تعمیرات یخچال, مقالات

علت ارور دادن یخچال دوو

علت ارور دادن یخچال دوو - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث علت ارور دادن یخچال دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت خطا دادن یخچال دوو

دلیل خطا دادن یخچال دوو مشکل در کارکرد آن است. وقتی که با کدهای ارور آشنایی پیدا کنید می توانید به آسانی خیلی از آن ها را برطرف کنید. ولی اگر به هر علتی انجام این امر برای شما مقدور نبود می توانید روی کمک مجموعه تعمیرات سرویس ” نمایندگی تعمیرات دوو در کرج ” حساب به خصوصی باز کنید. در اکثر مواقع دلیل خطا دادن یخچال دوو خیلی ساده و پیش پا افتاده است. برای مثال باز ماندن برای مدت طولانی درب یخچال! ولی همیشه هم به همین راحتی به نظر نمی آید.

بیشتر بخوانید: علت کاهش دمای فریزر سامسونگ

به چه دلیلی یخچال دوو خطا می دهد؟

پیش از آنکه به دلیل خطا دادن یخچال دوو بپردازیم باید به این مسئله اشاره نماییم که دوو یکی از برترین مارک های تولیدکننده لوازم خانگی در دنیا می باشد که جایگاه به خصوصی در بازار ایران یافته است. سال های سال است که ایرانیان از این مارک کره ای استقبال می نمایند و حداقل یکی از کالاهای آن را در منزل دارند.

اگر یخچال دوو را در منزل دارید حتما با مسئله هایی مانند نمایش کدهای ارور به روی نمایشگر دیجیتال آن روبرو شده اید که در این نوشته قصد داریم به معرفی و برطرف کردن آن ها بپردازیم.

خطای یخچال دوو و خطای ساید بای ساید دوو مسئله ابی مهم می باشد. آموزش تعمیرات خطای یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو به شکل کامل در این مقاله کامل گفته شده است. خطاها یا کد ارور ها بیانگر این می باشد که ایرادی برای یخچال به وجود آمده است و یخچال نمی تواند عملکرد نرمال خود را داشته باشد.

بایستی خطا رفع شود. با خواندن این مقاله دیگر احتیاجی نیست با تکنیسین تعمیرات یخچال دوو تماس بگیرید. چرا که تعمیرات سرویس هر چیزی را که لازم باشد برای رفع مشکل شما جمع آوری کرد است.

بیشتر بخوانید: علت خارج نشدن یخ از یخساز دوو

خطای یخچال دوو

خطاهای یخچال دوو مختص یخچال هایی می باشد که صفحه نمایش یا دیسپلی را دارا می باشند. همه یخچال های ساید بای ساید دوو دارای نمایشگر یا دیسپلی می باشند. اگر یخچال شما نمایشگر ندارد هیچ کد خطایی ندارد. و این ارور ها مرتبط با یخچال شما نیست.

خطاهای یخچال دوو به روی صفحه نمایشگر آن به شکل یک کد با حروف اختصاصی انگلیسی نشان داده می شود. در زیر به طور کامل هر خطا مورد بررسی و تشریح قرار داده شده است. امیدواریم این مطلب نتیجه مد نظر را برای شما داشته باشد.

 • خطای F1: قطع سنسور و بروز اتصال کوتاه (تعمیرات یا عوض کردن سنسور)
 • خطای rt: قطع شدن جریانات برق در سنسور rt (تعمیرات یا عوض کردن سنسور)
 • خطای hs: قطع شدن سنسور به علت رطوبت (تعمیرات یا عوض کردن سنسور)
 • خطای dr: باز بودن برای مدت طولانی درب یخچال (بستن درب یخچال و در مواقع لازم عوض کردن میکروسوئیچ)
 • خطای dF: باز بودن درب یخچال دوو برای یک ساعت یا بیشتر (بستن درب یخچال و در مواقع لازم عوض کردن میکروسوئیچ)
 • خطای C1: بالا رفتن حرارت سنسور تا 5 درجه سانتی گراد یا بیشتر (خاموش کردن کمپرسور و افت دما)
 • خطای D2: دیفراست اجباری (باز نمودن درب یخچال و فشردن همزمان دکمه تنظیم یخچال و فریزر برای پنج مرتبه)
 • خطای d3: روشن شدن یخ زدایی اجباری
 • خطای F3: عیب در سیستم یخ زدایی یا دیفراست یخچال دوو
 • خطای Ei: تشکیل اتصال کوتاه و قطع اتصال سنسور (تعمیرات یا عوض کردن سنسور)
 • خطای Eg: تغییر نکردن حرارت سنسور یخساز پس از تهیه آب (تعمیرات یا عوض کردن سنسور)
 • خطای E1: باز ماندن سنسور D

دیگر خطا های یخچال دوو

در قسمت قبل به دائمی ترین علت ها و دلایل خطا  دادن یخچال دوو اشاره نمودیم. در این قسمت به بررسی دیگر خطاها خواهیم پرداخت.

 • خطای E2: زمانی که سنسور محیط فریزر دچار عیب و خرابی می شود شاهد پدیدار شدن این کد ارور خواهیم بود. به جهت برطرف کردن این ارور بایستی جریان برق را در سنسور محیط فریزر برقرار نموده و به برطرف کردن اتصال کوتاه اقدام کنید.
 • خطای E4: وقتی که سنسور اواپراتور مشکل دار می شود این خطا به روی نمایشگر یخچال نمایش داده می شود. عموما در این حالت سنسور را عوض می کنند.
 • خطای E6: با خراب شدن فن یخچال این خطا به نمایش در می آید.
 • خطای E7: وقتی که این خطا را مشاهده می کنید به معنای افت گاز یخچال است. امکان دارد گاز نشتی داشته باشد که بایستی مشکل را در کمترین وقت رفع کنید.
 • خطای E9: هیتر اواپراتور در ذوب کردن یخ یخچال نقش بسزایی دارد. هنگامی که دچار خرابی شود این خطا نشان داده می شود.
 • خطای E10: دلیل خطا دادن یخچال دوو خراب بودن سنسور محیط بیرونی دستگاه است. برای برطرف کردن این ارور بایستی جریان برق در سنسور مذکور برقرار شود و اتصال کمی که به وجود آمده برطرف شود.
 • خطای E12: زمانی که دمپر یخچال دچار خرابی و مشکل می شود این خطا نشان داده می شود. اکیدا پیشنهاد می کنیم تعمیر یا عوض کردن دمپر را به اشخاص متخصص بسپارید.
 • خطای E11: خراب شدن فن کندانسور دلیل خطا دادن یخچال دوو به شمار می آید. نخست سیم های برق آن را بررسی کنید و آن را از لحاظ مکانیکی مورد شناسایی قرار دهید.

کلام پایانی

برخی اوقات برای برطرف کردن کدهای ارور بایستی به عوض کردن قطعات اقدام کرد. ولی در بسیاری از موقعیت ها امکان تعمیر آن ها هم وجود دارد. بد نیست که تعمیرات لوازم خانگی اعم از یخچال را به اشخاص حرفه ای و متخصص بسپارید.

چون آن ها با سازه های لوازم برقی آشنایی دارند و به تعمیرات آن تسلط دارند. به غیر این حالت امکان دارد با مبلغ های گزافی روبرو شوید که پرداخت آن ها به هیچ وجه به صرفه نیست. در نمایندگی تعمیرات سرویس تکنسین هایی مشغول به فعالیت هستند که به درستی با دلیل خطا دادن یخچال دوو آشنا هستند و ایراد یابی و تعمیرات را با تجهیزات دقیق و پیشرفته انجام می دهند.

بیشتر بخوانید: صدای یخچال کلور از چیست؟

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط