یخچال های سامسونگ از فناوری اینورتر به کار برده می شود. این تکنولوژی کمک می کند تا مصرف انرژی کم شود.

بررسی کردن هر یک از خطاهای بالا احتیاج به تجربه و تخصص دارد. به عنوان مثال وقتی که شما با خطای d یخچال سامسونگ رو به رو می شوید نباید به صورت خود سرانه به دنبال بررسی قطعات مختلف و حل آن بروید. بلکه باید اول کد خطاهای یخچال سامسونگ را شناسایی کنید و بعد ایراد یابی و تعمیرات را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: علت سرد نکردن یخچال ال جی

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط