تعمیرات یخچال, مقالات

کدخطاهای یخچال الکترواستیل

کدخطاهای یخچال الکترواستیل - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث کدخطاهای یخچال الکترواستیل میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

فهرست مطالب

کدخطاهای یخچال الکترواستیل

خیلی از کد ارور های یخچال ها حاصل از وجود مشکلی سطحی بوده که در خانه و توسط اشخاص عادی هم قابل برطرف کردن و رجوع می باشند ولی خطاهایی هم وجود دارند که در صورت پدیدار شدن بایستی حتما تکنسین و شخص ماهری دستگاه را چک نماید چون خطای پیدا شده نشان از وجود نقصی در موتور یا دیگر قطعه های یخچال فریزر است که به دست افرادی عادی قابل تعمیرات نمی باشند.

بیشتر بخوانید: علت خارج نشدن یخ از یخساز دوو

ارور یا خطای E1 در یخچال فریزر الکترواستیل

در یخچال سنسورهای گوناگونی قرار داده شده که هر کدام وظیفه انجام کاری دارند و با ایجاد مشکلی در آنها، خطای متنوعی نشان داده خواهد شد. یکی از انواع خطاهای مربوط به سنسورها، خطای E1 می باشد. این خطا نشان دهنده خرابی یا قطع شدن سنسور می باشد که می تواند از خراب بودن مدار برد کنترل ریشه گرفته شده باشد.

ارور یا خطای E2 در یخچال فریزر الکترواستیل

کد ارور E2 خبر از نقصی در سنسور فریزر می دهد. وجود هر نوع ایراد در مدار برد کنترلی دستگاه می تواند منجر به خرابی و قطع شدن سنسور حرارتی فریزر شود که در این حالت این کد ارور به روی یخچال پدیدار خواهد شد. در این حالت این بخش باید به دست تکنسین مورد بازدید قرار گرفته و با تایید وی تعمیر یا عوض شود.

ارور یا خطای E3 در یخچال فریزر الکترواستیل

کد ارور یخچال به شکل E3 نشان دهنده ایجاد مشکلی در سنسور اواپراتور یخچال می باشد. ایجاد اروری در قسمت اواپراتور می تواند علت های مختلفی اعم از مشکلاتی در مدار برد، ایرادی در المنت و یا نقصی در ترموفیوز داشته باشد.

بیشتر بخوانید: کد خطاهای یخچال سامسونگ

ارور یا خطای E4 در یخچال فریزر الکترواستیل

در مواقع ایجاد هر نوع ایرادی در ناحیه المنت، فیوز و یا مدار برد الکترونیک ارور E4 به روی صفحه نمایش پیدا می شود. در این حالت یعنی سنسور محیط دچار مشکل گردیه و قطعه های گفته شده باید چک شوند.

ارور یا خطای E5 در یخچال فریزر الکترواستیل

همانگونه که میدانید و مشخص است یخچال فریزرها سیستم تبرید یا سرمادهی دارا بوده و بدون این سیستم کاربردی نخواهند داشت؛ پس یکی از مهمترین قسمت های یخچال، قطعه های مختلفی بوده که با این سیستم در ارتباط می باشند.

از نمونه این قطعه ها می توان به کمپرسور، المنت، ترموفیوز، سنسور اواپراتور و مدار برد دستگاه اشاره کرد. در شرایط وجود هر نوع ایراد در این قطعه ها احتمال دارد سیستم تبرید یخچال دچار نقص شده و خطای E5 نمایش داده شود.

ارور یا خطای E6 در یخچال فریزر الکترواستیل

در حرارت بیشتر از 15 درجه در یخچال احتمال دارد اواپراتور یخ بزند. به همین خاطر با بروز این خطا بایستی حرارت یخچال تنظیم شود. از جهتی این کد ارور یخچال در بعضی از موقعیت ها نشان از نقصی در گاز یا دمپر کانال هوا می باشد؛ پس وقتی که این خطا روی صفحه نمایش نشان داده شد، حتما تعمیرکاری را خبر کرده تا یخچال را مورد بازدید قرار داده و دلیل دقیق ارور مشخص شود.

ارور یا خطای E7 در یخچال فریزر الکترواستیل

یخچال فریزر برای عملکرد برتر به رنج دمای مینی احتیاج دارد. برای اطلاع از رنج خرارت مناسب فریزر و یخچال می توانید به دفترچه دستگاه مراجعه کنید. به عنوان مثال اگر حرارت یخچال زیر 4 درجه باشد، یعنی نقصی در دمپر وجود داشته و یا کانال هوای یخچال شکستگی دارند. به همین خاطر ارور E7 پیدا خواهد شد.

ارور یا خطای E8 یخچال فریزر الکترواستیل

کلیه بخش های یخچال فریزر با هم در ارتباط بوده و به هم مربوط میشوند. خطای E8 به منزله مشکلی در برقراری ارتباط میان برد اصلی و برد صفحه نمایش بوده که متخصصان به سادگی می توانند آن را رفع کنند.

ارور یا خطای E9 در یخچال فریزر الکترواستیل

همانگونه که میدانید برفک زدایی در یخچال فریزرهای بدون برفک به واسطه خود دستگاه انجام می گیرد؛ ولی امکان دارد قطعه های مربوط به این کار مانند المنت دستگاه، سنسور اواپراتور و یا ترموفیوز دچار سوختگی یا صدمه شده باشند که این کد ارور یخچال نمایان خواهد شد.

به علاوه بر موارد ارور E9 می توان نمایش دهنده نقصی در مدار برد هم باشد.

بیشتر بخوانید: علت روشن نشدن یخچال دوو

ارور یا خطای E10 در یخچال فریزر الکترواستیل

برخی اوقات فن اواپراتور یا خود اواپراتور دچار نقصی شده که کد ارور E10 نمایش داده می شود. به خاطر داشته باشید که در صورت دیدن این ارور هر چه زودتر با تکنسین های حرفه ای تماس حاصل فرموده تا نقص یخچال رفع گردد. از نمونه تکنسین های کاربلد تیم تعمیرات سرویس می باشند.

پیشنهاد می شود مدار برد الکترونیک دستگاه را هم مورد بازرسی قرار دهید چون این عامل هم می تواند در ایجاد این خطا دست داشته باشد.

ارور یا خطای E11 در یخچال فریزر الکترواستیل

وقتی که این خطا روی صفحه نمایش نمایان شد، فن کندانسور و مدار برد دستگاه را مورد بازرسی قرار دهید؛ چون بروز کد ارور E11 ریشه گرفته از این دو قطعه می باشد.

ارور یا خطای E12 در یخچال فریزر الکترواستیل

در مواقعی که با کد ارور E12 مواجه شدید، کابل دیتا و مدار برد یخچال را چک کنید چون این عامل ها می توانند منجر به بروز مشکل و نقص در برقراری ارتباط میان برد اصلی و برد پنل دیسپلی شوند.

کد ارور یا خطای F3 یخچال الکترواستیل

به خاطر داشته باشید که وقتی که المنت یخچال بیش از 85 دقیقه روشن باشد، خطای F3 در صفحه نمایش پیدا شده و چراغ HIGH هم چشمک می زند. برای خارج شدن از این شرایط تنها لازم است به تعمیر کار ماهر اطلاع داده تا المنت و سیم کشی های یخچال را چک کند.

به علاوه بر این مورد های مدار برد کنترل یخچال هم بایستی مورد بررسی قرار گیرد.

کد ارور یا خطای C1 در یخچال الکترواستیل

C1 که گونه دیگری از کد ارور یخچال می باشد، نمایش دهنده نقصی در پروسه برفک زدایی می باشد. وقتی که سنسور برفک زدایی پنج درجه بوده و چراغ QUICK هم روشن شده و آغاز به چشمک زدن می کند، کد ارور C1 نشان داده می شود.

بیشتر بخوانید: بررسی علت یخ زدن فریزر بلومبرگ

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط