تعمیرات یخچال, مقالات

علت برفک زدن یخچال دوو

علت برفک زدن یخچال دوو -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115 - شماره تماس: 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت برفک زدن یخچال دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت برفک زدن یخچال دوو

یکی از موردهایی که بی شک همه ما آن را تجربه کردیم، تشکیل شدن برفک و یخ زدن داخل یخچال است. اما باز هم اشخاص زیادی درمورد دلایل این اتفاق و راه های جلوگیری از آن خبر ندارند. حالا می خواهیم در این مقاله جامع درمورد دلیل برفک زدن یخچال دوو صحبت کنیم، تا بتوانید از پیش آمدن این ایراد پیشگیری کنید. به طوری که اهمیتی به یخ زدگی های درون دستگاه ندهید کارکرد یخچالتان خراب شده و ایرادات جدی تری ایجاد می شود.

بنابراین جهت مشاهده ی هر نوع برفک یا یخ زدگی داخل یخچال آن را رفع کنید تا با گذشت زمان نیاز به صرف  هزینه ی بیشتر یا حتی تعویض کردن یخچال نباشد. اگر با راه حل های این مقاله نتوانستید ایراد دستگاه را رفع کنید جهت تعمیر یخچال فریزر دوو خود با نمایندگی رسمی تماس بگیرید تا تکنسین در کمتر از یک ساعت به محل شما اعزام شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر اسنوا در کرج

علت برفک و یخ زدگی داخل فریزر و یخچال

هوای سرد همیشه درون دستگاه در حال جریان است. چنانچه این هوای سرد با هوای گرم و مرطوب بیرون از یخچال در تعامل باشد، به علت تداخل دما برفک تشکیل می شود.

سه دلیل وجود دارد که موجب تشکیل برفک می شوند:

1-  بعضی اوقات یخچال را در مکانی می گذارید که رطوبت بسیاری دارد. در این حالت با هر دفعه باز و بسته شدن در دستگاه رطوبت به یخچال ورود کرده و برفک تشکیل می شود. به همین علت اگر یخچالتان کنار سماور، اجاق گاز و …  قرار گرفته، همین حالا اقدام به تعویض کردن محل آن کنید.

2- خراب شدن لاستیک دور درب یکی دیگر از نشانه های برفک زدن است. اگر ایراداتی مثل پاره شدن، ساییش و..‌. برای لاستیک دور درب رخ داده باشد، گردش هوای بیرون به درون دستگاه راه می یابد. در این شرایط یا باید آن را تعمیر یا عوض کنید.

3- خراب شدن ترموستات یکی دیگر از عواملی است که سبب تشکیل شدن برفک می شود. جهت بروز ایراد در ترموستات باید از یک تکنسین حرفه ای کمک بگیرید. چون تعویض کردن و تعمیر این قطعه از یخچال یک کار فنی است و اگر مهارتی نداشته باشید احتمال صدمه دیدن وجود دارد.

ایجاد شدن برفک در لوله های پشتی یخچال

یخ زدگی لوله های پشتی یخچال یکی از ایرادات همگانی است. رطوبت هوا با میعان و یخ زدگی به برفک تبدیل شده و به لوله های اواپراتور چسبیده میشود که در میان پروسه خنک سازی یخچال رخ می دهد.

نقش سیکل دیفراست یا روند یخ زدایی ذوق کردن این برفک ها است، ذوب کردن این برفک ها از یخ زدن لوله های پشتی مانع میشود. گاهی اوقات یخ زدگی آنقدر زیاد است که مانع از وارد شدن جریان هوا به درون دستگاه می شود و به همین خاطر یخچال کلا خنک سازی نمی کند. در ادامه علت هایی را که موجب ایجاد شدن یخ زدگی در لوله های پشتی یخچال می شود را شرح می دهیم.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال فریزر کلور

عوامل یخ زدن لوله های پشتی یخچال

1- معیوب بودن تایمر دیفراست

یک سیستم دیفراست یا یخ زدایی در یخچال های فاقد برفک وجود دارد که نقش آن مدیریت کردن سیکل های سرمایش و دیفراست است.

نقش تایمر دیفراست که یکی از قطعات این سیستم است، مدیریت کردن یخچال میان دو حالت سرمایش و دیفراست است.

با بروز  مشکل در این قطعه و تنظیم بودن آن در حالت سرمایشی، میزان برفک افزایش می یابد و لوله های پشتی یخ می زنند.

2- معیوب بودن هیتر دیفراست

هیتر دیفراست برفک های ایجاد شده در لوله های اواپراتور در پشت یخچال را جذف می کند. به طوری که این هیتر دچار ایراد شود، هوا به درون دستگاه جریان نمی یابد و همین کار سبب یخ زدگی لوله های پشتی یخچال می شود.

3- معیوب شدن ترموستات

هیتر دیفراست به ترموستات متصل است. ترموستات اول دمای لوله های پشت اواپراتور را تعیین می کند و بعد به هیتر دیفراست فرمان شروع کار می دهد. زمانی که دمای یخچال تنظیم می شود هیتر دیفراست شروع به از بین بردن برفک ها می کند. اگر ترموستات ایراد داشته باشد هیتر هیچ گاه شروع به کار نمی کند و به همین علت برفک ها ذوب نمی شوند. بعد لوله های یخ می زنند و یخچال دیگر روند خنک کردن را انجام نمی دهد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال فریزر سامسونگ

علت یخ زدن مواد درون یخچال

در ادامه عواملی را که موجب می شود مواد داخل یخچال یخ بزند، شرح می دهیم. بنابراین با ما همراه باشید.

1- درست تنظیم نکردن دمای یخچال

پیش از این که کار انجام دهید دمای یخچال خود را بررسی کنید. کاهش دما سبب می شود که مواد دچار یخ زدگی شوند، به همین خاطر کمی دما را بالا ببرید اما نه خیلی زیاد. دمای عادی برای یخچال ۳ تا ۶ درجه سانتی گراد است.

2- قرارگرفتن در مقابل فن یخچال

در بیشتر یخچال فریزر های ساید بای ساید دریچه یا فنی هست که از فریز به داخل یخچال نصب شده است، نقش این فن هدایت کردن هوای سرد به درون یخچال است. به همین خاطر مواد غذایی را به هیچ وجه جلوی این فن قرار ندهید.

3- کثیفی کویل های کندانسور

تمیز نبودن کویل های کندانسور موجب می شود که یخچال کارکرد بیشتری داشته باشد تا به دمای موردنظر برسد، به همین علت امکان دارد مواد غذایی درون دستگاه منجمد شوند.

4- خراب شدن ترموستات

بودن خرابی در ترموستات مدیریت دما موجب می شود که مواد غذایی یخ بزنند. جهت اینکه که متوجه شوید آیا این قطعه دارای سلامت است یا نه، اول آن را از پایین ترین درجه به بیشتر درجه بچرخانید، به طوری که صدای کلیک شکل شنیدید یعنی این قطعه دارای سلامت است.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط