تعمیرات یخچال, مقالات

علت روشن نشدن یخچال دوو

علت روشن نشدن یخچال دوو - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث علت روشن نشدن یخچال دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

دلیل روشن نشدن یخچال دوو

دلیل روشن نشدن یخچال ساید دوو مربوط به قطعی یا وصل بودن جریان برق، خرابی موتور یخچال، معیوب بودن اتصالات سیم کشی و … می باشد.

برای برطرف کردن این مشکل نیاز به عیب یابی تخصصی دارد و افرادی که در این زمینه از مهارت و علم کافی برخوردار هستند ابزارهای تخصصی و پیشرفته ای در اختیار دارند که به وسیله آن می توانند همه قسمت های دستگاه را بررسی کنند.

بیشتر بخوانید: علت آب دادن یخچال دوو

علت روشن نشدن یخچال ساید دوو

لازم به ذکر است قبل از پرداختن به علت روشن نشدن یخچال ساید دوو، اشاره ای به این برند خوشنام و قدیمی داشته باشیم.

همان طور که می دانید یخچال یکی از کاربردی ترین وسایل در آشپزخانه محسوب می شود که اگر در عملکرد آن اختلالی ایجاد شود با مشکلاتی همچون فاسد شدن مواد غذایی، آب شدن یخ ها و … روبرو خواهیم شد. دوو یکی از برندهای پیشتاز در بازارهای جهانی است که از تکنولوژی های به روز دنیا برای ساخت یخچال فریزرهای هوشمند استفاده کرده است و تا این لحظه موفق بوده جایگاه ویژه ای در بازار داخلی ایران بدست آورد.

محصولات این برند کره ای سالهاست که رضایت مشتریان را در بازار معطوف خود کرده است.

واضح است هر مشکلی که برای یخچال ایجاد می شود دلیل و علتی دارد. برای مثال دلیل روشن نشدن یخچال ساید دوو به خرابی سیم کشی، قطعی یا اتصال برق یخچال، خرابی موتور، معیوب شدن برد الکتریکی و … مربوط می شود و باید عیب یابی را به نیرو های ماهر و مجرب واگذار کرد

توصیه می کنیم اگر یخچال در دوره گارانتی قرار دارد به طور خودسرانه به سراغ عیب یابی، باز کردن قطعات و تعمیر آن نروید. با انجام این کارها باعث خروج دستگاه از گارانتی می شوید و در اخر باید هزینه تعمیر آن را از جیب پرداخت کنید!

بیشتر بخوانید: علت سرد نکردن یخچال اسنوا

قطع و وصل بودن جریان برق یخچال

منظور از قطع یا متصل بودن برق یخچال، همان برقی است که از پریز به دوشاخه جریان دارد. در این حال ممکن است پریز دچار خرابی شده باشد و یا دوشاخه یخچال ایراد پیدا کرده باشد. برای بررسی جریان برق می بایست فیوز  و کنتور را با دقت  بررسی کنید و از سالم بودن آن ها مطمئن شوید.

افرادی که مهارت و دانش کافی در این زمینه ندارند باید انجام این کار را به تعمیرکاران مجرب واگذار کنند. اگر سلامت یخچال برای شما حائز اهمیت است  توصیه می شود به سراغ نمایندگی های معتبر از جمله تعمیرات سرویس بروید و ازجستجو تعمیرکاران تازه وارد از اپلیکیشن های غیرتخصصی خودداری کنید. تمامی خدمات که توسط نمایندگی تعمیرات سرویس انجام می شود از 6 ماه گارانتی برخوردار است.

خراب شدن موتور یخچال دوو

خراب شدن موتور یا کمپرسور یخچال یک علامت مهمی را نشان می دهد. در یخچال را باز کنید. اگر لامپ یخچال روشن شد ولی هیچ صدایی از یخچال به گوش نرسید نشان دهنده این است که موتور دچار خرابی شده است. همینطور اگر یخچال دارای نمایشگر دیجیتالی است باید روشن شود. در غیر این صورت لازم است موتور و کمپرسور توسط تکنسین ها بررسی شود.

بهتر است بررسی موتور را در آخرین گام انجام دهید. زیرا موتور یخچال از قطعاتی است که عمر طولانی دارد و به راحتی دچار خرابی نمی شود. ولی اگر دچار خرابی و از کار افتادگی شود هزینه زیادی برای تعمیر یا تعویض موتور نیاز هست. برخی از تکنسین ها توصیه می کنند در زمانی که موتور یخچال کار نکند بهتر است که به طور کلی یخچال را عوض کنید.

بیشتر بخوانید: علت برفک زدن یخچال هیمالیا

خرابی برد الکترونیکی یخچال فریزر

خرابی برد الکترونیکی یکی دیگر از دلایل روشن نشدن یخچال ساید دوو به حساب میاید. برد الکترونیکی دستورات مختلف را به قطعات یخچال صادر می کند و زمانی که خراب شود قادر به ارسال فرمان ها نخواهد بود و در آخر شاهد اختلال در عملکرد، روشن نشدن یخچال، برفک زدن آن و … خواهیم بود.

تشخیص خرابی برد الکترونیکی به ابزارهای دقیق و هوشمند نیاز دارد که در اختیار تعمیرکاران مجرب است. ولی  اگر در این زمینه اطلاعات داشته باشید می توانید مراحل زیر را با دقت و احتیاط انجام دهید:

  • دوشاخه یخچال را از پریز برق جدا کرده و یخچال را کمی به سمت جلو بکشید تا به پشت آن دسترسی پیدا کنید.
  • با استفاده از یک پیچ گوشتی پوشش برد الکترونیکی را جداکنید. محل قرارگرفتن برد در مدل های مختلف یخچال، متفاوت است. اما در موارد کمی در دیواره یا پشت آن نیز تعبیه شده است.
  • هنگام جدا کردن سیم ها دقت کنید که بعدا بتوانید آن ها را به شکل اولیه متصل کنید.
  • بعد از جدا کردن سیم ها نوبت به در آوردن برد الکتریکی میرسد.
  • بعد از اینکه برد الکترونیکی را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار دادید و عیب یابی آن انجام شد باید آن را در محل قبلی خود قرار دهید و بعد از متصل کردن سیم ها، گارد آن را به طور مجدد وصل کنید.

نکته حائز اهمیتی که در خصوص برد الکترونیکی وجود دارد این است که خرابی آن فقط باعث روشن نشدن دستگاه نمی شود. بلکه خنک نشدن فضای داخلی یخچال، یکسره کار کردن موتور، برفک زدن، عدم تنظیم دما و ایجاد صدای بلند از یخچال نیز از نشانه های خرابی آن می باشد.

خرابی ترموستات

آخرین علت روشن نشدن یخچال ساید دوو مرتبط به خرابی ترموستات است. این قطعه بعد از بررسی دقیق دما، فرمان روشن یا خاموش شدن یخچال را می فرستد. از این رو زمانی که دچار خرابی شود و نتواند فرمان صادر کند شاهد روشن نشدن یخچال خواهیم بود. اغلب ترموستات تعویض می شود اما تعمیرکاران مجرب قادر به تعمیر آن نیز هستند.

در این مطلب مهم ترین دلایل روشن نشدن یخچال دوو را برای شما بازگو کردیم. توصیه می شود برای حفظ بازدهی یخچال و همچنین افزایش طول عمر با نحوه صحیح استفاده از آن آشنا شوید. برای مثال لاستیک دور درب یخچال فریزر را همیشه تمیز نگه دارید و از باز گذاشتن طولانی مدت در یخچال خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط