تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

علت خرابی برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ

علت خرابی برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ - نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه و کرج و فردیس و ملارد -تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت خرابی برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت خرابی برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی از پر مصرف ترین لوازم خانگی می باشد که بدون آن شستن لباس ها خیلی سخت می شود. این دستگاه از قطعه های بسیاری تشکیل شده که هر یک نقش خاصی را بر عهده دارند و جهت خراب شدن یا معیوب بودن هر کدام، تمام سیستم لباسشویی دچار اختلال شده و با ایرادات متنوعی مواجه می شود. برد الکترونیکی یکی از این قطعه هایی است که نقش هماهنگی و مدیریت کل سیستم را بر عهده دارد.

جهت خراب شدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی، سیستم با اختلال مواجه شده و امکان دارد ماشین لباسشویی روشن نشود. در این مقاله از نمایندگی سامسونگ در تعمیرات سرویس عوامل خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ و روش های حل خرابی آن آشنا خواهیم شد.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی صنام در اندیشه

نقش برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی نقش کنترل کردن و فرستادن فرمان به دیگر اجزا و قطعات متنوع جهت اجرایی کردن برنامه شستشو را بر عهده دارد. این برنامه به وسیله مخاطب به دستگاه داده می شود و دارای نوع شستشو و زمان‌بندی آن می باشد که با فشردن دکمه استارت این فرمان اول به برد الکترونیکی فرستاده می شود و بعد این قطعه مشابه مغز، دستور را به دیگر قطعات منتقل می کند. با توجه به این موارد، چنانچه برد الکترونیکی معیوب و یا دچار خرابی شود، ماشین لباسشویی هم روشن نمی شود.

بخش های برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

برد الکترونیکی از اجزای متفاوتی ایجاد شده است که این اجزا با هم فرمانی که از طریق کاربر وارد دستگاه شده است را ارزیابی می کنند و بعد آن را به طرف دیگر قطعات ارسال می کنند.

بخش های اصلی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی عبارتند از:

 • پاور (مهم‌ترین قسمت برد)
 • خازن ها
 • آی سی یا تراشه
 • رله‌ها
 • آی سی رگلاتور
 • سوئیچ های الکترونیکی

عوامل خراب شدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

برخی اوقات به علت های متعددی امکان دارد برد الکترونیکی دستگاه از کار بیفتد و نتواند دستورهای مختلف دریافتی را به سایر بخش های ماشین لباسشویی منتقل کند. این علت ها امکان دارد به خاطر وضعیت محیط و جریانات برقی و یا نگهداری غلط از ماشین لباسشویی پیش بیاید.

مهم‌ترین عوامل خراب بودن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ عبارتند از:

 • اختلالات جریان برق
 • وارد شدن آب به داخل برد و ایجاد شدن اتصالی
 • معیوب شدن مدارها، فیوزها و خازن های برد الکترونیکی
 • قرار گیری دستگاه در فضاهای بیش از اندازه گرم و مرطوب
 • استفاده مداوم و بی‌رویه از دستگاه فاقد استراحت دادن به آن
 • قرار دادن اضافه بار بیش از اندازه در ماشین ‌لباسشویی
 • فرسودگی دستگاه با گذشت زمان

بیشتر بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی سامسونگ در فردیس

علائم خرابی برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ

جهت معیوب یا خرابی برد، این ایراد خود را به شکلهای متفاوتی در کارکرد دستگاه نمایش می دهد که بیشترین حالت آن، خاموش شدن یهویی و روشن نشدن دوباره ماشین لباسشویی است. این نشانه ها را باید حتما به آن توجه کنید؛ چون نمایش می دهند که موقع تعویض یا تعمیر برد الکترونیکی فرارسیده است. جهت تعمیر نکردن یا تعویض قطعات برد، آسیب های جبران‌ناپذیری به دستگاه وارد می شود و هزینه های بسیاری را به همراه خواهد داشت.

نشانه های خراب بودن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ عبارتند از:

 • ایراد در اعمال برنامه شستشو و یا کار نکردن براساس فرمان های وارد شده
 • کار نکردن، معیوب بودن و یا خاموش بودن پنل جلویی ماشین لباسشویی
 • بودن برق بر روی بدنه دستگاه و برق گرفتگی بر اثر لمس بدنه
 • نمایش دادن کد خطا و یا ارور روی صفحه نمایشگر
 • تخلیه نشدن کامل آب ماشین لباسشویی
 • خاموشی یهویی دستگاه

آزمایش اطمینان از خرابی برد الکترونیکی

بعضی از ایراداتی که در ماشین لباسشویی پیش میایند مرتبط با ایرادات برد الکترونیکی آن می باشند و سایر ایرادات امکان دارد مرتبط با مشکلات دیگر اجزای ماشین لباسشویی باشند. پس جهت اطمینان از خراب بودن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ، از راهکار های زیر می توان استفاده کرد:

 • خواندن کد خطا روی نمایشگر ماشین لباسشویی و بعد مراجعه به دفترچه راهنما جهت یافتن ایرادات آن
 • بررسی خروجی های برد و مطمئن شدن از سلامت یا نبودن آن‎ ها با استفاده از یک لامپ 220 ولت 100 وات (جهت آزمایش با لامپ باید اول دکمه استارت را بزنید و چنانچه لامپ روشن شود نمایش دهنده سالم بودن برد الکترونیکی است).

بیشتر بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی دوو

شیوه تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

چنانچه برد صدمه جدی ندیده باشد می توان با تعویض کردن یک یا چند قطعه کوچک آن را مشابه روز اول راه اندازی کرد. هر چند توضیه ما این است که همیشه به تعمیرگاه‌ های مجاز برای تعمیر و تعویض قطعه های لوازم خانگی خود مراجعه کنید؛ ولی با وجود دانش فنی لازم خود هم می توانید کار تعویض قطعات را انجام دهید. پیش از انجام تعمیرات، بهتر است روش های زیر را انجام دهید.

اول برای ایمنی بیشتر، دوشاخه ماشین لباسشویی را از پریز جدا کنید تا نه به شما و نه به دستگاه صدمه ای نرسد. در درون ماشین های لباسشویی که از جریان برق متناوب تغذیه می ‌کنند، خازن‌‌هایی نصب شده است که بعد از جدا کردن دوشاخه از پریز، شارژ ولتاژ بالا را هنوز هم در خود ذخیره می کنند. پیش از شروع به کار باید از تخلیه بودن این خازن ها مطمئن شوید.

بعد کنترل پنل لباسشویی را از محل مخصوصش با احتیاط بیرون بیاورید. چنانچه روی آن آلودگی یا کثیفی دیدید می توانید با اسپری های تمیزکننده ویژه آن‌ را به طور کامل پاک کنید. موقع پاک کردن، دقت کنید که تمامی خازن های الکترولیتی به طور صاف در محل خود قرار گرفته باشند. جهت مشاهده خم شدگی و یا اتصال شل خازن ها در جای خود، امکان ذوب شدن مهر و موم و یا شکستگی آن ها وجود دارد و باید آن ها را عوض کنید. چنانچه الکترولیت ها از برد خارج شوند، برد خراب شده و صدمه می بیند. با نصب خازن جدید، برد می تواند مشابه قبل به کار خود ادامه دهد.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط