تعمیرات یخچال, مقالات

علت یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ

علت یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ -تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث علت یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ

تا بحال پیش آمده درب یخچال را باز کنید و متوجه شوید مواد غذایی و حتی ظروف درون آن یخ زده اند؟ در صورتی که یخچال و فریزر دو قسمت جدا هستند، بعضا پیش میاید که مواد درون یخچال منجمد می شوند. این شرایط عادی نبوده و تداوم شدن آن بیان کننده ایراد داشتن در یکی از قسمت های یخچال است.

در این مقاله می خواهیم عوامل یخ زدن وسایل داخل یخچال را بررسی کنیم. دلایل متعددی موجب بروز این شرایط و استمرار آن می شوند. آنچه مهم است این است که هرچه زودتر علت هایی را شناسایی کرده و ایراد را برطرف کنید.

اگر مشکل از قطعه هایی مثل موتور، ترموستات و … باشد، استمرار خراب بودن آنها می تواند خسارات بیشتری به یخچال بزند. اگر دیدید که وسایل درون یخچال تان منجمد شده می توانید با شماره گیری  نمایندگی سامسونگ در تعمیرات سرویس، خدمات مخصوص تعمیرات یخچال را دریافت کنید. همکاران ما همچنین بررسی قسمت های مختلف یخچال و بررسی عوامل یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ، ایراد را رفع می کنند.

بیشتر بخوانید: علت از کار افتادن یخچال امرسان

عوامل یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ

قبل تر اشاره داشتیم که منجمد شدن وسایل درون یخچال علت های مختلفی دارد. در این موقعیت باید همه مولفه های مربوط به دمای دستگاه چک شوند. اگر هر کدام از این اجزا کارکرد درستی نداشته باشد، امکان یخ زدن مواد غذایی و وسایل در قسمت یخچال وجود خواهد داشت. توصیه ما این است که قبل از اقدام به تعمیر یخچال سامسونگ خود، درجه دما را مدیریت کنید. یکی از اساسی ترین دلایلی که موجب یخ زدن وسایل درون یخچال سامسونگ یا هر برند دیگری می شود، عدم تنظیمات درجه است.

خراب شدن قطعاتی مثل ترموستات، ترمیستور، برد کنترل دما، دمپر و … هم به عنوان دیگر علت های منجمد شدن مواد در یخچال Samsung بررسی می کنند. رایج ترین دلایل یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ شامل موارد زیر هستند:

تنظیم نبودن دمای یخچال

تنظیمات دمایی یخچال و فریزر خیلی اهمیت دارند. دمای مناسب برای یخچال فریزر میان 3 تا 6 درجه سانتی‌گراد است، همان گونه که اشاره کردید. اگر دمای یخچال خیلی کمتر یا بیشتر از این اندازه باشد، امکان دارد به دلیل یخ زدن مواد غذایی منتهی شود یا مصرف انرژی بیشتری داشته باشد.

همچنین، چک کنید که درب یخچال کاملا بسته شده باشد تا از وارد شدن هوا و رطوبت بیرونی پیشگیری کند. همینطور، منظم و بسته‌بندی درست مواد غذایی و بررسی نکردن طولانی مدت درب یخچال هم می‌تواند به کم شدن یخ زدگی کمک کند.

خراب شدن ترموستات کنترل دما

ترموستات کنترل دما قطعه ای ضروری در یخچال و فریزر است که ولتاژ را به کمپرسور، موتور فن تبخیر کننده و موتور فن چگالنده منتقل می کند. چنانچه این قطعه درست کار نکند، سیستم سردسازی یخچال بیش از اندازه مجاز کار می کند. در نهایت سرما بالا رفته و مواد و وسایل داخل یخچال منجمد می شوند. جهت اینکه بدانید ترموستات مشکلی دارد یا نه، روند ترموستات را از کمترین حالت تا بالاترین مقدار بچرخانید و به یک صدای کلیک توجه کنید.

شنیده شدن این صدای کلیک مثل بیان کننده سالم بودن ترموستات است. ولی اگر همچین صدایی نشنیدید، باید برای تعمیر ترموستات یخچال سامسونگ خود اقدام کنید. بعد از تعمیر یا تعویض کردن این قطعه، ایراد یخ زدن وسایل درون یخچال سامسونگ هم رفع خواهد شد. اگر صدای کلیک نداشت، از یک مولتیمتر کمک بگیرید تا از متصل بودن مدار آن مطمئن شوید. چنانچه ترموستات کنترل دما در هیچ کدام از تنظیماتش اتصال مدار نداشت، آن را عوض کنید.

بیشتر بخوانید: علت صدای زیاد یخچال دیپوینت

خراب شدن ترمیستور

قطعه دیگری که خرابی یا کار نکردن درست آن موجب انجام مواد داخل یخچال می شود، ترمیستور است. ترمیستور نقش دارد که علاوه بر خواندن دمای داخل یخچال، آن را به مدار کنترلی صادر کند. مدار کنترلی با توجه به دمای دریافتی، مقدار انرژی ورودی فن‌های کمپرسور و تبخیرکننده را تنظیم می‌کند.

حالا اگر ترمیستور به هر علتی از کار بیفتد، فن کمپرسور و تبخیرکننده بیش از اندازه نیاز کارکرد دارد و در نهایت، یخچال بیش ‌از ‌اندازه سرد میشود. جهت تشخیص علت یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ در این وضعیت باید ترمیستور را با یک مولتی متر تست کنید. چنانچه مقاومت ترمیستور با دمای یخچال تطابق نداشت، احتیاج به تعویض این قطعه می شود.

نزدیکی وسایل داخل یخچال به فن داخلی

یکی از عوامل یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ یا هر برند دیگری این است که آن وسایل، در سمت فن داخلی قرار گرفته می شوند. این شرایط اکثرا در ساید بای سایدها دیده می شود که یک دریچه یا فن از فریزر، به یخچال هدایت شده است. چنانچه وسایل در نزدیکی این دریچه ها باشند، قابلیت منجمد شدن آنها وجود دارد.

خوب است با چیدمان درست ظروف و وسایل در یخچال، از بروز چنین شرایطی و یخ زدن وسایل مانع شوید.

بیشتر بخوانید: علت صدای زیاد یخچال ال جی

خراب شدن برد کنترل دما

برخی اوقات یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ یا هر برند دیگری حاصل از خراب شدن برد کنترل دماست. این قطعه ولتاژ نیاز کمپرسور و فن موتورها را تامین می‌کند. خراب شدن برد کنترل دما امکان دارد موجب فرستادن جریان ولتاژ بی ‌وقفه‌ به سیستم سردسازی و به همراه آن سرد شدن بیش از اندازه یخچال شود.

در این موقعیت باید یک تکنسین متخصص در حوزه تعمیرات یخچال سامسونگ ، برد را چک کرده و بخش های مختلف آن را آزمایش کند. بعد با توجه به شدت صدمه دیدگی، اقدام به تعمیر یا تعویض بخش های صدمه دیده و یا خود برد کند.

خراب شدن سیستم کنترل دمپر

سیستم کنترل دمپر هوا در یخچال ها به صورت خاصی باز و بسته می شود تا مقدار مناسبی از هوای سرد وارد فضای یخچال شود. اگر دمپر در شکل باز باقی بماند، سرمای زیادی وارد یخچال شده و در نهایت مواد درون آن منجمد می شوند.

از سوی دیگر خراب شدن دمپر هم می تواند موجب یخ زدن وسایل داخل یخچال سامسونگ شود. در این حالت یا باید فرایند کاری سیستم دمپر اصلاح شود و یا لازم به تعویض خود دمپر می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال اسنوا در مارلیک

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط