مقالات, تعمیرات یخچال

علت صدای یخچال الکترواستیل

علت صدای یخچال الکترواستیل - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث علت صدای یخچال الکترواستیل میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

دلیل صدای یخچال الکترواستیل

اصلی ترین علت صدای یخچال الکترواستیل سیکل کمپرسور است ولی علت های دیگری مثل گاز مبرد، تغییرات دمایی و … هم می توانند صداهای متعددی در دستگاه تولید کنند. بی شک تا وقتی که صداها عادی است اذیت کننده نیست.

ولی زمانی که صداها اذیت کننده و بیشتر از اندازه معمول شدند باید اقدام به تعمیر یخچال باشید. تفاوتی ندارد که قصد تعمیر یخچال سامسونگ را دارید یا می خواهید به دنبال تعمیر برندهایی مثل الکترواستیل، اسنوا، ال جی و … بروید. چون پیش از تعمیر، باید دستگاه به درستی ایراد یابی شود و علت صدای یخچال الکترواستیل معین شود.

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن بدنه یخچال اسنوا

معرفی یخچال الکترواستیل

پیش از آنکه به علت صدای یخچال الکترواستیل بپردازیم باید تعریفی از این دستگاه ارائه دهیم. یخچال‌های الکترواستیل از سری محصولات شرکتی با همین اسم می باشند که در حوزه تولید انواع یخچال‌ها و دستگاه‌های سردخانه فعالیت می‌کند. این شرکت‌ از سری پیشروهای این صنعت است و محصولات با کیفیت و مختلفی تولید می‌کند. بعضی از خصوصیات و مزیت های کلی مربوط به یخچال‌های الکترواستیل شاید عبارت باشند از:

 • کیفیت ساخت خوب: از مواد اولیه با کیفیت بالا ایجاد می‌شوند که سبب می‌شود مقاومت و عمر مفید آنها بیشتر شود.
 • طراحی مناسب و زیبا: این یخچال‌ها با مدل ها و طراحی‌های مدرن و کلاسیک سازگار میباشند.
 • ظرفیت های مختلف: از یخچال‌های کوچک و مناسب جهت استفاده فضاهای کوچک گرفته تا مدل‌های بزرگ با ظرفیت بالا برای محیط های بزرگتر و خانواده‌های بزرگ.
 • کنترل دما و قابلیت‌های هوشمند: اکثر یخچال‌های الکترواستیل سیستم‌های کنترل دما و امکانات هوشمندی مثل نمایشگر‌های دیجیتال می باشد.
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی: خیلی از انواع یخچال الکترواستیل با تکنولوژی‌های بروز و مصرف انرژی کمتر ارائه میشوند که می‌تواند در صرفه‌جویی در مبالغ برق کمک کند.
 • امکانات خاص: بعضی از انواع خاص امکان دارد ویژگی‌هایی مثل فیلتراسیون هوا، سیستم‌های ضد برفک و یا نورپردازی LED داشته باشند.

چرا یخچال الکترواستیل صدا می دهد؟

دلیل صدای یخچال الکترواستیل به عوامل مختلفی وابسته است. در ادامه، چندین علت که امکان دارد برای صدای ناهنجار در یخچال عنوان می‌شود:

 • صدای فن‌ها: یخچال‌ها فن‌هایی دارند که هوا را در درون یخچال می‌چرخانند. این فن‌ها امکان دارد زمانی که کار می‌کنند، صداهایی ایجاد کنند که معمول است. چنانچه صدای آن‌ها یهویی تغییر کند، امکان دارد بیانگر ایراد باشد.
 • سیکل کمپرسور: کمپرسور یخچال قسمت پشتی آن قرار دارد و نقش فشرده کردن مبرد و تولید سرمایش است. زمانی که کمپرسور فعال می‌شود، امکان دارد صداهایی برای چند ثانیه شنیده شود که معمول است.
 • گاز مبرد: گازهای مبرد در دستگاه تولید حرارت و صدا می‌کنند که می‌تواند برای یک زمینه عادی در نظر گرفته شود.
 • آب شدن یخ: امکان دارد زمانی که یخ ذوب می‌شود صداهایی تولید کند که طبیعی است. سیستمی که جهت آب کردن یخ ها یا برفک ها در یخچال نصب می شود نوفراست نام دارد که اساسی ترین علت صدای یخچال الکترواستیل به شمار می آید.
 • واکنش به تغییرات دما: تغییرات در فضای اطراف، امکان دارد موجب تغییر شدت صدای یخچال شود.

به طوری که صداهای یخچال نسبت به حالت عادی تغییر کنند و یا از نظر شما غیر معمول به نظر برسند، بهتر است با یک تعمیرکار حرفه ای جهت بررسی و تعمیر تماس بگیرید. همینطور، چک کنید که آیا یخچال درست نصب و تنظیم شده است تا از ایرادات احتمالی از این بابت هم مطمئن شد.

بیشتر بخوانید: علت صدای زیاد یخچال سامسونگ

شیوه های پیشگیری از ایجاد صدا در یخچال

بعد از آنکه با دلیل صدای یخچال الکترواستیل آشنایی پیدا کردیم باید به راه حل هایی بپردازیم که از بروز این صدا پیشگیری می کند. بی شک شنیدن صدای یخچال در طی شبانه روز و در زمان استراحت، آرامش اشخاص را مختل ی کند. به همین علت باید چاره هایی را دریابید. جهت پیشگیری از تولید صداهای ناخواسته در یخچال، می‌توانید اقدامات متعددی انجام دهید. در زیر تعدادی از شیوه های معمول پیشگیری از تولید صدا در یخچال آمده است:

تمیزی و نظافت به صورت منظم

نگهداری منظم از یخچال، تمیز کردن دورهای درب‌ها و سطوح داخلی شامل می‌شود. به این صورت از پاک کننده‌های ملایم و بدون مواد شیمیایی سخت به کار ببرید. چون بهره گیری از مواد شیمیایی قوی آسیب زننده می باشد.

باز کردن و بستن دقیق درب

اطمینان پیدا کنید که درها درست بسته شده‌اند تا هوا به داخل یخچال نفوذ نکند و سبب تولید صدا نشود. در بیشتر مواقع باز نگه داشته شدن درب به صورت غیرعمدی، سبب افزایش دمای داخلی یخچال و در نتیجه فاسد شدن مواد غذایی می شود.

تنظیم درجه حرارت

اطمینان پیدا کنید که دمای یخچال و فریزر درست تنظیم شده باشد. این اقدام امکان دارد کمک کند تا دستگاه درست کار کند و صداها ناخواسته کم شود.

بهره گیری از محلول ضد یخ

استفاده کردن از محلول ضد یخ جهت پیشگیری از ایجاد لایه‌های برف و یخ در فریزر می‌تواند به کم شدن صداهای ناخواسته کمک کند. البته یخچال های عصر جدید دارای سیستم نوفراست هستند که از تولید برفک پیشگیری می کند.

استفاده از محلول شستشو مخصوص یخچال

بعضی شرکت‌ها محلول‌هایی تولید می‌کنند که جهت شستشو و نظافت یخچال مناسب می باشند.

بیشتر بخوانید: علت از کار افتادن یخچال امرسان

بررسی بخشهای مکانیکی

چک کنید که آیا قطعات مکانیکی داخل یخچال خراب نیست. چون دلیل صدای یخچال الکترواستیل می تواند مرتبط با خراب شدن قطعات یا ایراد فنی باشد.

تعویض قسمت های قدیمی یا مستهلک

به طوری که قسمت هایی از یخچال دچار فرسودگی یا خراب شده باشند، باید آن‌ها را عوض کنید.

خاموش کردن موقت یخچال

به طوری که صدای اذیت کننده از یخچال به خاطر یک ایراد موقت باشد، امکان دارد با خاموش کردن موقت یخچال و بعد روشن کردن دوباره آن، ایراد رفع شود.

مشاوره با تعمیرکار مجرب

چنانچه با وجود موراد بالا، ایراد هنوز هم وجود داشت، بهتر است با یک تکنسین تماس بگیرید تا ایراد را تشخیص دهد و راهنمایی کند.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر دیپوینت در ملارد

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط