تعمیرات یخچال, مقالات

علت افزایش درجه یخچال سامسونگ

تعمیر یخچال سامسونگ -تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت افزایش درجه یخچال سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

دلیل بالا رفتن درجه یخچال سامسونگ

یکی از ایرادات رایجی که اغلب خانواده هایی که یخچالی سامسونگ تهیه می کنند افزایش یافتن درجه یخچالشان است. دلایل خیلی زیادی در بالا رفتن درجه یخچال سامسونگ موثر هستند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ در کرج

افزایش یافتن درجه یخچال سامسونگ و مواد فاسد شده

باز کردن درب یخچال و حس نکردن سرما که با چاشنی بوی نامطبوع مواد غذایی فاسد شده همراه است، بی شک صحنه خیلی تلخی است. چنانچه شما هم با چنین صحنه‌ای برخورد کردید و از یخچال‌های سامسونگ بکار میبرید، باید چند علت مختلف را در نظر داشته باشید.

در مجموع خراب شدن و نقص چند محل مشخص می‌تواند که ایراد افزایش یافتن درجه یخچال سامسونگ را به دنبال داشته باشد. به همین خاطر مصرف کننده با بررسی کردن چند علت قابلیت تشخیص ریشه ایراد را خواهد داشت.

چطور می‌توان فهمید که درجه دما بالاتر رفته است؟

خیلی از اشخاص وقتی متوجه ایراد بالا رفتن دمای یخچال می‌شوند که یخچال کاملا از کار افتاده است. ولی باید بدانید که این ایراد خیلی سریع تر خود را نمایش می‌دهد که با رعایت چند تکنیک خیلی ساده قابل تشخیص هستند. این تکنیک به صورت زیر هستند:

  • طولانی شدن زمان خنک شدن مواد غذایی و محتویات یخچال، برای مثال وقتی که بطری آب را داخل یخچال قرار می‌دهید، آب دیگر آن خنکی قبل را در وعده‌های غذایی بعدی ندارد
  • نرم شدن مواد انجمادی در یخچال‌ و فریزرهای سامسونگ. توجه داشته باشید که گوشت‌های قرمز یا مرغ بعد از یکبار انجماد کامل به هیچ وجه نباید سطحشان نرم شود
  • به طوری که یخچال سیستم یخساز دارد، باید به یخ‌های داخل مخزن توجه داشت؛ چون یخ‌های یک یخچال با درجه مناسب به طور کامل خشک هستند و به هم نمی‌چسبند

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر حایر در کرج

چند علت اصلی بالا رفتن درجه یخچال سامسونگ

کاهش و نشتی گاز

اولین علتی که سبب بالا رفتن درجه یخچال سامسونگ می‌شود، کاهش و نشتی گاز است. در حالت معمول که کلیه لوله‌های مویی پشت یخچال سالم هستند، نشتی دادن گاز وجود ندارد. البته که در موقعیتی این نشتی اسجاد میشود که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • جا به جایی غلط یخچال و به وجود آمدن ترک‌ و نشتی در اتصالات
  • تراشیدن برفک‌ها با اشیا تیز مانند چاقو که به لوله‌ها صدمه جدی می‌زنند
  • فرسایش طبیعی لوله‌ها که اغلب در یخچال‌های با عمر بالا مشاهده می‌شود

خراب شدن در کمپرسور

دلیل دیگر که ایراد بالا رفتن درجه یخچال سامسونگ را ایجاد میکند، کارکرد غلط کمپرسور یا همان موتور یخچال است. وقتی که کمپرسور درست کار نکند، گاز به درستی در لوله‌ها جریان ندارد و قادر به برقرار کردن دمای درست نیست. در مجموع خرابی طعه هایی مانند رله استارت سبب می‌شود که موتور یخچال کارکرد صحیحی از خود نشان ندهد. همینطور در صورتی برد الکترونیکی دصستور کار برای کمپرسور نفرستد، موتور کار نمی کند.

البته که در بعضی موارد مشاهده شده که کمپرسور کاملا صدمه می‌بیند و باید با نمونه اصلی عوض شود. در چنین موقعیتی اگر مصرف کننده دانش فنی بالایی داشته باشد، می‌تواند که خراب شدن این قطعه های الکترونیکی مربوطه را با کمپرسور را تشخیص دهد. ولی تعویض موتور یخچال کار خیلی ساده‌ای نیست و نیاز به تجهیزاتی مثل دستگاه جوش‌کاری دارد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال الکترواستیل در اندیشه

مسدودیت فیلتر رطوبت

ابتدا باید بدانید که رطوبت از اصلی‌ترین خطراتی است که سیستم‌های خنک کننده را تهدید می‌کند.

شرکت سامسونگ برای اینکه یخچال‌هایی مقاوم در مقابل این را به دسترس مصرف کننده برساند، در سیستم ورودی هوا یک فیلتر رطوبت‌گیر را درایر (Dryer) قرار داده شده است. اگر این فیلتر با گذشت زمان عوض نشود، دیگر اجازه جریان راحت هوا را نمی‌دهد. به همین خاطر یخچال با فشار بیشتری کار می‌کند که ایراد افزایش درجه یخچال سامسونگ را به دنبال دارد. بنابراین به طوری که فیلتر را تا الان تعویض نکرده‌اید، باید هرچه زودتر به فکر تهیه یک فیلتر رطوبت‌گیر اصلی و تعویض آن باشید.

ایارد در فن اواپراتور و کمپرسور

در یخچال و فریزرهای ساید باید ساید و حتی مدل‌های ساده، فن‌های مختلفی وجود دارد که اصلی ترین آن‌ها فن کمپرسور یا اواپراتور است. به طوری که این فن‌ها درست کار نکنند، قطعا ایراد افزایش درجه دما وجود خواهد داشت. همینطور خراب شدن این فن‌ها با گذشت زمان صدمه های سنگین و پرهزینه‌ای به یخچال‌های برند سامسونگ می‌زند.

در مجموع فن‌ها به علت های متعددی از کار می‌افتند که شایع ترین آن‌ها سوختگی سیم‌پیچ فن است. در این موقعیت با تعویض کردن سیم‌پیچ که هزینه زیادی هم ندارد، ایراد فن رفع می‌شود. ولی به طوری که فن با تعویض سیم‌پیچ درست نشود، باید یک فن شبیه به مدل اصلی خریداری کرد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال اسنوا در اندیشه

کارکرد نادرست تایمرها

تایمرها که مدیریت زمان کاکرد یخچال‌های سامسونگ را به دست دارند، با خراب شدن خود سبب افزایش درجه یخچال سامسونگ می‌شوند. این قطعات با متصل شدن به برق شروع به کار کرده و در بازه‌های زمانی متعدد فرمان هایی را در یخچال‌ها اجرا می‌کنند. همینطور در این قطعه ها از مگنت یا آهن ربا و چند چرخ دنده به کار برده شده است. اگر به هر علتی خاصیت آهن ربایی تایمر از بین برود یا چرخ‌ دنده‌ها شکسته شوند، تایمر فرایند کاری یخچال را به هم می‌زند که با افزایش درجه دما همراه است. با تعویض کردن تایمر که هزینه زیادی روی دوش مصرف کننده نمی‌گذارد، می‌توان این ایراد را از بین برد.

کار نکردن سوئیچ میان درب و روشن ماندن لامپ داخلی

زمانی که درب یخچال را می‌بندید، سوئیچ میان درب لامپ را خاموش می‌کند، اما گاخهی اوقات سوئیچ میان درب یخچال درست کار نمی‌کند و لامپ یخچال روشن می‌ماند. اول باید توجه داشته باشید که همین روشن ماندن لامپ به خودی خود دلیل افزایش یافتن درجه یخچال سامسونگ است.

بسته نشدن درست درب

به طوری که درب یخچال درست بسته نشود، هوای سرد خارج شده و درجه دمای یخچال تفزتیش میابد. همینطور این اتفاق فشار زیادی را به کمپرسور یخچال وارد می‌کند. به همین خاطر باید واشرها و ویژگی آهن ربایی آن‌ها باید با دقت بررسی شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال اسنوا در مارلیک

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط