مقالات, تعمیرات یخچال

چرا مواد غذایی در فریزر امرسان آب می شوند؟

چرا مواد غذایی در فریزر امرسان آب می شوند؟ - تعمیر یخچال در کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث چرا مواد غذایی در فریزر امرسان آب می شوند میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

چرا مواد غذایی در فریزر امرسان آب می شوند؟

یخچال و فریزر در خانه نقش مهمی دارد و وظیفه آنها تازه نگه داشتن مواد غذایی است ولی برخی اوقات با باز نمودن درب فریزر متوجه آب شدن مواد غذایی فریز شده می شویم و دیدن این صحنه سبب نگرانی ما می شود چون که فاسد شدن مواد غذایی خسارت سنگینی به شمار میرود.

دلایلی که باعث از کار افتادن فریزر و آب شدن ماده غذایی میشود را چک میکنیم و همچنین راه های عیب یابی و تعمیر آن را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد ولی اگر شخص شما نتوانستید مشکل فریزر و آب شدن مواد غذایی در داخل آن را برطرف کنید میتوانید با مجموعه تعمیرات سرویس در تماس باشید این مجموعه به طور تخصصی مشکل های آب شدن مواد غذایی در داخل فریزر را رفع میکند.

بیشتر بخوانید: علت گرم شدن بخش فریزر در یخچال دوو

دلایل آب شدن مواد غذایی 

در یخچال فریزر های مدرن به‌ جای بهره از ترموستات از یک برد الکترونیکی استفاده میشود که این برد توسط سنسور های درون یخچال کار سنجش دما را انجام می دهد.

  •  برخی اوقات با صدمه دیدن برد اصلی کمپرسور شروع به کار نمیکند و همواره سرمای درون یخچال کم شده و گرم می شود که همین امر سبب آب شدن ماده غذایی در درون فریزر می شود.
  •  در یخچال فریزر های نوین  برای جلو گیری از برفک زدگی از سیستمی به نام دیفراست یا یخ زدا استفاده می شود این سیستم به کمک یک ترمودیسک و یا سنسور و المنت کار میکند که باصدمه دیدن این سیستم برفک بر روی اواپراتور زیاد شده و گردش سرما به خوبی انجام نمی شود که برای برطرف کردن این مشکل باید سنسور و المنت و همین طور  برد اصلی مورد بررسی قرار بگیرد.
  •  مورد دیگری که موجب افت سرمای فریزر شده و مواد غذایی ذوب می شوند فن داخل فریزر می باشد این فن کار گردش سرما را انجام می هد و توسط آن سرمای ایجاد شده به کلیه نقاط فریزر گردش می یابد.
  •  مهم ترین نکته افت کردن سرمای فریزر سوراخ شدن و صدمه دیدن لوله های گردش گاز می باشد که با ایجاد نشتی در آن گاز خالی شده  و سرمای فریزر کاهش می یابد.

علت آب شدن مواد در فریزر امرسان

اگر متوجه شدید که ماده غذایی درون فریزر شما در حال آب شدن و گرم شدن می باشند در اسرع وقت باید به تعمیر یخچال خود اقدام کنید اما دلایلی که باعث آب شدن مواد غذایی در فریزر می شود و بررسی آن ها باید توسط یک تعمیرکار یخچال انجام شود اما ما در ادامه این مطلب برخی از متداول ترین علت های آب شدن مواد در فریزر را توضیح می دهیم.

• در باز نمودن درب یا بستن درب بیش از حد دقت داشته باشید زمانی که درب فریزر خود را بیش از حد باز میگذارید باعث هدر رفتن سرمای داخل آن می شوید.
• اگر برد الکترونیکی فریزر شما صدمه دیده باشد امکان دارد سیکل سرما سازی صحیح کار نکند و ماده های غذایی در حال ذوب شدن باشند.
• در فریزر های دیرینه برای تنظیم دما از ترموستات استفاده میکردند اگر این قطعه لطمه دیده باشد سیکل سرما سازی فریزر دچار اختلال می شود.
• یکی از مهم ترین دلایل ذوب شدن مواد غذایی در فریزر لطمه دیدن کمپرسور می باشد این قطعه وظیفه اصلی پمپاژ مبرد در داخل لوله ها را بر عهده دارد که در زمان صدمه دیدن فریزر شما به طور کلی از کار می افتد.
• صدمه دیدن سیستم دیفراست یا یخ زدایی که یکی از مهم ترین دلایل ذوب شدن فریزر می باشد اگر برفک زدایی از کار افتاده باشد سرمای زیاد باعث برفک زدن اواپراتور فریزر شده همین طور سرمای فریزر شما کم می شود.
• میتوان در این حیطه به مواردی همچون لاستیک دور درب، سنسور محیط، نشتی گاز هم اشاره نمود.

بیشتر بخوانید: علت جمع شدن آب در یخچال الکترواستیل

ایراد یابی و علت های ذوب شدن ماده های غذایی در داخل یخچال فریزر امرسان

اگر شما اندکی از دانش فنی بر خوردار هستید و ماده غذایی در داخل یخچال فریزر شما ذوب شده و در حال فاسد شدن هستند می تواند این مطلب را مطالعه کنید، در این مطلب ما قطعاتی که با آسیب دیدنشان دچار ذوب شدن یخچال و آب شدن ماده های غذایی شوند را بررسی و عیب یابی میکنیم.

ترموستات

این قطعه یکی از قطعات مهم در یخچال های دیرینه یا مکانیکی به شمار می رود. که اگر صدمه ببیند موتور یخچال شروع به کار نمیکند به همین دلیل یکی از سیم های اصلی ورودی کمپرسور جریان برق خود را از ترموستات دریافت میکند.

اگر یخچال شما به طور کل خاموش است در اولین مرحله باید کمپرسور و رله آن را مورد بررسی قرار دهید تا اگر لطمه دیده باشند آن ها را عوض کنید، اما اگر کمپرسور شروع به کار نکرد به سراغ ترموستات بروید و این قطعه را عوض کنید تا مشکل یخچال فریزر شما برطرف شده و مواد غذایی در داخل آن منجمد شوند.

بیشتر بخوانید: علت خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ

سنسور محیط

در یخچال های نوین برای تشخیص دمای محیط یخچال فریزر از سنسور محیط استفاده می شود که با لطمه دیدن آن تشخیص دما توسط برد صحیح انجام نشده و احتمال افت سرما زیاد می باشد برای این که متوجه شوید که آیا سنسور محیط یخچال فریزر شما صدمه دیده است باید این سنسور را از محل خود خارج کرده و به کمک یک اهم متر آن را بررسی کنید و در صورت نیاز سنسور را عوض کرده تا مشکل یخچال فریزر شما برطرف شود و مواد غذایی دیگر در آن فاسد نشوند.

بیشتر بخوانید: علت خرابی سنسورهای یخچال سامسونگ

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک 

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال دوو در اندیشه کرج – مارلیک – ملارد – فردیس – تعمیرات سرویس، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط