تعمیرات یخچال, مقالات

یکسره کار کردن یخچال هیمالیا

یکسره کار کردن یخچال هیمالیا - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث یکسره کار کردن یخچال هیمالیا میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی هیمالیا و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

دلیل مداوم کار کردن یخچال هیمالیا

در این نوشته به موارد مهمی که به مداوم فعالیت کردن یخچال‌ فریزر منجر می‌شود باهم مورد بررسی قرار می‌دهیم تا از ایجاد شدن این مشکل جلوگیری کنیم.

علت یکسره کار کردن یخچال هیمالیا  به چه معنا است؟

یخچال‌ها برای حفظ عملکرد صحیح، دارای سیستمی هستند که برای دقایقی موتور و سایر قطعه ها را از مدار خارج می‌کنند؛ فرایندی است که تایم استراحت یخچال به شمار میرود. مدام کار کردن یخچال به معنی فعالیت طولانی‌ مدت و بی وقفه تمامی بخش های یخچال است؛ مسئله ای که سبب می‌شود عمر مفید قطعه ها و موتور یخچال افت پیدا کند و اشخاص را متحمل ضررهای بسیاری می‌کند.

در حقیقت، هر عامل غیرطبیعی که منجر به یکسره کار کردن یخچال شود، بایستی مورد بررسی قرار گیرد. امروزه مبلغ یخچال خیلی گران شده است؛ لذا مراقبت و نگهداری منظم، تمیزی دستگاه و رعایت بهره انرژی می‌تواند وظیفه صحیح کار کردن یخچال را سهولت بخشد و عمر مفید آن را بالا ببرد.

علت یکسره کار کردن یخچال فریزر چیست؟

برای فهمیدن علت یکسره کار کردن یخچال از هر مدلی که باشد، باید بدانید که یخچال به چه صورت کار می‌کند و معنی یکسره کار کردن آن چیست؟

ممکن است برای شما جالب باشد بدانید که یخچال و فریزر در ساختار خود به‌ نوعی از رایج ترین سیستم تهویه هوای منزل، یعنی این که از در و پنجره‌ها، کمک می‌گیرند.

یعنی یک حلقه بسته مبرد موجب جذب گرما و نم از محفظه‌های ذخیره درونی (اغلب در فریزر) می‌شود و به واسطه یک‌ سری سیم پیچ عبور می کند و گرما را در هوا پراکنده می‌کند.

کمپرسور با عوض کردن مبرد از حالت گازی به مایع، منتقل کردن گرما را امکان‌پذیر می نماید. آنچه که در زمان روشن شدن یخچال می‌شنوید، صدای موتور کمپرسور است که این فعالیت را انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانید: علت آب دادن یخچال صنام

چه عواملی به مداوم کار کردن یخچال هیمالیا منجر می‌شود؟

  • قرارگیری یخچال در محل نامناسب
  • خراب شدن کمپرسور
  • کم بودن گاز
  • خراب شدن یا ایراد جزئی تایمر دیفراست
  • آلوده بودن کندانسور و کویل‌های کندانسور
  • خراب شدن و فرسودگی لاستیک درب یخچال
  • خرابی ترموستات؛ یکی از اصلی‌ترین علت های مداوم کار کردن یخچال هیمالیا
  • خراب شدن جا یخی در یخچال‌های قدیمی

قرارگیری یخچال در محل نامناسب

اولین علت مداوم کار کردن یخچال و فریزر شما قرارگیری آن در محلی نادرست است. توصیه می‌شود که یخچال را دور از وسیله های گرما زا اجاق گاز و آبگرمکن یا پکیج قرار دهید. همین طور باید در نظر داشته باشید که یخچال نباید در معرض آفتاب یا جای آفتاب‌گیر قرار بگیرد.

خراب شدن کمپرسور

دومین علت مداوم کار کردن یخچال و فریزر، خراب شدن کمپرسور است. در حقیقت یخچال‌های خانگی ساختاری کاملاً پیچیده و تشکیل شده از بسیاری از قطعه ها و واحدهای فنی هستند. یکی از آن‌ها کمپرسور است که باعث گردش هوا در درون و سبب خنکی آن به‌طور یکنواخت می‌شود.

کمپرسور یخچال یا موتور یخچال به چند دلیل دارای عملکرد مناسبی نیست یکی از آن‌ها خراب شدن سیم پیچ آن است. دلیل دیگر ضعیف شدن خود کمپرسور است. در هر حالت احتیاج است برای تعمیرات سیم پیچ اقدام نمایید. در نهایت هم بایستی از یک متخصص بخواهید که برای عوض کردن کمپرسور اقدام نماید.

بیشتر بخوانید: علت گرم شدن بخش فریزر در یخچال دوو

خراب شدن یا ایراد جزئی تایمر دیفراست

چهارمین علت مداوم کار کردن یخچال خراب شدن یا ایراد جزئی تایمر دیفراست است. وظیفه اصلی تایمر دیفراست، در حقیقت فعال کردن دیفراست یا برفک‌زدایی در یخچال است. در یخچال‌ های نوین و به روز از مدارهای حالت جامد برای کنترل چرخه یخ‌زدایی بهره گیری می شود، اما در یخچال‌های دیرینه از این تایمر برای کنترل سیستم یخ‌زدایی استفاده می‌کردند.

تایمر چیزی بیش از یک ساعت موتور محور نیست که پروسه خنک‌سازی و یخ‌زدایی را مهار می‌کند.

در صورت خرابی این چرخه دچار اشکال شده و در نتیجه شاهد این امر خواهید بود که یخچال به شکل مداوم در حال کار کردن است. برای رفع این مشکل نیاز به تعمیر این قطعه یا عوض کردن آن است.

بهتر است برای عوض کردن این تایمر خودتان اقدام نکنید زیرا از قطعه های داخلی آن بوده و به تجهیزات ویژه برای تعمیر یا عوض کردن آن نیاز خواهد بود.

یکی از سایر مواردی که در رابطه با علت مداوم کار کردن یخچال باید چک شود؛ خرابی المنت این تایمر است. اگر المنت صحیح کار نکند، پروسه یخ زدایی اجرا نمی‌شود و برفک در یخچال جمع میگردد و قدرت برودت یخچال کم می شود در این شرایط موتور باید مداوم و به صورت یکسره فعالیت کند تا بتواند سرمای آن را فراهم کند.

آلوده بودن کندانسور و کویل‌های آن

عامل دیگر یکسره فعالیت کردن یخچال را می‌توان در آلوده بودن کندانسور و کویل‌های آن جست‌وجو کرد. کندانسور یکی از قطعه های مهم یخچال به حساب می آید. که با نام چگالنده نیز شناخته می‌شود. این قطعه در حکم مبدل حرارتی است.

نکته: آلوده شدن کندانسور و کویل‌های آن از تبادل حرارتی آن مانع شده و در آخر گرما به خوبی از یخچال دفع نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک  

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بلومبرگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط