تعمیرات یخچال, مقالات

علت خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ

علت خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث علت خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ

المنت ها یکی از قطعه های مهم در یخچال فریزر به شمار می آیند که روند خنک سازی یخچال را آسان تر می کنند و از ایجاد شدن برفک بر روی لوله های قسمت عقب یخچال پیشگیری می کنند. خراب شدن المنت یخچال فریزر سامسونگ یکی از موردهایی است که جهت تعمیر آن با ما تماس بسیاری گرفته می شود. در این مقاله که توسط تعمیرات سرویس در کرج تهیه شده است تصمیم داریم به بررسی دلیل و نشانه های خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ بپردازیم. چنانچه تصمیم به تعمیر المنت یخچال فریزر سامسونگ در کرج را دارید با ما یعنی نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ تماس حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: علت بوق زدن یخچال کلور

المنت یخچال و انواع آن

المنت که به شکل یک سیم بلند، شیشه ای و یا میله ای است که امکان تحمل گرمای بسیاری را دارد و در مقابل جریان خیلی بالا با دوام است. المنت ارتباط مستقیمی با موتور یخچال دارد و از برد الکترونیکی یخچال دستور می گیرد و کار برفک زدایی را انجام می دهد.

المنت های یخچال در قدرت حرارتی، کاربرد و شکل متفاوت هستند. هر چقدر موتور یخچال قدرتمند تر باشد تحمل حرارتی المنت بیشتر و ابعاد آن بزرگتر است. این قطعه ی خیلی مهم یخچال از هر متریالی که باشد به علت های متعددی امکان دارد دچار خرابی شود.

نشانه های خرابی المنت یخچال فریزر یخچال فریزر سامسونگ

رایج ترین نشانه های خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ به شکل زیر است:

 • سرد شدن بیش از اندازه: چنانچه یخچال فریزر سامسونگ بیش از اندازه سرد و خنک می کند امکان دارد المنت خراب شده باشد.
 • یخ های داخل یخچال ذوب نمی شود: جهت خراب شدن المنت یخچال سامسونگ امکان دارد یخ های داخل یخچال ذوب نشوند.
 • گرم نبودن قسمت انتهایی المنت: چنانچه یخچال بیش از اندازه سرد می کند و بخش انتهایی المنت در پشت یخچال گرم نباشد المنت دچار خرابی شده است.
 • جمع شدن یخ و برفک در بخش پشتی یخچال: وقتی که در بخش پشتی یخچال یخ و برفک زیادی داشته باشد سبب کار نکردن المنت یخچال می گردد.

بیشتر بخوانید: روش ریست کردن یخچال سامسونگ

دلیل خرابی المنت یخچال فریزر سامسونگ

المنت یخچال مشابه تمامی قطعات در لوازم برقی امکان دارد بسوزد. از عوامل سوختن المنت می تواند نبود یا نرسیدن حداقل آب لازم باشد. همینطور کارکرد نامطلوب کمپرسور یخچال و خراب شدن جزئی در سیستم گاز یخچال از دیگر عوامل سوختگی المنت یخچال است.

به طوری که یخچال فرسوده شده باشد همیطور در برابر رطوبت شدید باشد و یا درب یخچال به مدت طولانی باز باشد و یا واشر دور درب دچار پوسیدگی شده باشد و یا در زمان جابه جایی ضربه دیده باشد، از دیگر عوامل خراب شدن المنت یخچال فریزر سامسونگ محسوب می شوند.

تعمیر المنت یخچال فریزر سامسونگ

جهت تعمیر المنت ابتدا باید حتما اطمینان پیدا کنید که از خراب شدن المنت یخچال فریزر سامسونگ است. بهتر است این کار به وسیله نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ انجام شود. چون با بهره گیری از ابزار هایی که در دست دارد اول آزمایش می کند که خراب شدن از المنت یخچال فریزر سامسونگ است و بعد اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر یا تعویض المنت را انجام می گیرد.

تست المنت یخچال فریزر سامسونگ

جهت تست المنت یخچال فریزر سامسونگ از ابزارهایی مناسب به کار برده می شود به گونه ای که با اهم متر و مولتی متر اقدام به ازمایش المنت یخچال فریزر سامسونگ می شود. این کار بهتر است به وسیله نمایندگی یخچال فریزر سامسونگ انجام گیرد.

تکسنین های تعمیرات سرویس در کرج آشنایی مورد نیاز با محل قرار گیری المنت در هر نوعی از یخچال سامسونگ دارند. همینطور با ابزارهایی که در اختیار دارند به ؛آسانی تست می کنند که ایراد از چیست. برخی اوقات امکان دارد یک ایراد کوچک موجب از کار افتادن المنت باشد.

بیشتر بخوانید: علت روشن نشدن یخچال قدیمی و جدید

تعویض کردن المنت یخچال فریزر سامسونگ

 • برق را قطع کنید

جهت این تعمیر بدون نگرانی از خرابی غذاها در یخچال برق یخچال را قطع کنید.

 • پایه های قفسه را از فریزر جدا کنید

المنت یخچال را با در نظر گرفتن به مدل یخچال پیدا کنید. جهت این کار امکان دارد قفسه ها و سبدها را از مخزن فریزر بیرون بکشید. پیچ ها را از پایه های قفسه دیواره داخلی فریزر بردارید و آن را خراج کنید.

 • سیم ها را جدا کنید

سیم هایی که به المنت یخچال وصل می باشند را جدا کنید

 • المنت را بردارید

آویزهای پایین اوپراتور را باز کنید. چنانچه اوپراتور شما گیره دارد آنها را آزاد کنید. هر نوع عایق فوم پلاستیکی را از کناره های اوپراتور جدا کنید. المنت را دربیاورید.

 • المنت جدید را جایگزین کنید

المنت جدید را در بخش های اوپراتور قرار دهید. گیره های نصب را در پایین اوپراتور مجدد نصب نمایید. سیم های بالا اوپراتور را متصل کنید.

 • پنل پشتی را مجدد نصب کنید.

پنل پشتی را مجدد نصب نمایید و آن را با پیچ های نصب در جای خود سفت کنید. سفت کردن بیش از اندازه پیچ ها می تواند سبب ترک خوردن آستر فریزر یا ریل های نصب شود. پس پیچ ها را بچرخانید تا متوقف شوند و بعد با یک پیچ نهایی آن ها را سفت کنید. سبدها و قفسه ها را مجدد نصب کنید.

 • برق را بازیابی کنید

یخچال را به برق متصل کنید تا کلید برق خانه را روشن کنید تا برق مجدد جریان پیدا کند.

بیشتر بخوانید: علت سرما نداشتن یخچال فریجیدر

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط