تعمیرات یخچال, مقالات

علت کم فشار بودن آب یخچال سامسونگ

علت کم فشار بودن آب یخچال سامسونگ - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث علت کم فشار بودن آب یخچال سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت کم فشار بودن آب یخچال سامسونگ

از سری خصوصیات جدید یخچال‌های سامسونگ که چند سالی است از عمر آن نمی‌گذرد، امکان آبریزدار بودن این یخچال‌ها است.

این امکان موجب دسترسی راحت به آب و یخ تصفیه شده می‌شود و برای خیلی از اشخاص، وجود چنین قابلیتی در یخچال قابلیت اهمیت است.

با این حال، برخورد کردن با فشار کم آب در یخچال سامسونگ، می‌تواند آزار دهنده باشد. اگر با این ایراد رو به رو هستید، چندین علت وجود دارد که امکان دارد بر جریان آب موثر باشد.

بیشتر بخوانید: روش ریست کردن یخچال سامسونگ

علت اول؛ مسدودیت فیلتر آب یخچال سامسونگ

گرفتگی فیلتر آب یکی از علت های شایع فشار کم آب در یخچال سامسونگ است. وقتی که آب از فیلتر رد می شود، رسوبات، مواد معدنی و ناخالصی‌ها را به دام می‌اندازد و آب تمیز و سالم را برای استفاده تامین می نماید.

با این حال، به مرور زمان، ذرات آب در فیلتر جمع شده و موجب کم شدن سرعت جریان آب و کاهش فشار آن می‌شود. فیلتر گرفته شده، گردش آزاد آب را محدود می‌کند و بر کارکرد دستگاه آبریز اثر می‌گذارد.

جهت حل این ایراد، یخچال‌های سامسونگ دارای یک چراغ نشانگر مجهز هستند، که موقع تعویض فیلتر آب را به شما اعلام می کند. معمولا، تعویض کردن فیلتر هر شش ماه یکبار پیشنهاد می‌شود. تعویض فیلتر آب یک روند عادی است. در اغلب موارد، باید منبع آب را خاموش نمایید، محل کارتریج فیلتر را بیابید، فیلتر قدیمی ‌را برداشته و یک فیلتر جدید نصب کنید. عوض کردن منظم فیلتر آب نه تنها به حفظ فشار آب کمک می‌کند، بلکه مطمئن هستید که آب مصرفی، تمیز و بدون آلودگی است.

علت دوم؛ کافی نبودن آب لوله‌ها

آب ناکافی می‌تواند علت مهمی‌ در کم شدن فشار آب در یخچال سامسونگ شما باشد. جهت این منظور موارد زیر را چک کنید:

  1. شیر تامین کننده آب را چک کنید: با چک کردن شیر آب وصل شده به یخچال خود شروع کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.
  2. شیر اصلی آب خانه را چک کنید: شیر اصلی آب خانه را چک کنید که آیا به طور کامل باز است یا خیر. این شیر عموما در سمت کنتور آب یا محلی که خط اصلی آب وارد ملک شما می‌شود، قرار دارد.
  3. با سازمان آب منطقه تماس حاصل کنید: اگر شک دارید که ایراد فشار کم آب مخصوص خانه شما نیست، بلکه ایراد خط اصلی آب است، بهتر است با سازمان آب منطقه تماس حاصل کنید. آن‌ها می‌توانند در صورت نیاز هر نوع ایراد در خصوص خط اصلی آب را سنجیده و رفع کنند.
  4. یک پمپ تقویت کننده فشار آب بگیرید: در بعضی موارد، چنانچه فشار آب از خط اصلی به صورت مکرر پایین باشد، امکان دارد احتیاج به نصب یک پمپ تقویت کننده فشار آب داشته باشید. در این حوزه با یک لوله کش حرفه ای مشورت کنید تا شرایط فشار آب را سنجیده و تعیین کند که آیا پمپ تقویت کننده نیاز است یا خیر.

بیشتر بخوانید: علت روشن نشدن یخچال قدیمی و جدید

علت سوم؛ یخ زدگی و پیچ خوردگی لوله آب

یخ‌زدگی لوله آب و پیچ خوردن آن یکی دیگر از علت های شایع فشار کم آب در یخچال سامسونگ است. به همین منظور انجام مراحل زیر را در نظر داشته باشید:

  1. لوله آب را بچک کنید: با چک کردن لوله آب در پشت یخچال خود شروع کنید. به دنبال هر نوع پیچ خوردگی، خمیدگی یا مسدودیتی باشید که امکان دارد جریان آب را دچار اختلال کند. یک لوله آب پیچ خورده یا فشرده می‌تواند به صورت قابل توجهی جریان آب را محدود کند و موجب فشار کم شود.
  2. ذوب کردن لوله آب یخ زده: اگر یخچال شما در یک منطقه سرد قرار دارد یا دمای فریزر بسیار پایین تنظیم شده است، خط آب متصل شده دیسپنسر می‌تواند یخ بزند. در این صورت لازم است تا یخ‌زندگی لوله آب را رفع کنید.
  3. تنظیم دمای فریزر: بعد از آب شدن یخ لوله آب، چک و تنظیم دمای فریزر در صورت نیاز مهم است. چنانچه دمای فریزر بسیار پایین تنظیم شده باشد می‌تواند موجب یخ زدن دوباره لوله آب شود.

با بررسی هر نوع پیچ خوردگی در لوله آب صاف کردن آن و همینطور آب کردن لوله یخ زده، می‌توانید موانع را حذف کنید و جریان متناسب آب را در یخچال سامسونگ خود بازیابی کنید.

علت چهارم؛ وجود نقص شیر ورودی آب

معیوب بودن شیر ورودی آب می‌تواند موجب فشار پایین آب در یخچال سامسونگ باشد. به همین خاطر نیاز است به موارد زیر توجه کنید:

1.شناخت شیر ورودی آب: شیر ورودی آب نقش کنترل گردش آب به درون یخچال شما را بر عهده دارد. چنانچه دریچه شیر ورودی آب خراب شود یا گرفته شود، می‌تواند گردش آب را محدود کند و در نهایت فشار کم شود.

۲. دفترچه راهنمای یخچال را مطالعه کنید: برای دستیابی دستورکارهای خاص درباره شیوه تشخیص و تعویض شیر ورودی آب، به دفترچه راهنمای یخچال خود سری بزنید.

۳. با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید: چنانچه در تعمیر لوازم خانگی تخصصی ندارید، بهتر است با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید. توصیه ما تعمیرکاران ماهر شرکت تعمیرات سرویس می باشند.

بیشتر بخوانید: علت صدای زیاد یخچال سامسونگ

علت پنجم؛ تنظیمات غلط فشار آب یخچال

دلیل کم فشار بودن آب در یخچال سامسونگ را می‌توان در تنظیم غلط تنظیم کننده فشار آب جستجو کرد. تنظیم کننده فشار آب به نگهداری گردش آب ثابت کمک می‌کند، ولی اگر بسیار کم تنظیم شود، می‌تواند فشار آب را کم کند. برای دستورکارهای مرتبط با تنظیم رگولاتور در محدوده پیشنهاد شده جهت بهتر شدن جریان آب، به دفترچه راهنمای یخچال مراجعه کنید.

علت ششم؛ ایرادات مرتبط با لوله‌کشی آب

بعضی اوقات فشار کم آب به صورت مستقیم به خود یخچال مرتبط نمی‌شود، بلکه ایراد از لوله کشی ساختمان است. به همین خاطر دیگر شیرها یا منابع آب خانه خود را چک کنید تا ببینید آیا آنها هم فشار کم دارند یا خیر. چناچه اینگونه است، با یک لوله کش ماهر تماس بگیرید تا ایرادات احتمالی لوله کشی را که امکان دارد بر فشار آب در سراسر خانه شما موثر باشد، سنجیده و برطرف کند.

بیشتر بخوانید: علت سرد نکردن یخچال ال جی

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط