مقالات, تعمیرات یخچال

علت سرد نکردن یخچال اسنوا

علت سرد نکردن یخچال اسنوا -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت سرد نکردن یخچال اسنوا  میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی اسنوا و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت سرد نکردن یخچال اسنوا

خیلی از اشخاص بعد از خرید این سوال را دارند که دلیل سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا چیست و چرا بعد از مدت کوتاهی یخچال فریزر آنها با ایراد فنی مواجه می‌شود.؟ سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا یک ایراد فنی در ساختار اصلی یخچال نبوده و می‌تواند تاثیر‌پذیر از کارکرد مصرف‌کننده باشد، به همین خاطر شما اول باید علت سرد نکردن را چک کرده و جهت ناتوانی در رفع کردن ایراد به تعمیرکار جهت بررسی تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن بدنه یخچال الکترواستیل

عوامل خنک نکردن یخچال فریزر اسنوا بدون نیاز به تعمیر

1. احتمال خرابی لاستیک درب یخچال فریزر اسنوا

آیا تا به الان به این مسئله فکر کرده‌اید که علت نگه داشتن هوای سرد در یخچال استفاده از لاستیک خیلی قوی در درب آن است؟ به طوری که لاستیک درب یخچال فریزر اسنوا به درستی نچسبیده یا دچار خرابی شده باشد، موجب بیرون رفتن هوای خنک و گرم شدن گردش هوا در یخچال با گذشت زمان خواهد بود.

جهت چک کردن این علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا می‌توانید از یک کاغذ کمک بگیرید و آن را در میان درب یخچال قرار دهید و بکشید؛ به صورتی که کاغذ با کشش بیرون کشیده شود یعنی لاستیک سالم است ولی اگر شما کشش کافی را احساس نکنید به منظور خرابی لاستیک درب یخچال فریزر خواهد بود.

 2. احتمال تنظیم دمای اشتباه در یخچال فریزر

بعضی از اشخاص بر این باور می باشند که اگر در زمستان دمای یخچال آنها مناسب است، در تابستان هم با همان اندازه دما باید یخچال مواد غذایی را سرد کند. به طوری که یخچال فریزر در کلیه برندها برای فصل های مختلف لازم به دمای مختلف خواهد داشت.

مطابق با اطلاعات به دست آمده از یخچال فریزر اسنوا در فصل زمستان دمای ۳ تا ۴ درجه و در فصل تابستان دمای ۱ تا ۲ درجه سانتی‌گراد برای آن مناسب بوده و شما با سرد نکردن یخچال فریزر مواجه نخواهید شد.

 3. قرار گرفتن هوای گرم بیش از اندازه در محیط یخچال فریزر اسنوا

وقتی که در اطراف یخچال شما وسایلی مثل گاز، آبگرمکن، بخاری و… وجود داشته باشد، بر میزان دمای یخچال موثر بوده می‌توانید ایجاد کننده دمای گرم و خرابی یخچال فریزر شما شود.

 4. استفاده بیشتر از اندازه از محیط داخلی یخچال فریزر اسنوا

علت بزرگ بودن یخچال فریزر اسنوا این است که شما از کلیه فضای آن میتوانید به کار ببرید. استفاده بیشتر از اندازه می‌تواند دلیلی برای سرد نکردن یخچال فریزر باشد چون یخچال فریزر توانایی تولید دما برای اندازه مشخصی از مواد غذایی در محیط خود خواهد بود و مصرف بیشتر از آن موجب ایجاد شدن ایراد می‌شود.

به طور مثال در بعضی از مواقع شما مواد غذایی را در محیطی قرار می‌دهید که راه گردش هوا و هوا‌سازی خنک در یخچال را دچار گرفتگی می کند به همین خاطر از نظر علمی می‌توان گفت یخچال دچار گرفتگی شده است.

جهت بررسی کردن این ایراد شما باید مواد غذایی بیشتر از اندازه را از یخچال خارج کرده تا دریچه‌های یخچال باز شود؛ بعد چند ساعت صبر کرده و مجدد دمای یخچال را چک کنید.

بیشتر بخوانید: علت نشتی دادن آب از یخچال کلور

علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا با عوامل فنی

عوامل فنی خیلی زیادی جهت خراب بودن یخچال فریزر اسنوا وجود دارد، ما در این قسمت فقط بخش کوچکی از آنها را برای شما مثل خراب بودن قطعه های مختلف المنت، اپراتور، دمپر، سنسور، فن اپراتور، برد کنترل گرما دما، قطعات دیفراست، برد الکترونیکی و… اشاره کرده‌ایم.

خرابی برد الکترونیکی در یخچال فریزر اسنوا

اولین قطعه فنی ضروری در یخچال فریزر که می‌تواند دلیل اصلی سرد نکردن یخچال باشد، برد الکترونیکی است. برد الکترونیکی به عنوان مدیریت کننده کلیه کارکردها و حرکات مختلف در این یخچال شناخته شده و بدون آن هیچ کارکردی مثل سرد کردن یخچال انجام نمی گیرد.

چک کردن برد الکترونیکی جهت سرد نکردن یخچال فریزر کار هر فردی نیست و شما برای آن باید از یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیر یخچال اسنوا کمک بگیرید، ولی یکی از علائم اصلی خراب بودن برد الکترونیکی به خصوص در یخچال فریزر اسنوا تغییرات دمایی و از بین رفتن تعادل میزان دما است‌.

 بودن مشکل فنی در دمپر

دلیل سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا در بعضی از مواقع ایراد فنی در قطعه دمپر است، این قطعه  یکی از قطعات مکانیکی مهم ارتباط میان فریزر و یخچال از بین خواهد رفت و برودت انجام نمی گیرد. به همین علت شما با سرد بودن فریزر اسنوا و گرم بودن یخچال برخورد خواهید کرد.

المنت اوپراتور با ایراد مواجه شده است

آیا می‌دانستید در یخچال فریزر اسنوا عمل یخ‌زدایی را قطعه المنت اپراتور انجام می‌دهد؟ به وجود آمدن مشکل فنی در این قطعه شرایط سرد بودن یخچال را تا مقدار زیادی تغییر خواهد داد؛ چون موجب جمع شدن هوای سرد در ته یخچال کنار فن اپراتور و فریزر خواهد بود. در نهایت شما با سرد بودن فریزر و گرم بودن یخچال اسنوا مواجه می‌شوید.

تنظیمات برد کنترل دما از دست رفته باشد

در بعضی از اوقات علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا می‌تواند از دست رفتن مشخصات دقیق تنظیمات برد کنترل دما باشد، مورد قابل اهمیت در این مورد موثر بودن یخچال و فریزر بر هم است. به عنوان مثال چنانچه برد کنترل دما یخچال دچار ایراد تنظیماتی شود فریزر هم با اختلال دما مواجه خواهد شد و از یکدیگر جدا نیستند.

از لحاظ علمی می‌توان گفت برد کنترل دما در این یخچال فریزر نقش ارسال ولتاژ به موتور فن و کمپرسور را بر عهده دارد و جهت داشتن ایراد فنی یا برهم خوردن تنظیمات کارکرد آن شما با فرستادن ولتاژهای متفاوت به یخچال یا فریزر مواجه خواهید بود.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور یخچال هیمالیا

خراب شدن فن اپراتور علت سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا

یکی از علت های اصلی سرد نکردن یخچال فریزر اسنوا خرابی فن اپراتور در این ساختار است. ایراد فنی در این قطعه موجب گرم شدن یخچال در کوتاه ترین زمان خواهد شد. البته لازم به ذکر است که کار نکردن فن اپراتور موجب تولید نکردن سرما نیست ولی سرما امکان گردش در یخچال را نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال اسنوا در مارلیک

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی اسنوا در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط