K5H2j08

پشتیبانی 24 ساعته

551  690  91 - 026 

K5H2j08

پشتیبانی 24 ساعته

552  690  91 - 026 

تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

علت داغ شدن آب لباسشویی بوش

علت داغ شدن آب لباسشویی بوش - نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه - کرج - فردیس و ملارد -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث علت داغ شدن آب لباسشویی بوش میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بوش و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

علت داغ شدن آب لباسشویی بوش

علت داغ شدن ماشین لباسشویی به خاطر دلایل متعددی می‌تواند باشد. جهت شناسایی و یافتن ایراد لباسشویی و دلیل گرم شدن بیش از اندازه آن باید اول تعیین کنید که کدام بخش دستگاه دچار افزایش دما شده است.

بیشتر بدنه لباسشویی دو شاخه یا سوکت تغذیه، بورد و موتور یک ماشین لباسشویی می‌تواند بیش از اندازه گرم شود. تشخیص دلیل کار خیلی ساده ای نمی باشد و در خیلی از موارد به ابراز و مهارت نیازمند است.

چنانچه متوجه شدید که ماشین لباسشویی شما بیش از اندازه طبیعی گرم شده است، شستشو را متوقف کرده و جهت رفع کردن ایراد آن اقدامات مورد نیاز را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: داغ شدن آب ماشین لباسشویی امرسان

دلیل داغ شدن ماشین لباسشویی چیست؟

ماشین لباسشویی یک دستگاه پر کاربرد با برنامه های خیلی متنوع می باشد که باید به طور درستی از آن ها بهره بگیرید. این دستگاه به صورت منظم احتیاج به سرویس و رسیدگی دارد. داغ شدن بیش از اندازه لباسشویی علامتی است که دستگاه و اجزای آن دچار ایراد شده و نمی‌توانند به درستی کار کنند. در این مقاله جهت آشنایی بیشتر شما به اساسی ترین دلیل داغ شدن ماشین لباسشویی پرداخته ایم:

۱. برد صدمه دیده

برد ماشین لباسشویی قطعه خیلی مهمی می باشد و وظیفه مهمی را به عنوان دستگاه ایفا می‌کند. یکی از نقش های برد، متوقف کردن گردش انرژی هیتر المنت است. در حقیقت برد باید وقتی که دما به حد مورد نظر رسید اتصالات برق را قطع کرده تا دما بیش از اندازه افزایش نیابد.

به طوری که برد ماشین لباسشویی دچار صدمه شده و نتواند مسئولیت خود را به درستی انجام دهد، هیتر المنت به کار خود ادامه داده و دما افزایش پیدا می کند.

رفع کردن مشکلات بورد لباسشویی خیلی تخصصی می باشد و اگر دستگاه شما در این قطعه دچار ایراد است، حتما در اسرع وقت از طریق یک تعمیرکار ماهر اقدام کنید.

۲. هیتر المنت صدمه دیده

هیتر المنت یک قطعه در ماشین لباسشویی می باشد که نقش افزایش دمای آب را دارد. اگر این قطعه صدمه دیده و با ایراد رو به رو شده باشد، دمای آب را بیش از اندازه افزایش داده و می‌تواند دلیل داغ شدن ماشین لباسشویی هم باشد. البته امکان دارد این قطعه به صورت کلی از کار افتاده و آب را به هیچ وجه گرم نکند.

بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی ایندزیت

۳. ترموستات صدمه دیده

از دیگر قطعه های ضروری ماشین لباسشویی که کارکرد خیلی قابل اهمیتی دارد، ترموستات می باشد. این قطعه دما ماشین لباسشویی را مدیریت کرده و آن را روی دمای مدنظر که تنظیم شده، نگه می‌دارد. در حقیقت با کاهش دمای آب، ترموستات، هیتر المنت را مجبور به کار کردن و افزایش دما می‌کند و وقتی که دما به حد استاندارد برسد، با قطع برق سبب می‌شود تا هیتر المنت متوقف گردد.

حالا به طوری که این قطعه دچار صدمه و خرابی هیتر به طور مکرر کار کرده و دلیل داغ بودن ماشین لباسشویی می‌تواند باشد.

به شیشه درب بارگیری ماشین لباسشویی خود توجه کنید، به طوری که دمای آب بیش از اندازه بالا باشد، این شیشه بخار گرفته و وضعیتی مه آلود خواهد داشت. در این حالت دستگاه شما احتیاج به رسیدگی دارد.

۴. ناسازگاری دو شاخه و پریز

دلیل داغ شدن ماشین لباسشویی می‌تواند از دو شاخه یا پریز باشد که البته این مورد کمتر رخ می دهد. بهتر می باشد دستگاه های پر مصرف را به یک منبع تغذیه وصل نکنید و از متصل بودن کامل دو شاخه و پریز مطمئن شوید. به طوری که اتصالات سیمی ماشین لباسشویی هم دچار صدمه دیدگی شده باشد، گرم شدن بیش از اندازه دستگاه را می‌تواند به همراه داشته باشد. این مدل از افزایش دما خیلی خطرناک بوده و امکان دارد صدمه های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

۵. تنظیمات اشتباه دما

ماشین لباسشویی برنامه های متنوعی دارد که هر یک از آن ها وضعیت دمایی و میزان کارکرد به خصوصی دارند که برای لباس های مختلفی هم مناسب می باشند. اگردمای آب را درست تنظیم نکرده و آن را حد معین و کافی تعیین نکرده باشید، دمای آب امکان دارد افزایش یافته و به دنبال آن لباسشویی هم داغ کند.

۶. بارگیری بیش از حد

بارگیری های مکرر و غیر اصولی سبب ساییدگی بلبرینگ ها شده و به موتور هم فشار بالایی وارد می‌کند، همچنین به همراه فشار وارد شده به موتور، دستگاه بیش از اندازه داغ شده و حتی احتمال از کار افتادن و سوختن موتور ماشین لباسشویی هم وجود دارد. جهت پیشگیری از اتفاق لباسشویی را به صورت یکنواخت بارگیری کنید.

۷. سیم کشی های دستگاه دچار مشکل شده است

اگر سیم کشی از بین رفته باشد یا بخشی از آن از بین رفته باشد، می‌تواند علتی به عنوان داغ شدن لباسشویی باشد. حتما باید فورا این ایراد را رفع کنید. به خاطر اینکه این خرابی قسمت های دیگر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و خرابی های بسیاری ایجاد می کند و از همه مهمتر امکان دارد برد دستگاه دچار سوختگی شود.

لخت بودن سیم کشی هر وسیله ای سبب کاهش دوام آنها می‌شود. در اینگونه موردها سیم تولید حرارت می‌کند و بدنه هر بخشی از دستگاه را داغ می‌کند. این نوع گرما خیلی خطرناک می باشد و باید فورا برطرف شود. از نشانه های خرابی سیم کشی بوی سوختگی از دستگاه می باشد. چنانچه فورا به این مسئله رسیدگی نشود می‌تواند سبب سوختن موتور یا حتی بروز آتش سوزی شود.

بیشتر بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی حایر

نشانه های داغ شدن ماشین لباسشویی

 با توجه به چه نشانه هایی متوجه شویم دمای ماشین لباسشویی بیش از اندازه بالا است؟

  • دمای لباسها: اگر لباس های شما پس از شستشو دمای بالایی دارند که عادی نیست.
  • داغ شدن بدنه: بدنه لباسشویی به خصوص در بخش بالایی با افزایش دما مواجه است.
  • شیشه درب بارگیری: بخار گرفتگی در بخش درب بارگیری و همینطور بیرون زدگی دما و بخار، زمانی که درب را باز می‌کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی هیمالیا

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بوش در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

سوالاتتان را ارسال نمایید تا به آنها پاسخ دهیم

سوالاتتان را در مورد فروش آنلاین ارسال نمایید تا در سریع ترین  زمان ممکن به شما پاسخ دهیم 
ستون کناری