مقالات, تعمیرات یخچال

علت داغ شدن بدنه یخچال اسنوا

علت داغ شدن بدنه یخچال اسنوا - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت داغ شدن بدنه یخچال اسنوا میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی اسنوا و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت داغ شدن بدنه یخچال اسنوا

گرم شدن بدنه و دیواره‌های یخچال یکی از مشکل های اساسی نه فقط مارک اسنوا همچنین همه یخچال‌ها است که بعضی از اشخاص به آن تب کردن یخچال می‌گویند.

پرسش اصلی در عرصه تب یخچال این است که دلیل گرم شدن‌بدنه و دیواره‌های ‌یخچال اسنوا چیست و چطور می‌توانیم به برطرف کردن آن بپردازیم.

در ادامه آن مطلب که توسط تعمیرات سرویس فراهم شده است به مطالعه این ایراد می پردازیم.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور یخچال هیمالیا

آیا داغ بودن بدنه یخچال نرمال است؟  

داغ بودن بدنه یخچال در شرایط عادی، نرمال می‌باشد؛ به عنوان مثال وقتی که دست به کناره‌های دیوار یخچال بزنید متوجه یک گرمای متوسط خواهید شد؛ ولی در بعضی از موقع ها این گرما بیشتر از اندازه شده و می‌تواند سبب سوختگی یا صدمه به پوست شما باشد؛ به همین خاطر از نظر علمی به آن تب کردن یخچال میگویند.

قابل بیان است که داغی  بیش از اندازه بدنه یخچال می‌تواند موجب سوختن موتور یا صدمه به قطعه های مختلف یخچال باشد.

به همین خاطر شما می بایست با دلیل  گرم شدن ‌بدنه و دیواره‌های‌ یخچال فریزر اسنوا و چطور روبرویی با آن برای پیشگیری از خسارت‌های احتمالی به طور کامل آشنا شوید.

چطور گرمای بدنه یخچال را چک کنیم؟  

برای چک کردن گرمای بدنه یخچال شما در مقدمه کار می بایست یخچال را روشن کرده و بعد از مدتی به بدنه دست بزنید، در شرایطی که گرمای تعبیه شده به دست شما صدمه ای وارد نکند و قدرت نگه داشتن دست خود را روی یخچال داشته باشید، گرما نرمال خواهد بود.

ولی اگر گرما بسیار باشد یعنی یخچال در شرایط تب کردن است.

 به چه علت بدنه بخچال دمای زیادی دارد در حالی که درون یخچال خنک است؟

خیلی از افراد این پرسش را دارند که یخچال فریزر اسنوا به چه دلیل دارای گرما در بدنه خود است؟

پاسخ این پرسش بهره از گاز فریون در سیستم یخچال به شکل دائمی بوده که سرما را به درون یخچال آزاد و گرما را جذب می‌کند، به همین خاطر همواره لوله‌های حمل کننده گاز در بدنه یخچال برای گرما هستند.

البته قابل شرح است که در یخچال های قدیمی، این لوله‌ها در بدنه کاربرده نشده اند و پشت یخچال‌ها قرار دارند.

به همین خاطر در هنگام بیشتر شدن دمای لوله‌ها هیچ فردی متوجه گرمای بیش از اندازه نمی‌شد؛ ولی این روز ها نه فقط مارک اسنوا همینطور اکثر مارک های یخچال فریزر برتر لوله‌ها را در بدنه یخچال تعبیه کرده اند.

بیشتر بخوانید: علت نشتی دادن آب از یخچال کلور

حد معمول دمای بدنه یخچال چه میزان است؟

گرم شدن ‌بدنه و دیواره‌های‌ یخچال اسنوا در مارک های مختلف دارای محدودیت‌های گوناگون هم هست، برای مطلع شدن از حد معمول دمای بدنه یخچال خود می بایست دفترچه راهنمای یخچال را مشاهده کرده و در شرایط بالا رفتن دما دلیل گرم شدن بدنه را چک کنید.

دلیل داغ شدن ‌بدنه و دیواره‌های‌ یخچال اسنوا: 

خیلی از اشخاص تصور دارند که دلیل گرم شدن دیواره‌ها و بدنه یخچال اسنوا با یخچال پاکشوما یا یخچال ال جی می‌تواند برابر باشد؛ با اینکه در همه این مارک ها تنها مسئله اصلی یعنی داغ شدن بدنه یخچال برابر بوده و دلیل های آنها فرق میکند.

مطابق اطلاعات گفته شده شما برای هر یخچال بایستی به شکل جداگانه بررسی کنید، به همین خاطر در ادامه علت هایی برای داغ شدن دیواره و بدنه یخچال اسنوا ذکر کرده‌ایم.

  • جرم گرفته شدن کندانسور یخچال دلیلی برای داغ شدن دیواره‌ها:

همانگونه که می‌دانید در یخچال اسنوا وظیفه تبادل گرما به عهده کندانسور است ولی وقتی که کندانسور به علت گرد و خاک یا آلودگی بیش از اندازه جرم بگیرد، دیگر قدرت تبادل گرما را نخواهد داشت و در نهایت کویل‌های کاربرده شده در دیواره یخچال گرم می‌شوند.

گرمای ایجاد شده از این ایراد می‌تواند صدمه به پوست دست شما در مواقع لمس دیواره یخچال برساند.

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن بدنه یخچال الکترواستیل

 چطور کندانسور را پاک کنیم؟

همناگونه که گفته شد پاک کردن کندانسور به علت ایجاد هوای خنک خیلی مهم است و در شرایطی شما از پاک کردن جرم‌های این قطعه پیشگیری کنید، با گذر زمان با از بین رفتن هوای خنک یخچال فریزر و گرم شدن بدنه آن مواجه خواهید شد.

برای پاک کردن کندانسور می‌توانید مرحله های زیر را به شکل دقیق اجرا کنید، ولی به خاطر داشته باشید که پیش از آغاز به فعالیت یخچال را حتماً از برق بکشید.

  1. یخچال اسنوا را از کاور پشت آن را به شکل کامل باز کنید تا کویل‌ها و پرده‌های خنک کننده معلوم شوند.
  2. شما برای غبار گیری روی سطح کندانسور می‌توانید از یک فرچه باریک، جاروبرقی یا حتی دستمال هم بهره گیری کنید؛ ولی دقت کنید که که همه گرد و خاک ها به شکل کامل از روی بدنه کندانسور تمیز شود.
  3. برای پاک کردن بدنه کندانسور توصیه می‌کنیم به هیچ وجه از دستمال خیس استفاده نکنید، چون می‌تواند بعد از روشن کردن یخچال صدمه زننده به سازه کندانسور باشد؛ مگر اینکه تا موقع خشک شدن رطوبت مانده روی سطح مد نظر یخچال را روشن ننمایید.
  4. بعد از تمام شدن کار شما می بایست کاور یخچال به شکل کامل سر جای خود گذاشته و پریز را برای فعالیت مجدد به برق وصل کنید.
  5. در همه مراحل گفته شده دقت کنید که به هیچ وجه به پرده‌های خنک کننده و کندانسور فشار نیاورید، چرا که می‌تواند موجب شکسته یا خم شدن کویل‌ها باشد.

 • بهره از یخچال بیشتر از اندازه ظرفیت آن :

استفاده کنندگان یخچال فریزر اسنوا فکر میکنند به علت فضای وسیع یخچال می‌توانند تا خرخره آن را پر کرده و انتظار خراب شدن یا گرم شدن بدنه را نداشته باشند.

یخچال دارای ظرفیت بهره مختص به خود است و بهره بیشتر از حد آن می‌تواند شرایط کمپرسور برعکس برنامه‌ریزی فنی آن عوض کند؛ به همین خاطر لوله‌های کندانسور در بدنه یخچال گرم و داغ‌تر می‌شوند تا کمپرسور ماده های غذایی را سرد نگه دارد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال جنرال الکتریک در مارلیک

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی اسنوا در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط