تعمیرات یخچال, مقالات

علت سرد نکردن یخچال امرسان

علت سرد نکردن یخچال امرسان - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث علت سرد نکردن یخچال امرسان میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت سرد نکردن یخچال امرسان

چرا یخچال امرسان خنک نمیکند ؟ پاسخ های مختلفی برای این پرسش وجود دارد که می توان به خراب شدن قطعات، فن، موتور و … اشاره داشت. البته باید عنوان کرد که گاهی اوقات قطعات خراب نیستند و کم شدن راندمان یخچال به خاطر اشتباهات ماست.

در این مطلب اول به اشتباهات اشخاص در استفاده از دستگاه می پردازیم و بعد خراب شدن قطعات را بررسی می نماییم.

بیشتر بخوانید: علت کم فشار بودن آب یخچال سامسونگ

دلیل سرد نکردن یخچال

آیا تا به حال این سوال برایتان ایجاد شده است که چرا یخچال امرسان خنک نمیکند ؟ امرسان یکی از برندهای باسابقه و محبوب ایرانی است که در حوزه تولید انواع لوازم خانگی فعالیت می کند. یخچال های این برند افزون بر راندمان عالی، از لحاظ زیبایی هم قابل توجه خریداران است و طراحی آن ها منحصر به فرد است. چنانچه این یخچال را در خانه دارید و اخیرا متوجه شده اید که خوب خنک نمی کند باید علت آن را در دو قسمت چک کنید.

اولین اشتباهات انسانی و دوم خرابی قطعه های مهم دستگاه! بی شک اگر اشتباهات انسانی را قبول کنید و آن ها را اصلاح کنید احتیاجی به تعمیر یخچال نخواهید داشت. ولی اگر علت سرد نکردن یخچال مرتبط با خراب بودن قطعات باشد باید اقدام به تعمیرات آن کنید. این مورد در مورد دیگر برندها هموجود دارد. به عنوان مثال در تعمیر یخچال سامسونگ هم همین اصل برقرار است.

بیشتر بخوانید: علت یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ

بررسی اشتباهات انسانی !

  • به هیچ وجه غذای ولرم یا گرم را داخل یخچال قرار ندهید. هوای گرمی که از مواد غذایی منتشر می شود در محیط یخچال به مایع و بعد برفک تبدیل خواهد شد. این شرایط سبب می شود که موتور یخچال بیش از اندازه نرمال کار کند و با گذشت زمان صدمات جدی ببیند.
  • بعضی از خانم های خانه دار، در زمان حضور در آشپزخانه و در هنگام  آشپزی، درب یخچال را به مدت طولاتی باز نگه می دارند. همینطور باز و بسته کردن های مکرر هم می تواند سبب کاهش سرمای دستگاه شود. پیشنهاد می کنیم همه مواد غذایی لازم خود را از یخچال خارج کرده و بعد آشپزی را شروع کنید.
  • چرا یخچال امرسان خنک نمیکند ؟ زمانی که می خواهید مواد غذایی را داخل یخچال بچینید، به ظرفیت آن توجه داشته باشید. چنانچه بیشتر از ظرفیت دستگاه، مواد غذایی داخل آن قرار دهید موتور توانایی خنک کردن فضای را ندارد. به خصوص آنکه ناچار میشوید جهت جا دادن همه مواد غذایی، آن ها را در مقابل دریچه و فن یخچال قرار دهید.
  • شاید شما هم از آن دسته از اشخاصی باشید که توجه زیادی به تمیز کردن فضای داخلی یخچال نمی کنید. توصیه می کنیم جهت حفظ راندمان دستگاه، ماهی یک دفعه آن را تمیز کنید.
  • دمای مناسب یخچال 3 تا 5 درجه سانتی گراد است. دمای بیشتر یا کمتر از این اندازه، راندمان یخچال را با ایراد رو به رو می کند و نمی تواند جواب گوی نیاز شما باشد. در این باره به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید !

بررسی ایرادات فنی !

بعد از آنکه فهمیدیم علت خنک نکردن یخچال امرسان چیست و مفهوم از اشتباهات انسانی چیست؟ زمان این است که به ایرادات فنی این دستگاه بپردازیم. یخچال از قطعه ها و اجزای متنوعی ساخته شده که همه آن ها باید در هماهنگی کامل با هم کار کنند. بروز ایراد در هر یک راندمان یخچال را کم می کند و آنگاه دستگاه نیازمند به تعمیر میشود.

فرسوده شدن لاستیک دور درب

زمانی که با خنک نکردن یخچال رو به رو می شوید باید اول ایرادات ساده را چک کنید و چنانچه به نتیجه نرسیدید بعد به دنبال قطعات و موتور آن بروید. یکی از ایرادات ساده، خراب شدن لاستیک دور درب است. چنانچه این قسمت دچار ایراد شود نه فقط سرمای یخچال کم میشود بلکه هوای گرم هم وارد آن شده و زمینه را جهت تولید برفک فراهم می کند. بهتر است عوض کردن آن را به اشخاص ماهر بسپارید. چون کوچک ترین اشتباه در نصب آن، سبب می شود که درب و بدنه به خوبی به هم نچسبند و ایرادات متخلفی به وجود آید.

بیشتر بخوانید: علت بوق زدن یخچال کلور

خرابی سنسور

چرا یخچال امرسان خنک نمیکند و وظیفه سنسور در بروز این ایراد چیست؟ سنسور از آن سری از قطعه هایی است که دمای یخچال را اندازه گیری می کند و اطلاعات لازم را به برد الکترونیکی صادر می کند. صادر کردن اطلاعات کمک می کند تا دما در اندازه مورد نظر ثابت بماند. زمانی که سنسور خراب شود و اطلاعات درست ارسال نشوند این امکان وجود دارد که یخچال خنک نکند. چون توانایی تشخیص دما را ندارد.

نیم سوز شدن موتور

زمانی که فشار بسیاری به موتور وارد شود و در مدت زمانی بیشتر از حد توان خود کار کند نیم سوز می شود. رو شهای متعددی جهت تشخیص نیم سوز شدن موتور یخچال وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می نماییم. چنانچه به دنبال پاسخ این سوال هستید که چرا یخچال امرسان خنک نمیکند ؟ ادامه مقاله می تواند برای شما مفید باشد.

  • از مهم ترین نشانه های نیم سوز شدن موتور یخچال، بروز مشکل در برد مدیریت دما است. چون زمانی که برد خراب شود ولتاژ لازم به موتور نمی رسد و در آخر شاهد خراب شدن این قطعه ضروری و البته گران قیمت هستیم !
  • افزون بر برد کنترل دما، شاهد بودن برد الکتریکی در یخچال هستیم. نقش این قطعه، مدیریت کردن همه کارکرد و روابط بین قطعات است. یکی از کارکردهایی که به صورت مداوم بررسی می شود دمای یخچال است. چنانچه برد الکتریکی خراب شود و نتواند دما را کنترل کند این امکان هست که موتور بیشتر از ظرفیت خود کار کرده و نیم سوز شود.

بیشتر بخوانید: علت یخ زدن لوله پشت یخچال هیمالیا

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک 

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال دوو در اندیشه کرج – مارلیک – ملارد – فردیس – تعمیرات سرویس، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط