مقالات, تعمیرات یخچال

علت بوق زدن یخچال کلور

علت بوق زدن یخچال کلور - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث علت بوق زدن یخچال کلور میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال کلور ،ساید بای ساید کلور، تعمیر انواع ماشین لباسشویی کلور و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت بوق زدن یخچال کلور

وقتی که یکی از قسمت های یخچال فریزر دچار مشکل شود، یخچال آلارم داده و شروع به بوق زدن می کند.
این مسئله به این خاطر پیش میاید که مشکلی در سیستم یخچال موجب کارکرد غیر عادی شده و یخچال با بوق‌ زدن به مخاطب هشدار می دهد.
به همین خاطر جهت بوق‌ زدن یخچال کلور، مهم است که سریعا برای عیب یابی و تعمیر تخصصی دستگاه اقدام نمایید.
به طور کلی بوق زدن یخچال کلور ۴ علت رایجی دارد که در ادامه آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

  • باز ماندن درب یخچال
  • نقص و ایراد برخی از قطعه های یخچال
  • نبودن برق در یخچال
  • قرار دادن مواد غذایی بیش از حد یخچال

بیشتر بخوانید: علت سرد نکردن یخچال اسنوا

صدای آلارم یخچال کلور به دلیل باز ماندن درب یخچال

اگر با بوق زدن یخچال کلور مواجه شدید، پیش از هرکاری بررسی کنید که آیا درب یخچال به طور کامل بسته می شود یا خیر.
برخی اوقات احتمال دارد به دلایلی مانند فرسوده شدن لاستیک دور درب یخچال، خراب شدن درب یخچال فریزر، پر بودن بیش از حد یخچال و … درب یخچال به طور کامل بسته نشود.
به همین علت پیشنهاد تعمیرات سرویس به شما مخاطبان این است که درب یخچال را هرگز در مدت طولانی باز نگذارید و همینطور از بسته شدن کامل درب اطمینان پیدا کنید.
برخی اوقات لاستیک د‌ور درب یخچال شل شده و از کامل بسته شدن درب دستگاه مانع می شود.

بسته نشدن درب یخچال ایرادات متعددی مثل مصرف بالای برق، صدمه به قطعات اصلی مانند کمپرسور، فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال، نداشتن سرمایش محیط یخچال و … را به همراه دارد.
بنابراین اگر متوجه شدید که بوق زدن یخچال کلور به دلیل بسته نشدن و یا چفت نشدن کامل درب است. یا لاستیک د‌ور درب یخچال مستهلک یا خراب شده باید سریعا لاستیک فابریک شرکتی را از نمایندگی رسمی خریداری کنید.
قابل ذکر است که باید تراز بودن یخچال را هم بررسی کنید. جهت تراز نبودن، درب یخچال باز مانده و صدای بوق زدن یخچال کلور شنیده می شود.

صدای آلارم یخچال کلور به دلیل وجود ایرادات فنی در بخش های مختلف یخچال

جهت به وجود آمدن هر نوع مشکل فنی در قطعه های یخچال، صدای آلارم یا بوق زدن یخچال کلور به گوش میرسد.
ایجاد نقص فنی در قسمتهای مختلف یخچال، کارکرد دستگاه را دچار اختلال کرده و دستگاه با بوق زدن هشدار می دهد.
یخچال ها از دو قسمت مکانیکی و الکترونیکی ایجاد شده که احتمال دارد به مرور زمان خراب شوند. بوق زدن یخچال کلور می تواند به دلایل متعددی مانند ایراد فن ، ایراد دیفراست و کاهش گاز رخ بدهد.
در این شرایط بهتر است تعمیر یخچال خود را به نمایندگی رسمی تعمیر یخچال کلور واگذار کنید.

بیشتر بخوانید: علت یکسره کار کردن یخچال سامسونگ

صدای آلارم یخچال کلور به دلیل قطعی برق

اگر برق خانه به مدت زمان طولانی قطع شود، برودتی که در کابین یخچال وجود دارد از بین می رود.
افزون بر این احتمال دارد به دلیل قطعی برق با روشن نشدن یخچال هم مواجه شوید. این مسئله به بوق زدن یخچال منجر می شود. چنانچه برای طول زمانی طولانی برق خانه شما قطع شد، توصیه می شود اول یخچال را از برق جدا کرده و بعد مواد غذایی داخل یخچال را بیرون بیاورید.
پس از متصل شدن برق می توانید مجدد یخچال را به برق بزنید و مواد غذایی را دوباره داخل یخچال قرار دهید.

صدای آلارم یخچال به دلیل قرار دادن مواد بیش از اندازه داخل یخچال

جهت قرار دادن حجم بسیاری مواد غذایی داخل یخچال بی توجه به ظرفیت آن ، دمای یخچال چشمک زن شده و صدای بوق زدن شنیده می شود.
جهت حل این خرابی نیاز است منتظر بمانید تا دمای یخچال به وضعیت مطلوب برسد و به این صورت صدای بوق یخچال هم برطرف می شود.
جهت جلوگیری از به وجود آمدن خرابی های اینچنینی توصیه می شود همواره به ظرفیت یخچال توجه کنید و مواد غذایی را بیش از اندازه داخل دستگاه قرار ندهید.

خرابی سنسور درب دلیل بوق زدن یخچال کلور

یخچال فریزرهای نسل جدید سنسورهای بسیار کوچک روی درب دارند که باز و بسته بودن آن را تعیین می کنند. این سنسورها در صورت تشخیص باز بودن درب به برد اعلام کرده و بعد از گذشت زمان صدای بوق پخش می شود. اگر سنسور خراب باشد، باز بودن درب به غلط تشخیص داده میشود. در این موقعیت اول بررسی شود که آیا درب بسته است یا خیر؟ اگر درب بسته بود، سنسور را چک و در صورت لازم آن را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید: علت بوق زدن یخچال دیپوینت

یخ زدن اواپراتور

اگر یخچال یا فریزر بدون برفک شما به درستی کار می‌کند، اما به حد کافی سرد نمی‌شود احتمال دارد به خاطر یخ زدن اواپراتور باشد.

علت رایج افزایش دما پوشیده شدن اواپراتور با یخ و یخ‌زدایی نشدن آن توسط سیستم دیفراست است، در نهایت هوای فن توانایی جابجایی و خنک کردن داخل یخچال را ندارد.

صدای آلارم یخچال به علت خراب بودن برد

به طور کلی هر کدام از قطعه های داخلی دستگاه که به غلط تشخیص دهد که درب باز است، موجب بوق زدن یخچال میشوند. برد که مغز دستگاه بوده و دستورات را برای دیگر قطعات ارسال می کند، جهت خرابی مدارات آن احتمال دارد به اشتباه موجب فعال شدن آلارم شود. در این شرایط درب بسته بوده و دمای داخل یخچال هم استاندارد است و فقط دلیل بوق زدن یخچال، خراب بودن برد است. توجه کنید که این قطعه باید توسط تکنسین های متخصص تعمیر شود.

ترموستات

ترموستات در زمان نیاز با خاموش و روشن کردن کمپرسور سیستم برودتی را تنظیم می نماید. اگر یخچال‌فریزر شما کار نمی‌کند، مرحله های زیر را جهت تشخیص این ایراد انجام دهید: آیا برق به یخچال‌فریزر می‌رسد؟ چک کنید آیا لامپ آن روشن است؟ اگر موقع باز کردن درب یخچال لامپ روشن بود یعنی برق دارد.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال کلور، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی کلور در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال کلور، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط