تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی

علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی - نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه و کرج و فردیس و ملارد -تعمیرات سرویس - 02691690551

 ما در این مطلب به مبحث علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر،ساید بای ساید ال جی، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی ال جی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی

دلیل فعالیت نکردن ماشین لباسشویی ال جی مرتبط به قطعی برق، خرابی اتصال ها، خراب بودن ورودی آب، تنظیمات غلطی و … می باشد. در این نوشته علاوه بر اینکه به چک کردن این مشکل می پردازیم، به راه حل هایی برای پیشگیری از مشکل های احتمالی هم اشاره خواهیم نمود.

فعالیت نکردن ماشین لباسشویی ال جی

دلیل کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی به ارزیابی های گوناگونی بستگی دارد. در بیشتر مواقع عدم اطلاع از تنظیمات درست دستگاه دلیل فعالیت نکردن ماشین لباسشویی به حساب می آید.

بهتر است در این حالت از تعمیرات سر خود دستگاه اجتناب کنید. در ادامه چند مورد از عت های احتمالی برای این ایراد آورده شده است:

برق و اتصال های الکتریکی

 • چک کنید که ماشین لباسشویی به خوبی به منبع برق وصل شده باشد.
 • مطمعن شوید که سوئیچ روشن/خاموش در جای درست قرار دارد.
 • اتصال های الکتریکی را چک کنید و مطمعن شوید که هیچ کابل یا قطعه‌ای صدمه ندیده باشد.

ورودی آب ماشین لباسشویی ال جی

 • اطمینان حاصل نمایید که شیر آب باز است و به ماشین لباسشویی آب راه پیدا میکند.
 • فیلترهای ورودی آب را چک کرده و مطمعن شوید که آن‌ها پاک هستند.

درب ماشین لباسشویی ال جی

 • مطمعن شوید که درب ماشین لباسشویی به خوبی بسته شده و قفل است. مشاهده کنید که هیچ شئ ای در راه درب وجود نداشته باشد.

برنامه و تنظیمات ماشین لباسشویی ال جی

 • چک کنید که برنامه و تنظیمات ماشین لباسشویی ال جی به خوبی اجرا شده باشند.
 • اطمینان حاصل کنید که هیچ اخطاری روی صفحه نمایش نشان داده نشده باشد.

خطای ماشین لباسشویی ال جی

 • در مواقعی که ماشین لباسشویی با خطا روبرو شده باشد، دفترچه راهنما را بخوانید و اطلاعات خطا را چک کنید.
 • در مواقع لازم با پشتیبانی ال جی تماس حاصل کنید یا به مرکز تعمیرات سرویس مراجعه نمایید.

در شرایطی که با این مرحله ها به رفع مشکل نرسیدید، بهتر است با پشتیبانی ال جی یا تعمیرکار مجاز تماس حاصل فرمایید تا دلیل فعالیت نکردن ماشین لباسشویی ال جی به صورت دقیق تر مورد شناسایی قرار گیرد. بی شک تعمیرات ماشین لباسشویی از دسته کار های تخصصی به حساب می آید.

نا مرتب قرار گرفتن لباس‌ها در مخزن ماشین لباسشویی

 • خوب است بدانید که بهم ریختگی لباس‌ها، وجود گره در آنها و مشکل هایی از این قبیل منجر به فعالیت نکردن ماشین لباسشویی ال جی می‌شود. تفاوتی ندارد که دستگاه را تازه تهیه کرده‌اید یا کالایی قدیمی است، در هر حالت بایستی بر اساس ظرفیتی که دارد، از آن بهره گیری کنید. وجود لباس های اضافه در دیگ ماشین لباسشویی سبب فعالیت نکردن آن شده و به دیگر قطعه های دستگاه هم صدمه جدی وارد می‌کند. برای مثال اگر با ماشین لباسشویی پتو و پارچه‌های سنگین را نظافت میکنید، احتمال ایجاد این مورد از مشکل ها جدی است.

عدم ولتاژ لازم در برد کنترل ماشین لباسشویی

 • همه بخش ها و قطعه ها در ماشین لباسشویی ال جی ارتباط خاصی با هم داشته و کارکرد آنها روی هم تاثیر می‌گذارد. به طور مثال برد کنترل یکی از این قطعه های وابسته به دیگر قطعه ها است. از جایی که برد کنترل موظف به چک کردن کارکرد قطعه هایی مثل پمپ تخلیه، موتور و دیگر بخش های ماشین لباسشویی ال جی است، نرمال به نظر می‌رسد که در شرایط خرابی این قطعه ماشین لباسشویی قادر به فعالیت کردن و حتی روشن شدن نباشد. امکان دارد در سیم کشی درونی مشکلی وجود داشته و ولتاژ لازم به برد نرسد. در این حالت فقط تنها اشخاص متخصص قادر به برطرف کردن مشکل هستند.
 • اگر استعدادی در کارهای فنی ندارید، به هیچ وجه برد کنترل ماشین لباسشویی ال جی را دست نزده و از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بخواهید. شما می‌توانید از نمایندگی تعمیرات ال جی یا متخصصین تعمیرات سرویس کمک بگیرید.

 برترین تنظیمات برای فعالیت کردن بهتر ماشین لباسشویی ال جی

تنظیمات درست ماشین لباسشویی بستگی به گونه لباس‌ها، مقدار کثیفی، و نوع ماشین لباسشویی دارد. در ادامه به چند تنظیمات کلی برای بهتر کردن کارکرد ماشین لباسشویی اشاره می‌شود:

 • گونه لباس: لباس‌ها را بر حسب رنگ‌ها و جنس‌ها جدا نمایید. لباس‌های کم وزن و حساس را در یک گروه و لباس‌های سنگین و ماندگار را در گروهی دیگر قرار دهید.
 • تعداد لباس: تعداد مناسب لباس را به ماشین بیفزایید. لباس‌ها نبایستی مانع چرخیدن دیگ شوند.
 • اندازه ماده های شوینده: از اندازه مناسب مایع شوینده بهره گیری کنید. بهره از اندازه بیش از حد امکان دارد به لباس ها صدمه برساند و استفاده انرژی را بالا ببرد.
 • حرارت آب: بر حسب نوع لباس‌ها، دمای متناسب آب را برگزینید. به صورت کلی، لباس‌های پرزدار و رنگ‌های تیره احتیاج به آب خنک تر دارند.
 • برنامه‌های مخصوص: برای لباس‌های به خصوص (مانند لباس‌های ورزشی یا لباس‌های حساس) از برنامه‌های مخصوص ماشین لباسشویی بهره گیری کنید. توجه داشته باشید که انتخاب برنامه غلط می تواند به عنوان دلیل فعالیت نکردن ماشین لباسشویی ال جی حساب شود.
 • چرخیدن های خاص: تحت نظر داشته باشید که برخی از ماشین‌های لباسشویی دارای چرخیدن های خاصی برای نرم کردن لباس‌ها یا رفع لکه‌ها هستند. از این امکانات استفاده کنید.
 • خشک کن: اگر از خشک کننده بهره گیری می‌کنید، تنظیمات مساعد برای گونه لباس‌ها و مقدار بار را انتخاب کنید. از دمای متناسب بهره گیری کنید تا از خرابی لباس‌ها پیشگیری شود.
 • تهویه: اطمینان حاصل نمایید که ماشین لباسشویی شما تهویه مناسب دارا است تا رطوبت را کم کرده و از رشد قارچ و باکتری‌ها پیشگیری کند.

همواره به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود مراجعه نموده و پیشنهاد های تولیدکننده را دنبال کنید. همینطور، با توجه به تفاوت‌های ماشین‌های لباسشویی، تنظیمات درست برای مدل مخصوص خود را چک کنید.

برترین نمایندگی برای تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی

اگر به دنبال برترین نمایندگی برای تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی هستید توصیه ما شرکت “تعمیرات سرویس” است. نیرو هایی که در این مجموعه مشغول به کار هستند تعمیر را در خانه انجام می دهند و از به روز ترین لوازم و ابزارها به هدف عیب یابی دقیق استفاد میکنند.

بیشتر بخوانید: علت خرابی برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر ال جی ، تعمیر ساید بای ساید ال جی، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید ال جی، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط