تعمیرات یخچال, مقالات

کدهای ارور یخچال امرسان

ارور یخچال امرسان -تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث کدهای ارور یخچال امرسان میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

ارور یخچال امرسان

زمانی که یخچال امرسان شما دچار ایراد یا مشکل در بخش های مختلفی شود یک پیام خطا به شکل کد که به آن کد خطا گفته میشود بر روی صفحه نمایشگر یخچال شما نمایش داده می‌شود و بیان کننده این است که در قسمتی از سیستم ایراد وجود دارد که شما باید در صورت دیدن خطا، جهت رفع کردن آن اقدام کنید چون که امکان دارد دستگاه شما کارکرد پیشین را نداشته باشد.

در برخی از مدل‌های یخچال امرسان اگر کد خطا نمایش داده شود اما دستگاه شما کارکرد خود را مثل قبل داشته باشد به منظور این است که ایراد جزئی در سیستم پیش آمده است و بهتر است تا این ایراد جزئی بیشتر نشده، برای حل آن اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: ارور یخچال الکترواستیل

 ارور CO یخچال امرسان

خطای CO در یخچال امرسان به کمپرسور یا موتور که اصلی ترین بخش یخچال است مرتبط می‌شود.

زمانی که شما نشانه CO را بر روی صفحه نمایشگر یخچالتان می بینید باید به قسمت پشتی یخچال که کمپرسور آنجاست نگاهی کنید. کمپرسور و اتصالات برق آن را چک کنید مطمئن شوید که کمپرسور یخچال شما روشن است و اگر ایرادی در این بخش ها نبود امکان دارد برد الکترونیکی یخچالتان دچار خراب‌ی شده باشد یا لازم به تعویض کردن کمپرسور یا موتور یخچال باشد.

 ارور RS یخچال امرسان

خطای RS به سنسور یخچال و سیم‌کشی‌های سنسور تا برد یخچال مرتبط می‌شود.

وقتی شما خطای RS را روی دستگاه خود مشاهده کردید اول باید اتصال سنسور دمای دستگاه را بررسی کنید و از اتصال آن به برق اطمینان پیدا کناز آن مقاومت یا رزیستور سنسور یخچال را با یک دستگاه مولتی متر چک کنید.

اگر ایراد از اتصالی سنسور باشد اتصال آن را وصل کنید و اگر مقاومت سنسور اختلاف بسیاری با جدول دمایی مربوطه داشت باید آن را تعویض کنید. اگر ایراد از سنسور یخچال نبود سیم‌های زرد و قهوه‌ای که در ره برد تا حس‌گر هستند چک کنید اگر به متصل شدن نیازمند است وصل کنید تا ایراد برطرف شود و اگر دریکی از سیم‌ها قطع شدن رخ داده است باید به تکنسین شرح دهید.

ارور ds یا d5 یخچال امرسان

زمانی که خطا یا کد خطای ds یا d5 بر روی صفحه نمایشگر یخچال شما نمایش داده می‌شود این خطا مربوط به ترمودیسک یا سنسور دیفراست یخچال است.

اول مقدار مقاومت سنسور را چک کنید و اگر سنسور خراب شده باشد آن را تعویض کنید. مقاومت سیم‌های مرتبط با سنسور که بر روی برد قرار دارند را بررسی کنید و اگر قطع شدن یا اختلالی در آن‌ها ایجاد شده رفع کنید.

امکان دارد ایراد از سنسور و سیم‌های آن‌که بر روی برد میباشند نباشد؛ پس به چک کردن سیم قهوه‌ای‌رنگ که سیم مشترک است و سیم صورتی‌رنگ که مرتبط با سنسور دیفراست هست بپردازید و مقاومت سیم‌ها را چک کنید؛ اگر سیم قهوه‌ای‌رنگ دچار قطعی شده بود، از سیم‌های مشترک دیگر جهت اتصالات آن استفاده کنید و اگر ایراد از سیم صورتی‌رنگ باشد باید از درون بدنه بررسی و ایراد یابی شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریجیدر

ارور DA یخچال امرسان

موقعی که کد ارور DA بر روی صفحه یخچال امرسان نشان داده میشود این ارور مرتبط با دستگاهی است که در درون یخچال و بخش بالای آن هست که به آن دمپر می گویند.

دمپر هوای سرد و خنک را از فریزر به داخل یخچال هدایت می‌کند تا موادی که هستند در یخچال  دچار فاسد و خرابی نشوند.

 ارور FC یا FS در یخچال فریزر امرسان

خطای FC در یخچال فریزر امرسان مرتبط با سنسور داخل فریزر است.

زمانی که این پیام بر روی دستگاه نمایش داده می‌شود اول باید سنسور داخل فریزر را بررسی کنید و مقاومت آن را اندازه گیری کنید اگر سنسور صدمه دیده باشد یا سوخته باشد باید آن را تعویض کنید و اگر هیچ یک از موارد بالا ایرادی نداشتند و سالم بودند برد الکترونیکی یخچال را بررسی کنید چون که امکان دارد خراب شدن برد سبب بروز خطا شده باشد. این خطا در دستگاه با رنگ آبی نمایش داده می‌شود و در اینجا از سیم قهوه‌ای و سیم آبی مقاومت گرفته می‌شود.

 ارور CD در یخچال امرسان

زمانی که این کد خطا بر روی دستگاه نمایش داده می‌شود می‌تواند علت های متعددی داشته باشد. یکی از علت های آن ایراد و مشکل در کمپرسور یا موتور یخچال است که وقتی کارکرد موتور یخچال ضعیف شود و کاهش ولتاژ در آن رخ دهد این خطا نمایش داده می‌شود. اگر ایراد از کمپرسور نبود، دمپر و هیتر دمپر را بررسی کنید و اگر کلیه این موارد سالم بودند خطا از برد الکترونیکی دستگاه است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال آرچلیک

 ارور RD در یخچال فریزر امرسان

این کد ارور مرتبط با کارکرد دمپر و مجموع سیستم دمپر است. دمپر دستگاهی است که دارای دریچه، موتور، سوئیچ مگنت و سیم‌های مربوطه می باشد.

در این مجموعه تعامل دمپر تا برد الکترونیکی با یک سیم سفیدرنگ برقرار می‌شود و ارتباط سنسور مگنتی با دو سیم نارنجی که سیم مختص به و سیم قهوه‌ای که سیم پایه است برقرار می‌شود. بنابراین جهت مشاهده کردن این خطا دمپر و سنسور مگنتی را بررسی کنید اگر این دو سالم بودند به دنبال برد الکترونیکی دستگاه بروید.

 ارور LA در یخچال فریزر امرسان

ارور LA مربط با لامپ یخچال فریزر است.

لامپ یخچال قطعه‌ای است که درون یخچال قرار می‌گیرد و سبب روشن شدن درون فضای یخچال می‌شود.

این قطعه یکی از قطعه هایی است که تا  زمانی که درست کار می‌کند متوجه وجود آن در یخچال نمی‌شوید ولی موقعی که خراب شود یا بسوزد تعمیر و تنظیم کردن آن‌یک چالش می‌شود.

لامپ‌های یخچال دو بخش هستند یا به شکل رشته‌ای هستند یا به‌ طور ال ای دی. وقتی این کد ارور را مشاهده کردید حتماً لامپ یخچال فریزر و اتصالات سیمی آن را چک کنید. این خطابه رنگ قرمز بر روی صفحه نمایشگر نشان داده میشود.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال هیمالیا در فردیس

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک 

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال دوو در اندیشه کرج – مارلیک – ملارد – فردیس – تعمیرات سرویس، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط