تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیرات یخچال بوش

تعمیر یخچال بوش -تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس -شماره تماس: 02691690551

ما در این مطلب به مبحث تعمیر یخچال بوش میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بوش و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

تعمیرات یخچال بوش

یخچال بوش اصل آلمان از کیفیت خیلی بالایی برخوردار است  و خوشبختانه خیلی خراب نمی‌شود و احتیاجی به تعمیرات یا عیب یابی ندارد. ولی چند ایراد وجود دارد که به شکلی رایج امکان دارد در این یخچال‌ها اتفاق بیوفتد که در این حالت به تعمیر یخچال بوش نیازمند هستید.

لعضی از این ایرادات به آسانی قابل رفع می باشند و برای بعضی دیگر، حتما باید با نمایندگی تعمیر یخچال بوش تماس حاصل کنید. در این قسمت همراه ما باشید تا با ایرادات شایع در یخچال‌های بوش آشنا شوید و بتوانید به هنگام برای تعمیر آن‌ها اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: علت کم فشار بودن آب یخچال سامسونگ

یخچال بوش خنک نمی‌شود

اول به بزرگترین ایراد یخچال‌های بوش می پردازیم.

آشکار است که هدف یخچال، خنک نگه داشتن غذای شماست، پس اگر توانایی انجام دادن این کار را ندارد، باید تعمیر آن را در اولویت قرار دهید.

در این موردها بهتر است سریعا از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید تا کویل‌های کندانسور یخچال را چک کند. کویل‌های کندانسور قسمتی از سیستم خنک‌کننده یخچال می باشند که نقش دفع گرما از مایع خنک‌کننده را بر عهده دارد.

یکی دیگر از علت های شایع سرد نشدن یخچال بوش، خراب بودن بعضی از فن‌های سیستم خنک‌کننده است. این خرابی می‌تواند به خاطر فن کندانسور باشد که هوا را در میان کویل های کندانسور حرکت می‌دهد یا حاصل از فن اواپراتور که همین کار را برای کویل‌های اواپراتور انجام می‌دهد.

اگر موتورهای هر کدام از این فن‌ها خراب شد، باید تعمیر یا در صورت نیاز عوض شوند.

یخچال بوش صدای بلندی تولید می‌کند

امکان دارد یخچال بوش شما به خوبی کار کند ولی صدای بلندی از آن به گوش برسد. چنانچه یخچال شما مکرر در حال پخش صدای غیر معمولی باشد در صورتی که تلاش می‌کنید در آشپزخانه کار کنید، می‌تواند خیلی اذیت کننده باشد. در این هنگام عموما ایراد از یکی از فن‌های یخچال است چون در اغلب موارد، فن‌ها تنها چیزهایی مخی باشند که در در درون یخچال شما حرکت می‌کنند.

جهت برطرف کردن این ایراد و سرویس یخچال بوش خود می‌توانید از تخصص تکنسین های ماهر نمایندگی تعمیر یخچال بوش در تعمیرات سرویس استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: علت یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ

 یخ ساز یخچال بوش کار نمی‌کند

مشخص است که یخ ساز جزء اصلی یخچال شما نیست ولی اگر یخچال شما دارای یخ ساز باشد، بی شک بهتر است که آن را در حالت کار قرار دهید. اگر یخ‌ساز شما کار نمی کند، امکان دارد چند علت داشته باشد.

علت اول می‌تواند این باشد که فریزر شما به حد کافی سرد نیست تا به صورت تاثیرگذار یخ تولید کند. برای این که یخ‌ساز درست کار کند، دمای داخل آن نباید بیش از۱۰ درجه فارنهایت (۱۲ درجه سانتیگراد) باشد.

همینطور امکان دارد ایراد از شیر ورودی آب باشد. اگر سوپاپ کار نکند، هم آب‌پاش و هم یخ‌ساز شما از کار می افتند. جهت بروز این ایراد و تشخیص علت درست آن حتماً جهت تعمیر یخچال بوش خود از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید تا صدمات بیشتری به یخچال شما وارد نشود.

یخچال بوش یخ زدایی نمی‌کند

برخی اوقات، امخکان دار ناچار شوید فریزر خود را یخ‌زدایی کنید تا از جمع شدن بیش از اندازه یخ در داخل آن پیشگیری کنید. این کار موجب می‌شود فریزر شما کارایی پایین تری داشته باشد. یخچال بوش  می‌تواند روند یخ‌زدایی را به شکل اتومات اجرا کند ولی اگر بعضی از قطعات خراب شده باشند، امکان دارد کارکردی نداشته باشند.

دیگر عوامل احتمالی برای این ایراد عبارتند از: خراب شدن ترموستات یخ زدایی، خراب شدن مجموعه بخاری یخ زدایی یا خراب بودن برد کنترل اصلی. جهت برطرف کردن هر کدام از این موارد و سرویس یخچال بوش خود، فقط کافی است با کارشناسان تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: علت بوق زدن یخچال کلور

درب یخچال بسته نمی‌شود

برخی اوقات متوجه می‌شوید درب یخچال درست بسته نمی‌شود یا زنگ هشدار یخچال، این مسئله را به شما اطلاع می‌دهد. در این صورت باید یررسی کنید که مواد غذایی داخل یخچال، از بسته شدن درب جلوگیری نکند.

در مرحله بعدی، لاستیک دور درب یخچال را مورد بررسی قرار دهید.

خراب شدن و پاره شدن این لاستیک سبب می‌شود درب یخچال به طور کامل بسته نشود و هوای داخل یخچال هدر برود. جهت تعویض لاستیک دور درب و تعمیر یخچال بوش، می‌توانید از کارشناسان تعمیرات سرویس کمک بگیرید.

 لامپ یخچال روشن نمی‌شود

بعضی از یخچال‌ها تنظیماتی به خصوصی در مورد لامپ دارند و اگر درب یخچال بیشتر از 10 دقیقه باز بماند، لامپ خاموش می‌شود.

به همین خاطر جهت مشاهده کار نکردن لامپ، اول درب یخچال را باز و بسته کنید. اگر ایراد رفع شد معلوم است قبلا درب درست بسته نشده است. ولی اگر ایراد رفع نشد، احتمالا برق لازم به یخچال نمی‌رسد یا لامپ سوخته است. در این حالت لازم به تعویض لامپ دارید.

بیشتر بخوانید: روش ریست کردن یخچال سامسونگ

 یخچال بوش برفک زدایی نمی‌کند

از علت هایی که سبب می شود سیستم برفک‌زدایی یخچال بوش کار نکند، گرمایی ا‌ست که وارد یخچال می‌شود. این ایراد امکان دارد بر اثر طولانی مدت باز ماندن درب یخچال یا خراب شدن لاستیک دور درب رخ بدهد.

تراز نبودن جای یخچال و نزدیکی به وسایل حرارتی مثل اجاق گاز، عوامل دیگر این ایراد می باشند. تنظیم نبودن دمای یخچال و بیش از اندازه خنک شدن هوای درون محفظه هم موجب ایجاد شدن برفک می‌شود. دمای متناسب یخچال 3 درجه و دمای مناسب فریزر، 18- است.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال اسنوا در مارلیک

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بوش در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط