مقالات, تعمیرات یخچال

علت آب دادن یخچال صنام

علت آب دادن یخچال صنام - تعمیر و نمایندگی یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس -شماره تماس: 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت آب دادن یخچال صنام میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال صنام ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی صنام و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

دلیل آب دادن یخچال صنام

دلیل آب دادن یخچال صنام مرتبط به یخ زدن یا برفک زدن لوله اواپراتور، انسداد فیلتر یخچال، مسدودیت لوله خروجی آب و … می باشد. بی شک وسیله های خانگی مانند یخچال بعد از گذر چند سال، دچار استهلاک می شوند و به رسیدگی و تعمیرات نیاز پیدا می کنند.

ولی برخی اوقات بهره نادرست از این دستگاه ها موجب خرابی زود هنگام آن ها خواهد شد. شما عزیزان می توانید از نمایندگی تعمیرات سرویس در کرج کمک بگیرید و در رابطه با مشکل های به وجود آمده با آن ها مشورت نمایید. اگر در استان البرز ساکن هستید امکان عرضه خدمات در محل هم وجود دارد.

بیشتر بخوانید: علت کاهش دمای فریزر سامسونگ

 

دلیل نشتی آب از یخچال صنام چیست؟

بعضی اوقات دلیل آب دادن یخچال صنام به قدری مهم و حیاتی است که به عقب انداختن ایراد یابی و تعمیرات آن می تواند مشکل را بدتر کند و به قطعه های سالم دستگاه هم صدمه برساند. توجه نمایید که ایراد یابی دستگاه های حساس مانند یخچال به تخصص احتیاج دارد و تعمیرکاران ماهر از لوازم های مربوطه استفاده می کنند.

به طور مثال شما به عنوان شخص مبتدی نمی توانید خراب بودن الکترونیکی یا کم بودن گاز کمپرسور را تشخیص دهید و برای این امر به تجربه، مهارت و تجهیزات دقیق احتیاج دارید. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم بررسی دلیل آب دادن یخچال صنام را به اشخاص اهل فن بسپارید.

لاستیک درب یخچال صنام

یکی از مورد هایی که به نشت و جمع شدن آب در زیر یخچال سبب می شود، خراب بودن لاستیک دور درب است. در شرایط عادی بایستی لاستیک چسبندگی خوبی به بدنه داشته باشد تا هیچ نوع هوای اضافی به محوطه داخلی یخچال وارد نشود.

ولی گاهی اوقات کثیفی هایی مثل چربی، گرد و خاک و … لاستیک را آلوده می کنند و مقدار چسبندگی آن با بدنه را کم میشود.

ورود هوا از بیرون موجب می شود که رطوبت زیادی در محیط درونی یخچال ایجاد شود و این رطوبت به شکل آب به داخل سینی خالی کننده ریخته شود. اگر نسبت به برطرف کردن این مشکل سعی نکنید پس از گذشت مدت کمی، سر ریز شدن آب به روی زمین را شاهد خواهید بود.

بیشتر بخوانید: علت خارج نشدن یخ از یخساز دوو

گرفتگی لوله خالی کننده یخچال صنام

دیگر دلیل آب دادن یخچال صنام، مسدودیت لوله خالی کننده است. مارک صنام یکی از مارک های پیشگام در بهره از تکنولوژی های مدرن دنیا می باشد. این مارک یخچال های خود را بدون برفک ایجاد می کند و از سیستم با نام دیفراست برای برفک زدایی آن ها بهره گیری کرده است.

این سیستم کمک می کند تا برفکی که به روی سیم پیچ های اواپراتور قرار گرفته آب شوند و از طریق لوله خالی کننده به داخل یک سینی که نزدیک موتور قرار داده شده سرریز شوند.

بعد با گرمای موتور شاهد بخار شدن آن ها خواهیم بود. بعضی اوقات لوله تخلیه به علت هایی مانند یخ زدگی، نفوذ ذره های غذا و … مسدود می شود و برفک های آب شده راهی برای خروج و سرریز شدن به جهت سینی پیدا نمی کنند. به همین خاطر بایستی به سراغ برطرف کردن مسدودیت این لوله رفت.

خراب بودن و شکستگی سینی خالی کننده یخچال صنام

در قسمت قبل روند ریختن آب داخل سینی یخچال را شرح دادیم. سینی با گذر زمان یا در اثر فشار و ضربه دچار خرابی و شکستگی می شود. به همین علت نمی تواند آب را داخل خود نگه دارد و ریخته شدن آب به بیرون را شاهد خواهیم بود.

یخ زدن یا برفک زدن سطح اواپراتور

برای اینکه هوا از فن رد شود و محوط داخل یخچال را سرد کند احتیاج به این دارد که سطح اواپراتور بدون برفک یا یخ باشد. یخی که به روی سطح اواپراتور تشیکل میدهد به واسطه سیستم دیفراست از بین نمی رود. به همین خاطر بایستی از یخ زدن این قسمت پیشگیری کنید و با تعمیرات قسمت های معیوب یخچال، سلامتی را به دستگاه باز گردانید.

بیشتر بخوانید: کد خطاهای یخچال سامسونگ

خرابی یخساز یا آبسردکن یخچال صنام

قسمت مهمی از نتی آب در یخچال صنام مربوط به خرابی آبسردکن یا یخساز است. مورد هایی مانند سست شدن پیچ و مهره ها، اتصالات و … منجر به نشت و جمع شدن آب در زیر یخچال خواهد شد. امکان دارد با گذر زمان شلنگ های پلاستیکی ترک بخورند یا سوراخ شوند و آب به صورت چکه چکه از آن نشتی کرده و به روی زمین جاری شود.

برترین راه حل این است که پیچ و مهره ها و اتصال ها را به طور چشمی چک کنید و در مواقعی که سست هستند آن ها را سفت نمایید. اگر نتوانستید مشکل را تشخیص دهید از تعمیرکاران مجموعه ” تعمیرات سرویس” کمک بگیرید.

گرفتگی فیلتر آب یخچال صنام

اگر پس از چک کردن موارد بالا نتوانستید به دلیل آب دادن یخچال صنام پی ببرید بایستی فیلتر یخچال را چک کنید. فیلتر با گذر زمان کثیفی های مختلف را به خود جذب می کند و آلوده می شود و نمی تواند آب تازه را از خود رد کند.

به همین خاطر شاهد ترک خوردگی شلنگ و نشتی آب خواهیم بود. برترین وقت برای عوض کردن فیلتر در دفترچه راهنمای یخچال نوشته شده و بایستی به آن پایبند باشید. به غیر این حالت صدمه جدی به سلامت دستگاه زده خواهد شد.

جمع بندی کلی

در این نوشته به دلیل آب دادن یخچال صنام پرداختیم و مورد های گوناگون را چک کردیم. بی شک چک کردن هر یک از این موارد به صورت جداگانه پیشنهاد می شود. بعضی از کار ها مثل سفت کردن بست ها و اتصال ها توسط اشخاص عادی هم قابل اجرا است.

ولی اگر مشکل به شکلی است که شما نمی توانید از پس آن بی بیایید بایستی به افراد متخصص در این حیطه مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: علت یخ نزدن فریزر یخچال ال جی

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال صنام ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی صنام در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک 

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال صنام تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال صنام  در اندیشه کرج – مارلیک – ملارد – فردیس – تعمیرات سرویس، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بوش و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط