تعمیرات یخچال, مقالات

علت سرد نکردن یخچال ال جی

تعمیر یخچال ال جی -تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت سرد نکردن یخچال ال جی میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت سرد نکردن یخچال ال جی

یکی از ایرادات متداولی که برای یخچال ال جی امکان دارد رخ بدهد، خنک نکردن آن است. پس باید به دنبال دلیل سرد نکردن یخچال ال جی باشید تا بتوانید ایراد دستگاه را برطرف کنید.

خنک نکردن یخچال ال جی به این منظور است که یخچال در حین کار کردن است، ولی بروز ایراد یا اختلالی در آن، از سرد شدن دستگاه پیشگیری می کند. به این صورت مواد غذایی داخل آن فاسد می گردند.

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن بدنه یخچال الکترواستیل

بررسی عوامل سرد نکردن یخچال ال جی

در این قسمت تصمیم داریم به چند دلیل سرد نکردن یخچال ال جی اشاره داشته باشیم تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ایراد را تشخیص داده و برای رفع کردن ایراد خنک نکردن یخچال ال جی اقدام کنید. ولی در صورتی که حرفه و مهارتی در این حوزه ندارید، نیاز است از مراکز معتبر تعمیر یخچال ال جی کمک بخواهید تا تعمیرکارهای خود را به محل مدنظر شما بفرستند و ایراد دستگاه را تشخیص داده و تعمیر کنند. این عوامل از قرار زیر هستند:

تنظیم غلط دمای یخچال ال جی

از شایع ترین دلیل سرد نکردن یخچال ال جی تنظیمات نادرست تنظیمات آن و یا تنظیم نکردن دستگاه بر روی یک دمای مناسب است. در یخچال ها با انواع متنوع، دما به شکلی متفاوت تنظیم می شود. همینطور در فصل های مختلف سال و با در نظر داشتن به دمای هوا می توان تنظیمات دمای یخچال را هم تغییر داد.

به این ترتیب ایراد خنک نکردن یخچال ال جی رفع میشود.

گرفتگی مسیر گردش هوا در یخچال ال جی

فن ها و دریچه های یخچال به عنوان جریان هوا در آن نصب شده اند. اگر لوازم و مواد غذایی داخل یخچال به صورت غلط چیدمان شوند و آن ها را در مسیر این فن ها و دریچه ها بگذارید، از جریان صحیح هوا پیشگیری کرده و سبب عدم خنک شدن یخچال ال جی می شود.

قرار دادن مواد غذایی بیش از اندازه ظرفیت یخچال ال جی

دیگر دلیل سرد نکردن یخچال ال جی، گذاشتن وسایل خیلی زیاد در آن و لبریز کردن ظرفیت کامل یخچال است.

چون که در این حالت به کمپرسور یخچال فشار وارد میشود و نمیتواند هوای سرد داخل یخچال را تامین کند.

جهت این که در مورد ظرفیت مناسب یخچال ال جی بیشتر بدانید، به دفترچه راهنمای آن سری بزنید.

بیشتر بخوانید: علت نشتی دادن آب از یخچال کلور

خراب شدن لاستیک دور درب یخچال ال جی

اگر درب یخچال دچار خرابی شده است و یا به صورت درستی بسته نشود، دمای آن افزایش پیدا می کند و هوای سرد درون آن از درز لاستیک ها خارج می شود.

لاستیک دور درب یخچال از وارد شدن هوای گرم به درون دستگاه و خارج شدن هوای سرد از آن پیشگیری می کند. پس در صورت نمایش دان مشکل در لاستیک دور درب یخچال ال جی باید برای تعویض آن از تکنسین های متخصص بهره مند شوید.

بروز مشکل در کمپرسور و رله یخچال ال جی

یکی از قطعه هایی که در یخچال خیلی مهم تلقی میشود، کمپرسور و رله است.

خراب شدن کمپرسور می تواند دلیل سرد نکردن یخچال ال جی باشد. کمپرسور با فشاری که به گاز مبرد وارد می کند و آن را به کویل ها منتقل می کند، می تواند سبب خنک کردن یخچال شود. به طوری که این قطعه خراب شده باشد، باید رله آن تعویض شود. تعویض کردن رله ها قیمتی زیادی ندارد و به آسانی می توان آن ها را تعویض کرد.

نبودن گاز مبرد به حد کافی در یخچال ال جی

دلیل سرد نکردن یخچال ال جی می تواند به خاطرکمبود گاز مبرد باشد. نشتی دادن این گاز و کاهش یافتن آن سبب خنک نکردن یخچال ال جی می شود و باید برای شارژ گاز آن از تعمیرکارهای متخصص بهره مند شد.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور یخچال هیمالیا

بروز مشکل در لوله های کندانسور یخچال ال جی

در پشت یخچال لوله هایی به رنگ سیاه مشاهده می شود که به لوله های کندانسور معروف هستند. این لوله ها میتوانند گرمای موادی که داخل یخچال می باشند را جذب کرده و با محیط تبادل کنند. بعد آن را دوباره به مایع تبدیل کنند.

به طوری که این لوله ها دچار مسدودیت شده باشند، گرمای مواد جذب نمی شود و روند سرد شدن یخچال به دشواری انجام می شود. به این ترتیب بایستی از تمیز بودن و گرفته نبودن مسیر لوله های کندانسور مطمئن شوید.

بروز اختلال در فن کندانسور یخچال ال جی

فن کندانسور در بخش پایین یخچال و در سمت کمپرسور قرار دارد. این جز بیستی بتواند کمپرسور و لوله های آن را خنک کرده و یخچال را سرد کند.

با بروز اختلال در این قطعه کمپرسور خنک نشده و دمای آن با گذشت زمان افزایش پیدا می کند. پس خراب شدن فن کندانسور می تواند دیگر دلیل سرد نکردن یخچال ال جی باشد.

خراب شدن سنسور یخچال ال جی

خراب شدن سنسور می تواند دیگر دلیل سرد نکردن یخچال ال جی باشد.

سنسور می تواند دمای یخچال را ارزیابی کند و اطلاعات آن را به برد اصلی صادر کند. پس اگر سنسور دچار خرابی شود و هیچ سیگنالی صادر نکند، یخچال گرم می شود.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال جنرال الکتریک در مارلیک

نقص داشتن برد الکترونیکی یخچال ال جی

از اصلی ترین قطعه های الکترونیکی یخچال مشابه دیگر وسیله ها، برد الکترونیکی آن است. برد می تواند تمامی روابط و کارکرد ها را چک و کنترل کند.

یکی از موردهایی که به وسیله برد الکترونیکی چک می شود، تغییر یافتن دمایی یخچال ال جی است. به این ترتیب با خراب شدن برد الکترونیکی تنظیمات دمای یخچال دچار اختلال میشود و موجب خنک نکردن یخچال ال جی می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال اسنوا در مارلیک

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط