تعمیرات یخچال, مقالات

علت نشتی آب از یخچال سامسونگ

تعمیر یخچال سامسونگ - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس -شماره تماس: 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت نشتی آب از یخچال سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت نشتی آب از یخچال سامسونگ چیست؟

یکی از لوازم پر کاربرد آشپزخانه، یخچال فریزر است و برند سامسونگ از محبوب ترین برندهای تولید کننده آن محسوب میشود. یخچال فریزرهای سامسونگ برخی اوقات دچار مشکلاتی می شوند که با شناسایی دلیل آن ها می توان این دستگاه ها را تعمیر کرد. یکی از ایرادات متداول در یخچال فریزر سامسونگ نشتی دادن آب است که حتما باید جدی گرفته شود. چون که امکان دارد قطعه های یخچال صدمه جدی ببینند. پس در این مقاله از نمایندگی تعمیرات سامسونگ تعمیرات سرویس همراه ما باشید تا به بررسی علت های آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ و راه پیشگیری از آن بپردازیم.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر هیمالیا در کرج

چه علتی سبب نشتی آب از یخچال سامسونگ می شوند؟

باید بدانید که نشتی از یخچال فریزر سامسونگ با اینکه امکان دارد خیلی جدی نباشد؛ ولی نباید نسبت به آن بی توجه باشید. مهم ترین مورد در هنگام بروز چنین ایرادی شناسایی علت های آن است. بعد باید با توجه به دلیل بروز این ایراد، یخچال را تعمیر کنید. به طوری که آبریزی از زیر ساید بای ساید سامسونگ ایرادی جدی باشد، تاخیر در تعمیرات دستگاه سبب خسارت های مالی بسیاری خواهد شد.

در بعضی موارد شما می توانید به تنهایی ایراد را رفع کنید. ولی گاهی علت بروز این ایراد پیچیده بوده و نیاز است که با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید. مهم ترین مورد در خصوص تعمیر یخچال فریزر این است که پیش از اقدام به هر کاری باید یخچال را از برق جدا کنید. چون که اگر یخچال را از برق نکشید امکان دارد هم به خود شما صدمه جدی وارد شود و هم یخچال صدمه شدید ببیند.

از سری علت های نشتی دادن آب از یخچال فریزر سامسونگ می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • خراب شدن لاستیک دور درب یخچال فریزر
  • گرفتگی لوله تخلیه یخچال فریزر
  • شکسته شدن در سینی تخلیه یخچال
  • خراب شدن لوله آب متصل به یخساز یا آبسردکن

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال فریزر سامسونگ

خراب شدن لاستیک دور درب یخچال؛ دلیل رایج آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ

خراب شدن لاستیک دور درب یخچال فریزر یکی از شایع ترین علت های آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ محسوب میشود. هر جسم خیلی ریز مثل گردوخاک یا مواد غذایی که می تواند از محکم بسته شدن درب یخچال پیشگیری کند. محکم بسته نشدن درب یخچال، سبب افزایش یافتن چگالش و نشتی دادن آب از زیر ساید بای ساید سامسونگ می شود. این امکان هم وجود دارد که درزگیرهای درب یخچال پوسیدگی شده باشند و هوای محیط وارد یخچال شود. در این حالت رطوبت یخچال فریزر بیش از اندازه افزایش یافته و موجب می شود که آب بیش از اندازه معمول داخل سینی تخلیه تجمع شود. در نهایت آب از داخل سینی سرریز کرده و از زیر یخچال نشتی میدهد.

اگر شاهد نشتی دادن آب از یخچال فریزر سامسونگ بودید، در اولین گام، لاستیک درب یخچال را چک کنید. اگر لاستیک سفت شده باشد خوب است که با آب داغ آن را مالش دهید. جهت گرفتن درزهای لاستیک می توانید از وازلین به کار ببرید. به طوری که لاستیک درب با این اقدامات درست نشد، باید به تعویض کردن آن بپردازید. باید اشاره داشت که بهتر است پیچ و مهره های نگهدارنده درب یخچال را هم چک کنید و از محکم بودن آن ها اطمینان پیدا کنید.

جهت تعویض کردن لاستیک درب و نصب آن بهتر است که از یک تکنسین حرفه ای کمک بگیرید. به این صورت از نصب صحیح آن و پیشگیری از ایراد آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ اطمینان پیدا خواهید کرد. به خاطر داشته باشید که یخچال باید همواره تراز باشد؛ چ.ن که کج بودن یخچال سبب درست بسته نشدن درب آن و نشتی دادن آب می شود.

بیشتر بخوانید: ارور یخچال فریزر سامسونگ

نشتی دادن آب از یخچال فریزر سامسونگ به علت مسدود شدن لوله تخلیه

مسدود شدن لوله تخلیه آب یکی از دلایل مهم نشتی آب از زیر ساید بای ساید سامسونگ محسوب میشود. کلیه یخچال فریزرهایی که برفک ندارد، یک روند یخ زدایی دارند که در طول آن برفک های به وجود آمده روی سیم پیچ های اواپراتور ذوب می شوند. آب حاصل از برفک ها به داخل یک سینی که در زیر یخچال فریزر و تقریبا سمت کمپرسور قرار دارد، انتقال داده میشود.

این احتمال وجود دارد گاهی اوقات ذرات غذا، یخ یا کیسه های پلاستیکی سبب ژگرفتگی لوله تخلیه آب شده و آب در یخچال تجمع میکند. در نهایت، این شرایط سبب بروز ایراد آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ خواهد شد. به طور معمول سوراخ تخلیه آب در پشت کشوهای داخلی یخچال قرار گرفته است، ولی امکان دارد که در بعضی از مدل ها محل قرارگیری سوراخ تخلیه فرق داشته باشد. جهتپیدا کردن این سوراخ بهتر است که دفترچه راهنمای یخچال فریزر سامسونگ را مطالعه کنید. به طور معمول با آب گرم می توان گرفتگی لوله تخلیه را رفع کرد. جهت گیر کردن زباله ای هر جسمی در لوله تخلیه می توانید جهت برطرف کردن گرفتگی لوله از محلول جوش شیرین استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر الکترواستیل در اندیشه

شکسته شدن سینی تخلیه؛ دلیلی برای آبریزی از یخچال سامسونگ

یخچال فریزر سامسونگ یکی سینی تخلیه در پایین تقریبا نزدیک به کمپرسور دارد. آبی که در روند یخ زدایی حاصل شده به این سینی هدایت می شود. بعد از جمع شدن آب در سینی تخلیه، گرمای کمپرسور یخچال، آب تبخیر خمیشود. این احتمال وجود دارد که با گذشت زمان سینی تخلیه سوراخ شده یا شکسته شده باشد.

در نهایت شما شاهد آبریزی از یخچال فریزر سامسونگ میشوید. باید بدانید که امکان دارد سینی تنها جا به جا شده باشد و شما نشتی دادن آب از زیر ساید بای ساید سامسونگ را مشاهده کنید. جهت جا به جا شدن سینی، تنها کافی است که آن در محل درست خود قرار دهید. ولی در صورت سوراخ بودن یا شکسته شدن در سینی، حتما باید آن را عوض کنید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال بکو در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک 

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اندیشه کرج – مارلیک – ملارد – فردیس – تعمیرات سرویس، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بوش و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط