تعمیرات ساید بای ساید, مقالات

علت روشن نشدن ساید دوو

علت روشن نشدن ساید دوو - نمایندگی تعمیر ساید بای ساید در اندیشه - کرج - فردیس و مارلیک و ملارد -تعمیرات سرویس: 02191692115 - 02191692114

ما در این مطلب به مبحث علت روشن نشدن ساید دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر،ساید بای ساید دوو ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

دلیل روشن نشدن ساید دوو

دلیل روشن نشدن ساید دوو مرتبط به قطعی یا اتصالی داشتن جریان برق، خراب بودن موتور یخچال، نقص داشتن اتصالات سیم کشی و … می باشد. این مشکل احتیاج به عیب یابی تخصصی دارد و کسانی که در این حیطه از مهارت و دانش کافی روبرو هستند تجهیزات تخصصی و پیشرفته ای در دست دارند که به کمک آن می توانند کلیه بخش های دستگاه را چک کنند.

نیرو هایی که در نمایندگی تعمیرات سرویس در کرج مشغول به کار هستند جزو این اشخاص محسوب می شوند و شما می توانید تعمیرات یخچال را با خیال آسوده به آن ها بسپارید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ساید بای ساید ال جی

چرا ساید دوو روشن نمی شود؟

بهتر است پیش از پرداختن به دلیل روشن نشدن ساید دوو ، اشاره ای به این مارک خوشنام و باسابقه کره ای داشته باشیم. همان گونه که می دانید یخچال یکی از الزامی ترین وسیله ها در آشپزخانه به شمار میرود که اگر در کارکرد آن اختلالی به وجود آید با مشکل هایی مانند فاسد شدن ماده های غذایی، آب شدن یخ ها و … روبرو خواهیم بود.

دوو یکی از مارک های پیشتاز در بازارهای جهانی است که از تکنولوژی های مدرن برای ساخت یخچال های هوشمند بهره گیری کرده است و تا به حال توانسته جایگاه به خصوصی در بازار داخلی ایران بدست آورد.

محصول های این مارک کره ای سال ها است که از فروش زیادی در ایران برخوردار هستند و رضایت بسیاری از مشتریان را بدست آورده است.

بدیهی است هر ایرادی که برای ساید به وجود می آید علت و دلیلی دارد. به عنوان مثال دلیل روشن نشدن یخچال ساید دوو مربوط به خراب بودن سیم کشی، قطعی یا اتصال برق یخچال، خراب بودن موتور، دچار نقص شدن برد الکتریکی و … می شود و باید ایراد یابی را به اشخاص ماهر و مجرب بسپارید.

قطع بودن یا اتصالی داشتن برق ساید دوو

منظور از قطع بودن یا اتصالی برق یخچال، همان برقی است که از پریز به دوشاخه راه دارد. در این حالت امکان دارد پریز دچار مشکل شده باشد و یا دوشاخه یخچال نقص پیدا کرده باشد. به جهت بررسی جریان برق بایستی فیوز و کنتور را به صورت دقیق چک کنید و از سلامت آن ها اطمینان حاصل کنید.

کسانی که اطلاعات بسیاری در این باره ندارند بایستی انجام این امر را به تعمیرکاران مجرب بسپارند. اگر سالم بودن یخچال برای شما اهمیت دارد پیشنهاد می کنیم به سراغ نمایندگی های معتبر از جمله “تعمیرات سرویس” بروید و از یافتنن تعمیرکاران تازه وارد از اپلیکیشن های غیرتخصصی پرهیز کنید. کلیه خدماتی که به دست نمایندگی تعمیرات سرویس عرضه می شود از گارانتی برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید: علت ارور ff در ساید بای ساید سامسونگ

خراب بودن موتور ساید دوو

خراب بودن موتور یا کمپرسور ساید یک علامت مهم دارد. در ساید را باز کنید. اگر لامپ آن روشن شد ولی هیچ صدایی از یخچال به گوش نرسید یعنی اینکه موتور دچار مشکلی شده است. همینطور اگر یخچال نمایشگر دیجیتالی دارا است بایستی روشن شود.

به غیر این حالت بررسی موتور و کمپرسور به دست تکنسین ها ضرورت پیدا می کند. بهتر است چک کردن موتور را در مرحله پایانی انجام دهید. چون موتور یخچال از آن دسته از قطعه هایی است که عمر زیادی دارد و به راحتی دچار خرابی نمی شود.

ولی اگر دچار خرابی و از کار افتادگی شود هزینه بسیاری برای تعمیرات یا تعویض آن لازم دارد. بعضی از تعمیرکاران پیشنهاد می کنند در شرایطی که موتور یخچال از فعالیت افتاده باشد بهتر است که به صورت کلی یخچال را عوض کنید.

خراب بودن برد الکترونیکی ساید دوو

خراب بودن برد الکترونیکی دیگر دلیل روشن نشدن ساید دوو حساب می شود. برد الکترونیکی دستور های مختلف را به قطعه های یخچال ارسال می کند و وقتی که خراب شود قادر به فرستادن فرمان نخواهد بود و در آخر شاهد اختلال در فعالیت، روشن نشدن یخچال، برفک زدن آن و … خواهیم بود.

شناسایی خراب بودن برد الکترونیکی به تجهیزات دقیق و هوشمند احتیاج دارد که در دست تعمیرکاران ماهر است. ولی اگر در این عرصه اطلاعات داشته باشید می توانید مرحله های زیر را با احتیاط اجرا کنید:

  • دوشاخه ساید را از پریز برق جدا نمایید و یخچال را اندکی به سمت جلو بکشید تا به پشت آن دست پیدا کنید.
  • با بهره از یک پیچ گوشتی پوشش برد الکترونیکی را بردارید. محل قرار گرفتن برد در مدل های گوناگون یخچال، متغیر می باشد. ولی در بیشتر موقعیت ها در دیواره یا پشت آن قرار گرفته است.
  • در زمان جدا نمودن سیم ها دقت نمایید که بعدا بتوانید آن ها را به شکل نخستین متصل کنید.
  • پس از اینکه سیم ها را با موفقیت جدا نمودید نوبت به این می رسد که برد الکترونیکی را با احتیاط خارج نمایید.
  • پس از آنکه برد الکترونیکی را از جهت های مختلف مورد بازرسی قرار دادید و ایراد یابی آن را اجرا شد بایستی آن را در محل پیشین خود قرار دهید و پس از متصل نمودن سیم ها، گارد آن را به شکل دوباره متصل کنید.

نکته حائز اهمیتی که در رابطه با برد الکترونیکی وجود دارد این است که خراب شدن آن صرفا موجب روشن نشدن دستگاه نمی شود. بلکه سرد نشدن محوطه داخلی ساید، یکسره فعالیت کردن موتور، برفک زدن، تنظیم نبودن دما و ایجاد صدای بلند از ساید هم از نشانه های خرابی آن می باشد.

بیشتر بخوانید: علت کار نکردن یخ ساز ساید اسنوا

نقص داشتن اتصالات سیم کشی ساید دوو

احتمال دارد هیچ یک از موارد بالا، علل روشن نشدن ساید دوو نباشند و مشکل کلی از نقص داشتن اتصالات سیم کشی ساید باشد. شناسایی این مشکل کمی پیچیده است و نمی توان آن را به سادگی تشخیص داد. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم از تعمیرکار های ماهر بخواهید تا با مراجعه به محل و بهره از ابزارهای هوشمند، این نقص را تشخیص دهند.

خرابی در ترموستات

آخرین دلیل روشن نشدن ساید دوو مرتبط به خرابی ترموستات است. این قطعه پس از چک کردن دقیق دما، دستور روشن یا خاموش شدن یخچال را میفرستد. به همین خاطر وقتی که دچار خرابی شود و قادر به فرستادن فرمان نباشد شاهد عدم روشن شدن ساید خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: علت صدای ساید دوو

مطالب مرتبط