تعمیرات ساید بای ساید, مقالات

علت سرد نشدن آبسردکن ساید بای ساید ال جی

علت سرد نشدن آبسردکن ساید بای ساید ال جی - تعمیر و نمایندگی ساید بای ساید در اندیشه - کرج - فردیس و ملارد -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث علت سرد نشدن آبسردکن ساید بای ساید ال جی میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت سرد نشدن آبسردکن ساید بای ساید ال جی

امروزه، بیشتر یخچال‌های کمپانی ال جی مجهز به آبسردکن می باشند و همین خاصیت سبب راحتی بیشتر مصرف‌کننده می‌شود. ولی یکی از ایرادات رایج این یخچال‌ها، سرد نشدن آب در آبسردکن است. در حقیقت، وقتی که یخچال آب را سرد نمی‌کند، با خود بیندیشیم که زمان کافی جهت خنک کردن آب نداشته است.

ولی در سوی دیگر، این احتمال وجود دارد که یخچال به غلط به لوله آب گرم متصل شده باشد. همینطور امکان دارد برد کنترل اصلی خراب باشد و معلوم است که خرابی آن بر کارکرد همه اجزا دستگاه موثر می باشد. افزون بر این موارد، کثیف شدن کویل‌ها می‌تواند دلیل بروز مشکل باشد.

بیشتر بخوانید: علت صدای ساید دوو

چرا آبسردکن ساید بای ساید ال جی آب را سرد نمی‌کند؟

گزارش‌های مختلفی طبق سرد نشدن آب در آبسردکن ساید بای ساید ال جی وجود دارد. از این جهت، توصیه می‌کنیم قبل از انجام هر اقدامی جهت حل این مشکل، دستگاه را چک کنید.

در خیلی از موارد، آبسردکن یخچال‌های نو دچار ایراد می‌شود. حتی گزارشاتی هست طبق آنکه دستگاه در روز اول و دقیقا بعد از نصب، دچار ایراد شده است. چنانچه شما هم موقعیتی مشابه دارید، باید بدانید که امکان دارد هنوز تایم لازم جهت خنک شدن آب در آبسردکن سپری نشده باشد.

به همین خاطر است که موقع به کارگیری از دیسپنسر (آبسردکن) تنها آب گرم دریافت می‌کنید.

نیاز است به یاد داشته باشید که در بعضی از یخچال‌ها سامسونگ، باید تا 24 ساعت بعد از نصب منتظر بمانید تا دستگاه برای نخستین بار به حد کافی سرد شود. پس، آبسردکن را در روز پس از نصب، آزمایش کنید تا ببینید آیا آب سرد خارج میشود یا خیر. چنانچه یخچال شما جدید نیست و یا این اقدامات، ایرادات را برطرف نکردند، باید ایراد یابی را ادامه دهید.

آبی که در آبسردکن وجود دارد یخچال به وسیله یک مخزن آب کوچک در درون دستگاه تامین می‌شود. متاسفانه، این محفظه آنچنان که تصور می‌کنید، ظرفیت ندارد. پس، اگر به تازگی حجم زیادی آب سرد از یخچال تخلیه کرده اید، آب برای مدتی گرم میشود. چون مخزن باید مجدد پر شده و آب خنک شود.

رفع ایراد سرد نشدن آب در آبسردکن ساید بای ساید ال جی

قدم بعدی بعد از بررسی تمامی مواردی که در قسمت قبل تر عنوان کردیم، عیب‌یابی بعضی از بخش های اصلی یخچال است. در حقیقت، این احتمال وجود دارد که در ورودی آب، برد مدیریت اصلی یا حتی کویل‌های کندانسور ایرادی وجود داشته باشد.

البته توصیه ما به تمامی اشخاصی که با ایرداتی مثل سرد نشدن آب در آبسردکن ساید بای ساید ال جی رو به رو شده‌اند، این است که از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرند.

بیشتر بخوانید: علت کار نکردن یخ ساز ساید اسنوا

خراب شدن برد کنترل اصلی

برد کنترل اصلی مشابه مغز یخچال است. این قطعه ضروری یک مدار کوچک با قطعات الکترونیکی زیاد دارد که کارکرد یخچال را کنترل می‌کنند. در این میان، سردکردن آب در آبسردکن دستگاه هم به وسیله برد کنترل انجام میگیرد. در بیشتر مدل‌ها، می‌توانید این برد را در بخش پشتی دیسپنسر بیابید.

البته عموما در پشت یک پانل محافظ قرار دارد.

توصیه ما این است که جهت اطمینان بیشتر از مکان قرارگیری برد کنترل اصلی، به سراغ دفترچه راهنمای کاربر بروید و اطلاعاتی در خصوص شیوه تعمیر این بخش هم کسب کنید.

ممکن است بپرسید: «چه دلایلی سبب بروز ایراد در برد اصلی می‌شوند؟». در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که به مرور زمان، کارایی این برد مختل می‌شود. امکان دارد این موضوع حاصل از خرابی یک یا چند بخش آن باشد که به خودی خود بر کارکرد یخچال تاثیر می‌گذارند.

در این میان، عوامل مختلفی جهت خرابی برد وجود دارند. ولی فرسوده شدن برد کنترل احتمالی ترین گزینه است.

به خصوص اگر یخچال برای مدت زمان طولانی مصرف شده باشد. افزون بر این، امکان دارد بعضی از بخش های برد اصلی قطع شده باشند و شاید در اختلال برق سبب این ایراد شده باشد. همینطور امکان دارد آب به مخزن برد کنترل راه پیدا کرده باشد.

بیشتر بخوانید: علت ارور ff در ساید بای ساید سامسونگ

تعمیر برد کنترل یخچال در خانه

در بیشتر موارد، جهت رفع ایراد سرد نشدن آب در آبسردکن یخچال ال جی، باید برد کنترل کاملا عوض شود. شما می‌توانید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا این کار را با یک هزینه پایینی انجام دهد، ولی خودتان هم می‌توانید برد را عوض کنید.

البته، چنانچه دانش مورد نیاز را برای انجام این کار را دارید. قبل از هر اقدامی، یخچال را از مخزن تغذیه جدا کنید تا از آسیب‌دیدگی و برق گرفتگی مانع شود.

معمولا، شما باید پانلی را که صفحه کنترل اصلی را می‌پوشاند، جدا کنید. بعد از این مرحله، این قابلیت برای شما ایجاد می‌شود که پیچ برد را از پایه آن باز کنید و هر نوع اتصال را بکشید. بعد از انجام این کار، برد جایگزین را درون دستگاه قرار دهید و آن را در جایش، سفت کنید. بعد، کانکتورهای برق را به همان شیوه قبلی عوض کنید و پانل دسترسی را ببندید.

اتصال دستگاه به لوله آب گرم سبب سرد نشدن آب در آبسردکن ساید بای ساید ال جی می‌شود

در گذشته، محفظ آبسردکن‌های یخچال، به صورت دستی پر می‌شدند.

ولی در حال حاضر، خیلی از یخچال‌های ال جی به صورت مستقیم به منبع آب خانه متصل می‌شوند. چنانچه خودتان یخچال را نصب کرده‌اید، این احتمال وجود دارد که یخچال را به لوله آب گرم وصل کرده باشید. البته امکان دارد نصاب هم مرتکب این خطا شود.

در این حالت، هر وقت که بخواهید از آبسردکن دستگاه استفاده کنید، آب گرم دریافت می کنید.

جهت اتصال یخچال به لوله آب سرد، باید شیر آب وصل شده به دستگاه را ببندید. بعد از قطعی آب،  لوله آب گرم را از یخچال جدا کنید و آن را به مخزن آب سرد متصل کنید.

در آخر، می‌توانید شیر را مجدد باز کنید تا اطمینان پیدا کنید که هیچ نشتی وجود ندارد. بعد، اندکی صبر کنید تا آب خنک شود و مجدد دیسپنسر را آزمایش کنید.

بیشتر بخوانید: علت کار نکردن یخساز ساید بای ساید دوو

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر ، تعمیر ساید بای ساید ال جی، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید ال جی، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط