تعمیرات یخچال, مقالات

علت گرم شدن بخش فریزر در یخچال دوو

علت گرم شدن بخش فریزر در یخچال دوو - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت گرم شدن بخش فریزر در یخچال دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت گرم شدن بخش فریزر در یخچال دوو

نقص داشتن فن خنک کننده یکی از علت های گرم شدن بخش فریزر در یخچال فریزر دوو است. برای اطلاعات بیشتر از دیگر دلیل ها با ما همراه باشید.

خراب بودن یخچال و فریزر از آن مشکل هایی است که در صورت زود برطرف نشدن، اشخاص را حسابی به دردسر خواهد می انداز. نقص داشتن یا صحیح کار نکردن قطعه هایی مانند کمپرسور یا کندانسور یخچال فریزر، موجب ایجاد مشکل های پی در پی و به دنبال آنها، خراب و فاسد شدن ماده های غذایی می‌شود.

از شایع ترین مشکلات این وسیله ها در بیشتر مارک ها، مثل دوو، گرم شدن یخچال یا فریزر است که علت های گوناگونی موجب این مشکل می‌شوند.

در این نوشته، با دلیل ها و راه حل های مشکل گرم شدن بخش فریزر در یخچال دوو آشنا می‌شویم.

بیشتر بخوانید: علت کاهش دمای فریزر سامسونگ

علت های ایجاد مشکل گرم شدن بخش فریزر در یخچال دوو

در شرایطی که حتی یکی از قسمت های این کالا با مشکل و خرابی روبرو شوند، روند خراب شدن ماده های غذایی شروع می‌شود. این موضوع به ویژه در مورد بخش فریزر که در آن ماده های غذایی فاسد شدنی وجود دارند، ایجاد مشکل های حادی می‌کند.

ولی شایع ترین علت هایی که موجب گرم شدن بخش فریزر در یخچال دوو می‌شوند، در ادامه این مطلب جمع آوری شده به واسطه تعمیرات سرویس چک شده‌اند.

مشکل در جریان هوا در درون فریزر دوو

کار چرخش فن و گردش هوا در قسمت فریزر، سبب منتقل شدن سرما و بخار شدن آب ناشی از سرما در فریزر و در نتیجه سرد شدن و یخ زدن ماده های غذایی می‌شود. هر مشکل و اختلالی در چرخه گردش هوا، اعم از قرار گیری مواد غذایی به اندازه زیاد در درون فریزر و کم شدن محیط گردش هوا، می‌تواند چرخه بخار شدن را طولانی کند.

زمانی که چرخه بخار شدن بیش از اندازه طولانی شود، کریستال‌های یخ ایجاد می‌شوند و در نتیجه این یخ‌ها تحت عنوان عایق کار می‌کنند. این عایق تشکیل شده، موجب می‌شود مقدار گردش هوا کم شود و در نتیجه سرمای لازم در فریزر وجود نداشته باشد و ماده های غذایی داخل فریزر گرم شوند و رو به خرابی بروند.

در این حالت بایستی کار یخ زدایی را انجام بدهید تا جریان هوای مساعد در فریزر برقرار شود.

عیب دار فن سرد کننده یخچال فریزر دوو

در فریزر، یک فن سرد کننده وجود دارد که هوای گرم را از درون آن خارج می‌کند. زمانی که فن سرد کننده خراب باشد، هوای گرم نمی‌تواند از یخچال فریزر بیرون آید و درون آن باقی می‌ماند و موجب گرم شدن بخش فریزر می‌شود.

یک موتور فن نامساعد یا تیغه فن معیوب سبب می‌شود که فن سرد کننده به خوبی عمل نکند. در این شرایط توصیه می‌کنیم موتور فن را عوض کنید.

بیشتر بخوانید: علت خارج نشدن یخ از یخساز دوو

خراب شدن کمپرسور یخچال فریزر دوو

کمپرسور، قلب یخچال فریزر دوو است. موقعی که کمپرسور به درستی عمل نکند، تمام روند سرد کردن حتی آغاز هم نمی‌شود. عمل کمپرسور، فشرده‌سازی گاز مبرد از شرایط بخار سرد کم فشار به بخار گرم پر فشار است.

گاز مبرد، به صورت بخار گرم با فشار زیاد از طریق کندانسور جریان پیدا میکند که در درون آن به مایع با فشار بالا تبدیل می‌شود. این مایع به واسطه چرخه بخار شدن جریان می‌یابد، که در آن بخار می‌شود و به بخار کم فشار سرد تبدیل می‌شود.

هوا از طریق این چرخه سرد کننده، جریان پیدا میکند و یخچال را سرد نگه می‌دارد. پس، وقتی که کمپرسور به صورت منظم عمل نکند، این چرخه در یخچال حتی آغاز هم نمی‌شود و در این حالت فریزر هم تحت تأثیر قرار گرفته و سرد نمیشود.

عدم ارسال دستور یخ‌زدایی؛ از سایر علت های گرم شدن بخش فریزر در یخچال دوو

در فریزرهایی که برفک ندارند، یک سیستم یخ‌زدایی وجود دارد که پروسه فریزر و یخ زدگی را مهار می‌کند. بخش های سیستم یخ‌زدایی عبارتند از: تایمر دیفراست، المنت و ترمودیسک

تایمر دیفراست جریان میان کار سرد کردن و حالت یخ‌زدایی را سوئیچ می‌کند. اگر شرایط سرد کننده صحیح کار نکند و یا بایستد، سبب تولید سرمای بیش از اندازه در پروسه تبخیر می‌شود، جریان هوا در درون فریزر را کم میکند و موجب گرم شدن آن می‌شود.

کم بودن گاز مبرد در یخچال فریزر دوو

یکی دیگر از علت های گرم شدن بخش فریزر در یخچال دوو، کم بودن گاز مبرد در آن است. اگر کمپرسور، قلب یخچال دوو باشد، گاز مبرد مثل خون برای پروسه خنک کردن آن کار می‌کند. نشتی گاز مبرد یا کم بودن آن هم در سرد سازی یخچال فریزر اثر میگذارد و سبب گرم شدن بخش فریزر می‌شود.

خرابی در فن اواپراتور یخچال فریزر دوو

در یخچال فریزرها، هوای خنک از فریزر به قسمت های دیگر درون یخچال می‌رود. وقتی که فن اواپراتور خراب باشد، نمی‌تواند هوای خنک را در درون قسمت ماده های غذایی پراکنده کند. در نتیجه این پروسه، سرما در فریزر ایجاد شده، ولی به قسمت ماده های غذایی انتقال داده نمی‌شود.

آلوده بودن کندانسور یخچال فریزر دوو

مبرد فشار بسیار در کندانسور، در جریان تبدیل، میزان زیادی گرما را رها می‌کند. ولی زمانی که کندانسور آلوده باشد، گرما از طریق آن به‌خوبی از بین نمیرود و گرما درون یخچال فریزر می‌ماند و به بخش فریزر انتقال داده شده و چرخه سرد سازی درون دستگاه با مشکل مواجه می‌شود. کندانسور همیشه بایستی تمیز باشد.

بیشتر بخوانید: علت سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو

نقص داشتن رله راه‌انداز موتور یخچال فریزر دوو

رله راه‌ انداز یک قطعه کوچک تعبیه شده در کنار کمپرسور است. این قطعه، به کمپرسور در راه انداختن آن کمک می‌کند. اگه رله راه‌انداز مشکل دار باشد، کمپرسور آغاز به فعالیت نخواهد کرد. پس پروسه سرد کردن یخچال فریزر انجام نمی‌گیرد. در این شرایط، به مرور بخش فریزر در یخچال دوو سرد نمیشود.

ایراد داشتن ترمیستور یا سنسور دما فریزر دوو

ترمیستور یک سنسور یا حسگر حرارتی است که دمای هوا را در درون یخچال دوو مهار می‌کند و آغاز و متوقف شدن فرآیند رد کننده را بر دوش دارد. اگر ترمیستور نقص دار یا خراب شده باشد، یخچال فریزر کلا سرد نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: کد خطاهای یخچال سامسونگ

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط