مقالات, تعمیرات یخچال

چرا یخچال امرسان روشن نمیشود؟

چرا یخچال امرسان روشن نمیشود؟ - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث چرا یخچال امرسان روشن نمیشود میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

چرا یخچال امرسان روشن نمیشود؟

به صورت کلی می‌توان هفت عامل را که در روشن نشدن یخچال دست دارد دانست. هر چند در جواب به پرسش دلیل روشن نشدن یخچال چیست می‌توان دو عامل، یعنی خراب بودن برد و موتور را مهم‌تر از سایر عامل ها دانست.

البته طریقه ایجاد شدن مشکل در یخچال هم مهم است. در ادامه به دلیل های روشن نشدن یخچال می‌پردازیم. اگر ایراد روشن نشدن یخچال برای شما به وجود آمده، هر یک از این عامل ها را چک کنید و بعد در شرایطی که قادر به برطرف کردن مشکل نبودید، از تعمیرکاران متخصص مارک یخچال خود بخواهید تا آن را چک کنید.

بیشتر بخوانید: علت روشن نشدن یخچال دوو

1. مشکل در فراهم شدن برق یخچال امرسان

معمولی ترین دلیل روشن نشدن یخچال امرسان می‌تواند منتقل نشدن برق به دستگاه باشد. در این حالت امکان دارد مشکل از چند حهت گوناگون باشد:

 • مشکل در کابل یا سیم برق یخچال امرسان
 • مشکل در پریز برق
 • مشکل در کنتور برق یا پریده شدن فیوز

هر یک از سه دلیل گفته شده را چک کنید. امکان دارد کابل یا سیم برق یخچال به دلیل کشیده شدن یا پوسیدگی، از بخشی قطع شده باشد یا به خوبی درون پریز فشار داده نشده باشد.

 1. پریزی که یخچال به آن وصل است را با فاز متر یا ابزار برقی مثل سشوار تست کنید و از سلامت آن اطمینان حاصل نمایید.
 2. به سوی کنتور برق و جعبه فیوزها بروید و چک کنید که فیوز نپریده یا سوخته نباشد.
 3. پریز و کابل برق یخچال امرسان اگر سالم باشند اما جریان برق به یخچال نمی‌رسد و نمایشگر یا چراغ درون آن خاموش است، ممکن است مشکل از برد دستگاه یا مشکل سیم کشی درون وجود داشته باشد.

2. خراب بودن رله استارت، خازن ها یا اورلود

یکی از سایر علت های روشن نشدن یخچال امرسان به استارت نزدن موتور یا نرسیدن برق به موتور یا کمپرسور مرتبط است. در این حالت قطعه هایی مانند رله استارت و خازن‌های کمپرسور باید چک شوند.

همینطور اورلود کمپرسور هم بایستی بررسی شود. امکان دارد مشکل در برد دستگاه هم باشد که در قسمت های بعدی چک می‌کنیم.

 • اگر موقع روشن شدن و استارت موتور، صدایی شبیه کلیک به گوش می‌رسد و یخچال روشن نمی‌شود، دلیل روشن نشدن موتور یخچال را بایستی در خرابی رله استارت یا خازن چک کرد.
 • اگر یخچال نتواند راه بیفتد، بایستی رله و خازن را چک و در صورت لازم عوض کرد.
 • اگر استارت می زند اما کمپرسور سریع خاموش می‌شود، یعنی اینکه خرابی و مشکل در موتور یخچال امرسان است.

بیشتر بخوانید: بررسی علت یخ زدن فریزر بلومبرگ

3. مشکل در ترموستات یخچال امرسان

ترموستات یخچال موظف به تنظیم دما را است. در حالتی که دمای درون یخچال از میزان تنظیم شده ترموستات رد شود، ترموستات به کمپرسور دستور روشن شدن می‌دهد.

لذا خرابی و مشکل در ترموستات که قطعه حیاتی ای بوده و تقریبا سریع خراب می‌شود، می تواند دلیل روشن نشدن یخچال فریزر و ساید بای ساید امرسان باشد.

اگر در خانه برق قطع شده و بعد از چند لحظه دوباره متصل میشود، اما یخچال هنوز فعال نمیگردد و دکمه پاور فقط فعال است، همانند روش زیر عمل کنید:

 1. نخست یخچال امرسان را از پریز برق بکشید و پس از پنج دقیقه مجدد به پریز متصل کنید.
 2. اگر موتور روشن نشد و کار نکرد، چک کنید که آیا برق به دستگاه منتقل میشود یا خیر.
 3. در شرایطی که تهیه برق یخچال ایرادی نداشته باشد، احتمال سوختگی ترموستات وجود دارد که با عوض کردن آن ایراد روشن نشدن یخچال رفع می‌شود.
 4. ولی در شرایط نرسیدن برق به دستگاه، ایراد از سمت برد الکترونیکی است.

4. مشکل در برد الکترونیکی، دلیل روشن نشدن یخچال امرسان

برد الکترونیکی از با اهمیت ترین قطعه های یخچال فریزر و ساید بای سایدهای امروزی به حساب می آید که موظف به کنترل کردن کلیه قسمت ها و قطعه ها است.

برد یخچال می‌تواند در اثر ورود آب و نم، فشار و نیرو بر اثر ضربه، بالا رفتن دما و حرارت یا نوسانات برق خراب شود.

احتمال دارد فقط آی سی یا فیوز یا خازن های روی برد نقص داشته و سوخته باشند و با عوض کردنشان و تعمیرات برد نقص روشن نشدن یخچال رفع شود.

در بعضی مواقع هم تعمیر برد امکان نداشته و فقط عوض کردن برد الکترونیکی می‌تواند مشکل را رفع کند. یک دلیل روشن نشدن یخچال پس از شستشوی آن، خراب بودن برد الکترونیکی یا ترموستات است.

در این موقعیت بعد از شستن یخچال در وهله اول که یخچال به پریز وصل می‌شود امکان دارد فیوز بپرد و در وهله دوم با مشکل روشن نشدن یخچال مواجه شوید.

5. مشکل موتور یا کمپرسور

در زمانی که موتور یا کمپرسور یخچال ایراد داشته باشد، دلیل روشن نشدن یخچال شما پیدا است. مشکل موتور شایع ترین علت روشن نشدن یخچال امرسان است.

همینطور، اگر یخچال به صورت ناگهانی خاموش شده و اصلا روشن نشود یا روشن ماندن آن فقط مدت کمی طول می‌کشد و دوباره خاموش می‌شود، احتمالا ایراد از سمت موتور یا کمپرسور است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریجیدر در فردیس

6. مشکل در سیم کشی درونی یخچال امرسان

یکی از علل های روشن نشدن یخچال فریزر یا ساید بای ساید امرسان، مشکل در سیم کشی‌های درونی دستگاه است. امکان دارد اتصالات قطعه های مهمی مانند کمپرسور هم سست شده یا قطع شده باشد و ایراد از سمت آنها باشد.

7. مشکل از تایمر دیفراست

بعداز اینکه یخچال برای مدتی فعالیت می‌کند و محیط داخل را سرد می‌کند، برای آب شدن برفک‌های روی کویل‌های اواپراتور اتومات کرده و خاموش میگردد.

در این زمان هیتر دیفراست روشن شده و فعالیت می‌کند. قطعه‌ای که وظیفه معین سازی وقت خاموش شدن موتور و روشن شدن هیتر را بر دوش دارد، تایمر دیفراست است.

دلیل روشن نشدن کمپرسور یخچال امرسان می‌تواند مشکل تایمر دیفراست باشد که به خاموش نشدن هیتر و به پایان نرسیدن سیکل دیفراست می‌انجامد. در این موقعیت ها فقط با عوض کردن تایمر مشکل شما رفع خواهد شد.

بیشتر بخوانید: علت کارکرد یکسره یخچال سامسونگ

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک 

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال دوو در اندیشه کرج – مارلیک – ملارد – فردیس – تعمیرات سرویس، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط