مقالات, تعمیرات ماشین لباسشویی

علت لرزش شدید ماشین لباسشویی دوو

تعمیر ماشین لباسشویی دوو - نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث علت لرزش شدید ماشین لباسشویی دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت لرزش شدید ماشین لباسشویی دوو

آیا تا به حال برایتان رخ داه است که ماشین لباسشویی شما در هنگام شستشو، شروع به لرزیدن شدید کند؟ لرزش ماشین لباسشویی موضوعی بسیار اذیت کننده است آلودگی صوتی بسیاری را به دنبال دارد. حتی اگر برای خودتان رخ نداده باشد، حتما با چنین موضوعی آشنایی دارید.

لرزش‌های یهویی ماشین لباسشویی می‌تواند برهم زدن آرامش باشد و حتی امکان دارد این نگرانی را برای اشخاص به وجود آورد که ماشین لباسشویی دچار ایراد شده‌ باشد. ولی این گونه نیست؛ علت های متعددی برای ایجاد شدن لرزش در ماشین لباسشویی وجود دارد. در این مقاله تصمیم داریم تا به علت های ایجاد شدن این لرزش ها و روش رفع کرن آن‌ها بپردازیم.‌

 بیشتر بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی بلومبرگ در مارلیک

عوامل لرزش ماشین لباسشویی چیست؟

همانگونه که پیش تر هم گفتیم، لرزش ماشین لباسشویی علت های متعددی دارد. گاهی اوقات اینطور میتوان متوجه شد که لرزش علامت خراب شدن دستگاه است. این موضوع درست نیست چون اکثری از اوقات عوامل لرزش ماشین لباسشویی خیلی ساده و پیش پا افتاده‌ است و به راحتی می توان آن‌ها را شناسایی و برطرف کرد. ما در اینجا می خواهیم به دلیل لرزش ماشین لباسشویی بپردازیم و برای هر یک راهکاری عرضه کنیم.

تعادل نداشتن در وزن محتویات مخزن ماشین لباسشویی

یکی از رایج ترین علت های ایجاد شدن لرزش در ماشین لباسشویی، نداشتن تعادل در وزن محتویاتی است که در مخزن ماشین لباسشویی وجود دارد. زمانی که ماشین لباسشویی بیش از اندازه پر باشد، وزن بیش از اندازه لباس‌ها موجب به ضربه‌زدن به بدنه‌ی درام می‌شود. این ضربه‌ها در سرعت بالای چرخیدن درام، موجب ضربه‌های متوالی و یکنواختی می‌شود که به شکل لرزش کلی ماشین لباسشویی می‌شود.

افزون بر این پخش کردن نامتعادل لباس‌ها هم می تواند موجب لرزش شود.

گاهی اوقات رخ میدهد که شما می خواهید به وزن لباس توجه نمی‌کنید و کلیه لباس‌ها را در کنار هم قرار می دهید.

بعضی لباس ها به دلیل جنس و سایزی که دارند سنگین تر هستند و به همین خاطر  باید آن ها را درون درام به شکل یکنواخت پخش کرد. اگر این لباس‌ها فقط به حالت مچاله‌شده روی یک دیگر قرار بگیرند موقع چرخش درام هنگام پروسه شستشو، ضربه میزنند و موجب ایجاد شدن لرزش می‌شوند.

جهت متوقف کردن لرزش، چندین مرحله هست که می توانید انجام دهید. اول اطمینان پیدا کنید که بار به صورت مساوی در داخل درام پخش شده است. چنانچه لباس‌های سنگین تری وجود دارد، تلاش کنید آن ها را به صورت یکنواخت در میان لباس های سبک تر پخش کنید. بارگذاری بیش از اندازه دستگاه هم می تواند موجب تعادل نداشتن شود، پس ماشین لباسشویی خود را از از حدی که برای آن در نظر گرفته شده بیش تر پر نکنید.

 بیشتر بخوانید: علت نشتی دادن آب ماشین لباسشویی سامسونگ

نصب غلط ماشین لباسشویی

نصب مناسب ماشین لباسشویی از اساسی ترین پارامترهایی است که در روش کارکرد ماشین لباسشویی و روند شستشوی بی‌صدا، موثر است. اگر ماشین لباسشویی تراز نباشد، در هنگام شستشوی لباس ها همین تعادل نداشتن موجب لرزش در ماشین لباسشویی می‌شود.

راهکار این ایراد، مطمئن شدن از مقدار ترا‌ز بودن ماشین لباسشویی است. شما باید از برخورد کردن کامل هر چهار پایه‌‌ی ماشین لباسشویی با زمین مطمئن شوید. جهت بررسی کردن تراز‌ بودن ماشین لباسشویی می‌توانید از یک تراز به کار گیرید و مقدار صافی ماشین لباسشویی روی سطح زمین را بررسی کنید.

قرار گرفتن ماشین لباسشویی روی سطح ناهموار

یکی از موارد مهمی که لرزش نداشتن دستگاه در هنگام روند شستشو را ضمانت می‌کند، صاف و یکدست بودن سطح زمین است. اگر سطحی که ماشین لباسشویی را روی آن قرار گرفته شده است، هموار نیست ، این امر موجب لرزش دستگاه می شود. ولی حتی برای سطوح ناهموار هم چاره ای وجود دارد.

شما می‌توانید از یک پد یا تشک سفت و ضد لرزش به کار ببرید. کافی است که جهت ناهمواری که موجب لرزش ماشین لباسشویی را بیابید. برای اینکار کافی است وقتی که ماشین لباسشویی در حال لرزش است، بر روی چهارگوشه‌ی بالای ماشین لباسشویی دستتان را بگذارید و کمی به سمت پایین فشار دهید.

هر نقطه ای که به محض قرار دادن دستتان لرزش را قطع کرد، آن بخش جایی است که باید در زیر پایه همان ناحیه، پد یا تشک ضد لرزش را جایگذاری کنید. با اینکار ناهمواری سطح زمین زیر ماشین لباسشویی را رفع می‌شود و لرزش ماشین لباسشویی رفع می‌شود.

 بیشتر بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی ال جی در کرج

ایرادات فنی ماشین لباسشویی

یکی از دلایلی که موجب لرزش در ماشین لباسشویی می‌شود، ایرادات فنی در ماشین لباسشویی است. درام صدمه دیده، قطعه هایی که با گذشت زمان شل و لق می‌شوند و سیستم تعلیقی که به درستی کار نمی‌کند، بلبرینگ‌ها و یاتاقان‌هایی که با گذشت زمان دچار فرسودگی می‌شوند، همگی می‌توانند سبب لرزش در ماشین لباسشویی می‌شود. ولی چاره این موارد چیست؟

کلیه این مواردی که گفته‌شد از موردهایی هستند که باید به تکنسین متخصص گزارش شود و جهت تاییدیه متخصص فورا تعمیر و یا تعویض شوند. توصیه می‌شود در بروز ایرادات فنی خودتان اقدامی نکنید و بررسی و عیب یابی را به تکنسین ماهر واگذار کنید.

قدیمی بودن دستگاه و تکنولوژی‌های آن

ماشین لباسشویی‌های امروزی، به دلیل پیشرفت تکنولوژی‌ها تعلیق و ضربه گیری امکان خنثی کردن لرزش‌ها را دارند.

این ماشین‌ها طوری طراحی شده‌اند که به صورت اتومات هر نوع تعادل نداشتن را شناسایی می‌کنند و با تنظیم کردن سرعت چرخیدن درام، بار داخل درام را پخش می‌کنند و لرزش را کنترل می‌کنند. ماشین لباسشویی‌های لوازم خانگی دوو، با استفاده از بروزترین تکنولوژی‌های روز دنیا، یکی از مناسب ترین و بی‌صداترین ماشین لباسشویی‌های بازار به شما می‌آیند.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط