تعمیرات یخچال, مقالات

علت یکسره کار کردن یخچال سامسونگ

علت یکسره کار کردن یخچال سامسونگ -تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث علت یکسره کار کردن یخچال سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت یکسره کار کردن یخچال سامسونگ

یکی از ایرادات رایجی که یخچال فریزر های زیادی را درگیر می‌کند، خراب شدن حالت اتوماتیک یخچال و  یکسره کار کردن یخچال، بدون خاموشی است. سیستمی در کلیه یخچال فریزرها قرار می گیرد که موجب می‌شود یخچال در طی شبانه روز چند دفعه حالت آف یا خاموشی را داشته باشد تا در این موقع اجزای آن استراحت کنند.

البته توجه کنید، اینکه متوجه کارکرد مداوم کمپرسور یخچال خود شده‌اید، علت بر صحیح کار نکردن یخچال نخواهد بود. در این مقاله قصد داریم شما را برای رفع این مشکل آماده کنیم، بنابراین همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: علت سرد نکردن یخچال ال جی

6 علت یکسره کار کردن یخچال سامسونگ

دلایل مختلفی وجود دارد که موجب می‌شوند حالت خاموش شدن یخچال، فرایند طبیعی خود را طی نکند و دستگاه به طور مداوم و یکسره کار کند. از سری این موارد می‌توان به موراد زیر اشاره داشت.

1. باز بودن درب یخچال

همان گونه که گفتیم، کمپرسور تا وقتی که دمای یخچال ثابت شود، بی وقفه کار می‌کند. حال در موردهایی که یک ظرف مثل بشقاب، قابلمه، بطری و هر چیز دیگر مانع از بسته شدن درب یخچال را بگیرد، این ایراد روی خواهد داد. اگرچه از لحاظ خیلی از اشحخاص این موضوع چندان مهم نمی شود ولی کمپرسور جهت رفع ایراد ناچار به تحمل فشار بیش از اندازه توان خود است. از سوی دیگر باز و بسته کردن درب یخچال بیش از اندازه نیاز هم می‌تواند موجب گرم شدن داخل آن شود.

2. دمای بالای محیط

دمای محیط تاثیر زیادی بر کارکرد کمپرسور می گذارد. وقتی که هوا گرم است، در مناطق گرمسیر، موقعی که در گرما کولر استفاده نمی‌شود، یا در موردهایی که یخچال در کنار سیستم‌های گرم‌کننده مثل اجاق‌گاز، شومینه و آبگرمکن قرار گرفته می شود، کارکرد اتومات یخچال با ایراد رو به رو خواهد شد. قرارگیری در برابر نور خورشید هم می‌تواند دلیل این ایراد و نوسان دمای یخچال باشد. از سوی دیگر اگر غذاهای داغ را داخل یخچال قرار دهید، باید منتظر کارکرد بیش از اندازه کمپرسور و خاموش نشدن یخچال هم باشید.

3. خرابی ترموستات

اگر موردهای پیشین را چک کردید و ایراد رفع نشد، امکان دارد ایراد از ترموستات باشد. معیوب بودن ترموستات از علت های ضروری کار نکردن اتومات یخچال است. وقتی که مواد داخل یخچال یخ ببندد، می‌توانید به ایراد در این قطعه شک کنید. همانگونه که گفتیم ترموستات وظیفه دارد دمای داخل دستگاه را به صورت مکرر بررسیی کرده و ثابت نگه دارد. برای اینکه اطمینان پیدا کنید ایراد از ترموستات است یا خیر، باید آن را آزمایش کنید.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور یخچال جنرال الکتریک

4. کمپرسور فرسوده

وقتی که کمپرسور فرسوده و قدیمی باشد، توانایی موردنیاز جهت ایجاد فشار در لوله‌ها را ندارد؛ در نهایت وظیفه‌ای که از طرفی ترموستات به او محول شده است را درست انجام نمی‌دهد. عموما تعویض کردن و تعمیر کمپرسور گران‌تر از دیگر قطعه های یخچال خواهد بود، ولی چنانچه دستگاه خود را دوست دارید و علاقه ندارید یک مورد جدید را جایگزین آن کنید، حتما کمپرسور را تعمیر و عوض کنید.

5. مسدود شدن در لوله اواپراتور

در بعضی دیگر از موارد، سیم‌کشی‌ها ولوله‌های مویرگی اواپراتور دچار مسدودیت می‌شوند که موجب کم شدن فشار سیستم اتومات و یخ زدن محل صدمه دیدگی می‌شوند. اگر توانایی این را دارید که جای دقیق مسدودیت را پیدا کنید، دست به کار شوید. در بعضی موارد هم لوله مویرگی و یا سیم پیچی اواپراتور را باید عوض کنید.

6. خراب بودن برد

یکی دیگر از علت هایی که موجب می‌شود حالت اتومات یخچال از کار بیفتد ایراد در برد کنترل آن است. وقتی که سیگنال‌های به خاطر پیام‌های ترموستات و سنسور دما درست پردازش نشوند، این اتفاق رخ میدهد. چنانچه یخچال شما قدیمی نباشد که به سادگی می‌توان برد جدید خریداری و جایگزین کرد، در غیر این صورت بردهای قدیمی به طور معمول پشتیبانی نمی‌شوند، بنابراین باید از یک تعمیرکار جهت تامین قطعات برد به کار ببرید.

بیشتر بخوانید: علت بوی بد داخل یخچال سامسونگ

نشانه های یکسره کار کردن یخچال سامسونگ:

  • صدای مداوم موتور یخچال: اگر صدای موتور یخچال شما به صورت مداوم به گوش می‌رسد، امکان دارد یخچال اتومات نمی‌کند و بی وقفه کار می‌کند.
  • سرد شدن بیش از اندازه یخچال: جهت اتومات نکردن یخچال، دمای داخل آن بیش از اندازه سرد می‌شود و امکان دارد مواد غذایی یخ بزنند.
  • ایجاد برفک در یخچال: اگر یخچال شما به صورت مداوم برفک می‌زند، می‌تواند علامتی از اتومات نکردن آن باشد.
  • افزایش مصرف برق: بی وقفه کار کردن یخچال، مصرف برق را به صورت قابل توجهی افزایش پیدا میکند.

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن بدنه یخچال الکترواستیل

زمان‌بندی عادی حالت اتومات یخچال سامسونگ

یکی از اجزای اصلی یخچال ترموستات آن است که نقش ثابت نگه‌داشتن دمای یخچال در یک درجه مشخص که شما تعیین کرده‌اید را بر عهده دارد. این قطعه همگام با کمپرسور به فعالیت خود ادامه می‌دهد و به موتور تا وقتی که دمای داخل یخچال به یک عدد مشخصی برسد، دستور کار می دهد.

به طور مثال چنانچه شما دو درجه را برای یخچال فریزر خود تنظیم کرده اید، کمپرسور تا موقعی که این دما ثابت شود به کارکرد خود ادامه می‌دهد و بعد از آن ترموستات دستور اتومات را ارسال می‌کند و یخچال را به عبارتی آف می‌کند.  عنوان شده در حالت عادی این زمان در یخچال می‌تواند متغییر باشد؛ برای مثال برای بعضی مدل‌ها در هر ساعت کمپرسور سه تا چهار دفعه استراحت می‌کند؛ در صورتی که بعضی دیگر از مدل ها هر ۴۵ دقیقه نیاز به استراحت ۱۵ دقیقه‌ای دارند.

اگر درجه حرارت اتاق بالا باشد، امکان دارد که کار کمپرسور بیشتر طول بکشد و فرایند خنک‌سازی یخچال طولانی‌تر از حالت عادی شود. در چنین موقعیت ها یکسره کار کردن یخچال عادی خواهد بود، ولی به صورت حداقل در هر ساعت باید توقع داشت که کمپرسور حداقل یک دفعه خاموش شود.

سخن آخر

بی‌توجهی به کارکرد بی وقفه یخچال می‌تواند موجب خراب شدن اجزای دستگاه و داغ کردن بیش از اندازه موتور آن شود. موردهایی که در این فهرست گفته ایم را چک کنید و به طوری که توانایی حل مشکل را دارید خودتان دست به کار شوید. در غیر این حالت جهت پیشگیری از آسیب های بیشتر، از تکنسین کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال اسنوا در مارلیک

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط